Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

2.10.

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Občanské sdružení Smíření otevřelo ve středu 30. září v Chrudimi hospic, jako vůbec první v Pardubickém kraji. První těžce nemocné  a umírající pacienty přijme toto zařízení již v pondělí příštího týdne. Na stavbu a vybavení chrudimského hospice přispěly Ministerstvo zdravotnictví ČR, Pardubický kraj a obce. Celkové náklady na jeho výstavbu - včetně nákladů na vybavení a zahájení provozu - činí 92 milionů korun. Pardubický kraj daroval částku 56 milionů.      Nestátní zdravotnické zařízení bude sloužit převážně občanům v Pardubickém kraji. „Za jeho otevřením se skrývá nezměrné úsilí lidí, kterým se podařilo hospic postavit a uvést do provozu,“ vyzdvihl hejtman Radko Martínek zásluhu Marie Blažkové, zakladatelky občanského sdružení Smíření. Vzniku hospice aktivně pomáhal radní zodpovědný za sociální oblast Miloslav Macela. „Pro mě končí životní etapa složitého shánění finančních prostředků,“ s potěšením konstatoval při zahájení. Neuvěřitelné se podle Macely stalo skutkem. Podařilo se vybudovat pro nevyléčitelně nemocné zařízení, kde prožijí důstojně nejobtížnější chvíle života v bezpečí, bez bolesti, se svými nejbližšími v klidu.       Zástupci kraje, hejtman Radko Martínek, radní Miloslav Macela a Markéta Tauberová předali ředitelce Marii Blažkové vitráž se znakem Pardubického kraje. Ta se stane symbolem toho, že hospic, byť je nestátní, kraj považuje za své zařízení.      Projekt hospice veřejnost i obce v Pardubickém kraji podporují.  Informace o tom, kolik peněz obce do dnešního dne věnovaly, najdete na webových stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

Hejtman mezi zahrádkáři

Produkce domácích pěstitelů ovoce a zeleniny má ve městě dlouholetou tradici.

Společnost celý článek
11.12.

Radní nechají provést audit zdravotnického holdingu

Audit bude zkoumat, jestli dříve uzavřené smlouvy nepoškozují Královéhradecký kraj jako jediného akcionáře.

Společnost celý článek
21.3.

OCHUTNEJ SVĚT se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími, na BOSCH FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní cooking stage s živými kulinářskými show vyhlášených kuchařských es, jako Zdeněk Pohlreich a další. Navazuje velmi oblíbená interaktivní workshop stage, grill stage s celodením grilováním a workshopy nebo pódium, které se bude věnovat kávě – Coffee stage.

Společnost celý článek
21.11.

Mladý chemik nejlepším HR projektem roku 2016

Jedná se o ocenění nejen pro zakladatele soutěže (Synthesia-Agrofert a Střední průmyslová škola chemická Pardubice), ale pro všechny subjekty a společnosti, které se už deset let na tomto projektu aktivně podílejí a do budoucna budou podílet.

Společnost celý článek
24.10.

Ptejte se vicehejtmana!

Ve středu 24. října 2007 bude vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek odpovídat na dotazy veřejnosti.

Společnost celý článek
28.4.

V předvečer prvního máje nás čekají filipojakubské ohně

Před rozděláním ohně bychom měli přihlédnout na směr a sílu větru, ale i na to, kdy naposledy zem svlažily dešťové kapky. Prostor pro pálení ohně by měl být minimálně 50 m od kraje lesa. Pokud chcete pálit v blízkosti stohu, tak vzdálenost prodlužte ještě minimálně o dalších 50 metrů. Ohniště pak můžete opustit po uhašení vodou nebo zasypáním hlínou. Doutnající zbytky také mohou zapálit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting