Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

2.10.

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Občanské sdružení Smíření otevřelo ve středu 30. září v Chrudimi hospic, jako vůbec první v Pardubickém kraji. První těžce nemocné  a umírající pacienty přijme toto zařízení již v pondělí příštího týdne. Na stavbu a vybavení chrudimského hospice přispěly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Pardubický kraj a obce. Celkové náklady na jeho výstavbu - včetně nákladů na vybavení a zahájení provozu - činí 92 milionů korun. Pardubický kraj daroval částku 56 milionů.      Nestátní zdravotnické zařízení bude sloužit převážně občanům v Pardubickém kraji. „Za jeho otevřením se skrývá nezměrné úsilí lidí, kterým se podařilo hospic postavit a uvést do provozu,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek zásluhu Marie Blažkové, zakladatelky občanského sdružení Smíření. Vzniku hospice aktivně pomáhal radní zodpovědný za sociální oblast Miloslav Macela. „Pro mě končí životní etapa složitého shánění finančních prostředků,“ s potěšením konstatoval při zahájení. Neuvěřitelné se podle Macely stalo skutkem. Podařilo se vybudovat pro nevyléčitelně nemocné zařízení, kde prožijí důstojně nejobtížnější chvíle života v bezpečí, bez bolesti, se svými nejbližšími v klidu.       Zástupci kraje, hejtman Radko Martínek, radní Miloslav Macela a Markéta Tauberová předali ředitelce Marii Blažkové vitráž se znakem Pardubického kraje. Ta se stane symbolem toho, že hospic, byť je nestátní, kraj považuje za své zařízení.      Projekt hospice veřejnost i obce v Pardubickém kraji podporují.  Informace o tom, kolik peněz obce do dnešního dne věnovaly, najdete na webových stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Nejlepší malí sportovci jsou z České Třebové

Finálovou soutěží v úterý 27. května v Pardubicích vyvrcholily Sportovní hry mateřských škol Pardubického kraje.

Společnost celý článek
8.10.

Řidič vyvázl po střetu s vlakem bez zranění.

Osobní automobil skončil na nárazníku vlaku a jako zázrakem řidič vozidla vyvázl bez zranění.

Společnost celý článek
12.9.

Stavba obchvatu Chvaletic začne už v pondělí

V zásadě se jedná o přeložku silnice II. třídy číslo 322 mimo zastavěnou část města Chvaletic.

Společnost celý článek
9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.

Společnost celý článek
28.11.

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Úspěchem Hradce Králové je rovněž šestý nejnižší počet násilných trestných činů přepočtený na 10 tisíc obyvatel.

Společnost celý článek
16.8.

V evropském porovnání je naše školství podprůměrné. Zájem o práci zde stále klesá, mírně se ale oživil zájem o učitelská místa.

V posledním školním roce se v resortu školství řada věcí změnila: první úpravy se týkaly podoby státních maturit i zákona o učitelích. Neprošlo nastavení hranice bodů pro přijetí na maturitní obory či plošné zavedení školních obědů zdarma. Ministerstvo školství ale hlavně zahájilo debatu o strategii vzdělávací politiky do roku 2030. V květnu vláda schválila návrh novely zákona, která by měla opět zpřístupnit učitelskou profesi nepedagogům, což by pomohlo vyřešit současný nedostatek vyučujících ve školách. Jen pro připomenutí – v roce 2015 je ze škol zpřísnění podmínek vyhnalo. A v neposlední řadě - od ledna zvýšila vláda rozpočet na platy ve školství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting