Hlinečtí umějí využít evropské peníze

1.3.

Hlinečtí umějí využít evropské peníze

Hlinečtí umějí využít evropské peníze

Hlinečtí uspěli v Bruselu se dvěma projekty. S přispěním evropských peněz postavili multifunkční centrum a dokončují revitalizaci památkové rezervace lidové architektury nazývané Betlém. O tom, jak peníze proměňují tvář desetitisícového města na Vysočině, se v minulém týdnu přesvědčil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Velkoryse pojal stavbu multifunkčního centra renomovaný architekt Ivan Ruller, držitel ceny Grand Prix Obce architektů za celoživotní dílo, ale i medaile za zásluhy od prezidenta republiky. Chátrající budovu nevyužívaného učiliště přestavěl a připojil k ní nové budovy. Kombinace kontrastních materiálů, skla, betonu a dřeva vtiskla objektu nezaměnitelný ráz Rullerova rukopisu. „Centrum je výjimečné jak technologiemi, tak prostorovým uspořádáním,“ konstatoval hejtman Martínek po prohlídce, na které ho doprovázela starostka města Magda Křivanová s vedoucím odboru investic Jaroslavem Dvořákem. Ten po celou dobu dohlížel na stavbu multifunkčního centra a nyní dozoruje také Betlém, urbanisticky a architektonicky hodnotný celek roubených a zděných domů v historickém centru. Není to tak dávno, kdy hejtman Radko Martínek předával starostce města dekret na více než 40 milionovou dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod na opravu památkové rezervace Betlém. Dnes revitalizace roubených domů spěje ke konci. V srpnu pozvou Hlinečtí do Betléma prvního návštěvníka. „Je s podivem, že se převážně roubená stavení dochovala v typické městské zástavbě, proto jsem rád, že se nám podařilo společnými silami najít cestu, jak získat peníze na obnovu této jedinečné expozice pod širým nebem. Určitě přispěje k rozvoji cestovního ruchu v této oblasti,“ říká hejtman Martínek. Betlém je významnou součástí Souboru lidových staveb Vysočina; památkovou rezervací lidové architektury byl vyhlášen v roce 1995.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.1.

Lanškroun odmění své mladé reprezentanty už podvacátéprvé

Nelze zapomenout na šachistu Jana Bernáška, horolezce Martina Šifru, kulturistku Janu Černovskou, kteří dosáhli velkých úspěchů.

Společnost celý článek
4.2.

Svitavští gymnazisté pomohli novorozeneckému oddělení

Slavnostního předání se zúčastnilo i vedení gymnázia a jeho studenti.

Společnost celý článek
10.5.

Brněnský BOSCH FRESH FESTIVAL přilákal více než 17 tisíc návštěvníků

„První ročník brněnského Bosch Fresh Festivalu se vydařil po všech stránkách. Po celý víkend nás provázelo krásné počasí a výborná atmosféra. Překvapil nás i počet návštěvníků, který předčil naše očekávání. Na festival dorazilo více než 17 000 lidí,“ říká Petr Jirásek, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Společnost celý článek
13.3.

Další dvě budovy kraje v Ohrazenicích dostanou nový kabát

Pardubický kraj dává postupně do pořádku dříve zanedbaný areál v Ohrazenicích, který kraji připadl po zrušení chemického učiliště a internátu Synthesie Semtín. Slouží nyní příspěvkovým organizacím kraje v oblasti kultury pro depozitární účely. Tento týden radní kraje vybrali firmu na realizaci úspor energie na dvou starších budovách v areálu. Vítězná firma nabídla cenu 9,5 milionu korun bez DPH.

Společnost celý článek
29.11.

Propagaci cestovního ruchu pomohou krajské dotace

Nové tabule budou také ve Vodárenském lese ve Svitavách, na Seči a na Labské stezce. Kraj dotuje také tradiční akce, které lákají do regionu návštěvníky, jako jsou například Aviatická pouť v Pardubicích nebo Řemeslnická sobota v Letohradě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting