Honzík a Eliška, nejčastější jména loňského roku

17.1.

Honzík a Eliška, nejčastější jména loňského roku

V loňském roce se v pardubické nemocnici narodilo 1579 dětí. Nejčastěji zapisovaly matrikářky loni do matriky jméno Jan, rodiče tak pojmenovali 48 novorozených chlapců. Mezi dívčími jména vede Eliška, kterých se v roce 2018 v Pardubicích narodilo 31.
„Hodně oblíbená jsou také jména Jakub (42), Adam (36), Vojtěch (34) a Matyáš (29), z dívčích pak Ema (27) Natálie (25), Adéla (23) a Karolína (22),“ řekla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková. 
Děti narozené v pardubické nemocnici jsou většinou i novými občánky Pardubic. Právě pro ně a zejména jejich rodiny připravuje město tradiční vítání občánků.  Po dobu rekonstrukce radnice bude tento slavnostní akt probíhat ve společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí. První letošní vítání je naplánováno na 12. března v 15 hodin.
„Na tuto, pro všechny rodiny slavnostní příležitost, je třeba se objednat nejpozději do jednoho roku věku dítěte,“ připomněla Zdeňka Havlíčková a upřesnila, že radnice vítá jen ty děti, které mají od narození trvalý pobyt v Pardubicích, bez ohledu na to, kde se narodily. Aby měly děti  památku na tuto slavnostní příležitost i město, v němž prožily první období svého života, věnuje město každému z nich přívěsek - zlatou podkovičku pro štěstí.
Rodiče se mohou ke slavnostnímu vítání nových občánků objednat u Jany Čapkové na telefonním čísle 466 859 611, nebo na e-mailu: jana.capkova@mmp.cz, případně se dostavit osobně na pracoviště matriky – úsek ověřování a CZECHPoint Magistrátu města Pardubic, Komenského náměstí (bývalá Reálka), a to v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, nebo v úterý a čtvrtek od 8 do 15,30 hodin, kde si lze dohodnout i konkrétní datum a hodinu. 
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.11.

Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

Pardubický kraj navštíví ve středu 21. listopadu 2007 velvyslankyně Jihoafrické republiky v České republice Nomsa Dube.

Společnost celý článek
12.10.

Čokoládový festival se podruhé představí v Ideonu

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 se v Ideonu uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Společnost celý článek
5.6.

V Bruselu o PPP projektech

Pardubický kraj ve spolupráci s dalšími kraji a regionálními zastoupeními pořádá v Bruselu ve středu 6. června 2007 seminář.

Společnost celý článek
22.12.

O bezpečí v dopravě

Dvě hodinky strávené s žáky proběhly ve velmi příjemné náladě.

Společnost celý článek
19.4.

Radnice bude bez proudu

Klienti nepochodí ani v podatelně, její služby ale převezme podatelna na radnici na Pernštýnském náměstí. Uzavřena bude také pokladna, takže ten, kdo chce zaplatit poplatek za likvidaci komunálního odpadu přímo na pokladně magistrátu má poslední možnost 28. dubna. V dalších dnech již bude muset na svůj městský obvod.

Společnost celý článek
19.8.

Kruhák a průtah Vlčnovem oficiálně otevřeny

Ve Vlčnově se už mohou cítit bezpečněji. Obec nedaleko Chrudimi se dočkala nejen nové kanalizace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting