Hosté zamíří do Chocně a Třebové

9.9.

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Prohlídka dvou dopravních staveb dnes čeká hosty z Prešovského samosprávného kraje, kteří jsou na návštěvě našeho regionu. Společně s náměstkem hejtmana zodpovědným za oblast dopravy, dopravní obslužnosti a investic Janem Tichým se vydají do Chocně a České Třebové.      Poté, co se delegace z partnerského regionu zúčastní jubilejního desátého ročníku Mezinárodního Silničního veletrhu, odjede v doprovodu náměstka Tichého do Chocně. Právě tady si prohlédne nově vybudovaný úsek silnice mezi Chocní a Vysokým Mýtem. „Osmikilometrový úsek silnice jsme tady slavnostně otevřeli na konci letošního května a rozhodně se jedná o investici, kterou se můžeme pochlubit,“ říká náměstek hejtmana Jan Tichý. „Nejenom, že součástí prací zde byla oprava povrchu, renovovali jsme most, stavěli křižovatku, budovali nové chodníky a sázeli nové stromy, za inspirující vidím tuto stavbu i v otázce využití evropských fondů. Velkou část peněz z celkové 162 milionové investice se nám totiž podařilo získat právě z evropské dotace,“ dodává náměstek.      Druhou dopravní stavbou, kterou si návštěvníci z Prešovského samosprávného kraje prohlédnou, bude Multifunkční dopravní terminál v České Třebové. Stavba, která byla uvedena do provozu přesně před rokem, se pyšní titulem Nejlepší investice roku 2010. Také na její vybudování, jehož celkové náklady dosáhly 330 milionů korun, přispěla z velké části Evropská unie, prostředky byly čerpány z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod.      První ze zmiňovaných staveb, silnici mezi Chocní a Vysokým Mýtem, si delegace prohlédne ve 14 hodin, kdy dorazí ke kruhové křižovatce v Chocni. Dopravní terminál v České Třebové navštíví hosté v 15.30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Výstava, kde hlavní roli hraje pivo

Návštěvník si může prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také si přečíst nebo zakoupit noviny Pivovarský kurýr, vydané k této příležitosti a seznámit se s mnoha zajímavostmi, které s pivovarnictvím souvisely, nebo třeba ochutnat dva druhy sladu, odvážlivci i extrémně hořký granulovaný chmel.

Společnost celý článek
27.3.

Radnice získá svůj starobylý ráz

Rekonstrukce objektu, která začala letos v lednu, byla neodkladná, neboť stropy budovy byly napadeny dřevomorkou. Nezastavilo ji ani ošetření dřevěných konstrukcí při částečné rekonstrukci v letech 1993 a 1994. Stavbu, s původním rozpočtem zhruba 67 milionů korun provádí sdružení společností Chládek a Tintěra a Marhold.

Společnost celý článek
26.9.

Centrum Don Bosco Pardubice se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem Na cestě do života. Projekt NA CESTĚ DO ŽIVOTA, který jsme do kampaně přihlásili, se zaměřuje na pomoc mladým lidem z dětských domovů se vstupem do samostatného života. Pomocnou ruku podáváme těm, kteří nemají oporu ve vlastní rodině. Pomáháme najít práci, bydlení a začlenit se do společnosti. Jsme pro ně lidmi, se kterými mohou sdílet své starosti i úspěchy, neboť často nikoho jiného nemají.

Společnost celý článek
7.11.

Den zdraví přinesl tucet nových dárců krve a nabídl užitečné informace o prevenci

Co dělat, když chci skončit s kouřením? Je moje pigmentové znaménko v pořádku? Jak se stravovat, abych žil zdravě? Tyto a spousta dalších otázek v průběhu dnešního dne přivedly řadu lidí do Pardubické nemocnice. A dostali na ně i odpovědi. Pro veřejnost se zde konal Den zdraví, který nabídl řadu preventivních vyšetření a poraden.

Společnost celý článek
29.5.

Aviatická pouť se blíží

Pokud se vrátíme k samotnému letovému programu,“ pokračuje Jan Rudzinskyj, „tak vedle záplavy řady historických typů se pro diváky asi hlavní hvězdou letošního ročníku stane účast světoznámé akrobatické skupiny současnosti, kterou je francouzský Breitling Jet Team. Skupina létá na proudových strojích Aero L-39C Albatros a patří vždy mezi pravidelné účastníky největších leteckých dnů. Velkým lákadlem jistě bude také vystoupení unikátních letadel s červenými býky na trupu.

Společnost celý článek
24.4.

Obhájí basketbaloví šampioni z pardubické Studánky loňský triumf ve finále Sportovní ligy základních škol?

Do dějiště závěrečného turnaje však zamíří ještě jeden významný host. Bude jím Alena Hanušová, hráčka sedminásobného mistra republiky ZVVZ USK Praha a česká reprezentantka, která se svým týmem minulý týden bojovala ve Final Four Evropské ligy. Vítězným celkům chlapců i dívek současně přiveze milý dárek od České basketbalové federace – vstupenky na úvodní duel týmu České republiky na mistrovství Evropy žen s Ukrajinou 16. června v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting