Hosté zamíří do Chocně a Třebové

9.9.

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Prohlídka dvou dopravních staveb dnes čeká hosty z Prešovského samosprávného kraje, kteří jsou na návštěvě našeho regionu. Společně s náměstkem hejtmana zodpovědným za oblast dopravy, dopravní obslužnosti a investic Janem Tichým se vydají do Chocně a České Třebové.      Poté, co se delegace z partnerského regionu zúčastní jubilejního desátého ročníku Mezinárodního Silničního veletrhu, odjede v doprovodu náměstka Tichého do Chocně. Právě tady si prohlédne nově vybudovaný úsek silnice mezi Chocní a Vysokým Mýtem. „Osmikilometrový úsek silnice jsme tady slavnostně otevřeli na konci letošního května a rozhodně se jedná o investici, kterou se můžeme pochlubit,“ říká náměstek hejtmana Jan Tichý. „Nejenom, že součástí prací zde byla oprava povrchu, renovovali jsme most, stavěli křižovatku, budovali nové chodníky a sázeli nové stromy, za inspirující vidím tuto stavbu i v otázce využití evropských fondů. Velkou část peněz z celkové 162 milionové investice se nám totiž podařilo získat právě z evropské dotace,“ dodává náměstek.      Druhou dopravní stavbou, kterou si návštěvníci z Prešovského samosprávného kraje prohlédnou, bude Multifunkční dopravní terminál v České Třebové. Stavba, která byla uvedena do provozu přesně před rokem, se pyšní titulem Nejlepší investice roku 2010. Také na její vybudování, jehož celkové náklady dosáhly 330 milionů korun, přispěla z velké části Evropská unie, prostředky byly čerpány z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod.      První ze zmiňovaných staveb, silnici mezi Chocní a Vysokým Mýtem, si delegace prohlédne ve 14 hodin, kdy dorazí ke kruhové křižovatce v Chocni. Dopravní terminál v České Třebové navštíví hosté v 15.30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.6.

Pardubice chtějí vdechnout život Staré vojenské plovárně

Jde o prostor, který sloužil jako uzavřená vojenská plovárna, která byla součástí areálu železničního vojska.

Společnost celý článek
2.10.

Úspěchy paralympiků ocenili také krajští politici

Hejtman Ivo Toman, vicehejtman Roman Línek a náměstkyně hejtmana Marie Málková pozvali do Pardubic hendikepované sportovce

Společnost celý článek
10.9.

Výrobce bublinkové fólie JASOBAL dostal už čtvrtou pokutu.

„Provoz bez povolení v Klášterci jsme zjistili v dubnu 2018, uložili jsme pokutu a vydali opětovný zákaz provozu. Proti pokutě se firma neodvolala a sankce tak nabyla právní moci,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
14.10.

Červenou Vodu čeká rozvoj za evropské peníze

V následujících dnech bude také podepsána smlouva k projektu podpořeného z oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
18.9.

Výlet na Kunětickou horu

Dnes 18. září uskuteční pěší výlet na Kunětickou horu vedený mottem: „konec pasivnímu způsobu života“.

Společnost celý článek
15.1.

Šance z Bruselu

Komunitární programy byly vytvořeny s cílem podpořit a prohloubit spolupráci při řešení společných problémů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting