Hosté zamíří do Chocně a Třebové

9.9.

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Hosté zamíří do Chocně a Třebové

Prohlídka dvou dopravních staveb dnes čeká hosty z Prešovského samosprávného kraje, kteří jsou na návštěvě našeho regionu. Společně s náměstkem hejtmana zodpovědným za oblast dopravy, dopravní obslužnosti a investic Janem Tichým se vydají do Chocně a České Třebové.      Poté, co se delegace z partnerského regionu zúčastní jubilejního desátého ročníku Mezinárodního Silničního veletrhu, odjede v doprovodu náměstka Tichého do Chocně. Právě tady si prohlédne nově vybudovaný úsek silnice mezi Chocní a Vysokým Mýtem. „Osmikilometrový úsek silnice jsme tady slavnostně otevřeli na konci letošního května a rozhodně se jedná o investici, kterou se můžeme pochlubit,“ říká náměstek hejtmana Jan Tichý. „Nejenom, že součástí prací zde byla oprava povrchu, renovovali jsme most, stavěli křižovatku, budovali nové chodníky a sázeli nové stromy, za inspirující vidím tuto stavbu i v otázce využití evropských fondů. Velkou část peněz z celkové 162 milionové investice se nám totiž podařilo získat právě z evropské dotace,“ dodává náměstek.      Druhou dopravní stavbou, kterou si návštěvníci z Prešovského samosprávného kraje prohlédnou, bude Multifunkční dopravní terminál v České Třebové. Stavba, která byla uvedena do provozu přesně před rokem, se pyšní titulem Nejlepší investice roku 2010. Také na její vybudování, jehož celkové náklady dosáhly 330 milionů korun, přispěla z velké části Evropská unie, prostředky byly čerpány z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod.      První ze zmiňovaných staveb, silnici mezi Chocní a Vysokým Mýtem, si delegace prohlédne ve 14 hodin, kdy dorazí ke kruhové křižovatce v Chocni. Dopravní terminál v České Třebové navštíví hosté v 15.30 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Na výstavu o Pernštejnech zamiřte na zámek do Pardubic

Pardubická výstava se chystá vyzdvihnout význam Pernštejnů zejména pro Pardubice.

Společnost celý článek
13.1.

Služby nasadily rovněž vysavač exkrementů

Ročně tento speciální stroj zbaví ulice přibližně jedné tuny psích exkrementů.

Společnost celý článek
29.6.

Přes 20 dárců si převzalo Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve Předávání ocenění dobrovolným dárcům krve

Dárci krve převzali ocenění 1. náměstka hejtmana Romana Línka, předsedkyně Oblastní výkonné rady ČČK Pardubice Vladimíry Hanákové a několikanásobného mistra světa v hasičských soutěžích TFA Lukáše Nováka. Slavnostní předávání doprovodila Žesťová harmonie ZUŠ Havlíčkova Pardubice pod uměleckým vedením Romana Faltyse.

Společnost celý článek
11.2.

Litomyšl vyhlášena nejatraktivnějším místem republiky

Velké díky patří všem, kteří nelenovali a do této ankety poslali Litomyšli hlas.

Společnost celý článek
29.11.

Propagaci cestovního ruchu pomohou krajské dotace

Nové tabule budou také ve Vodárenském lese ve Svitavách, na Seči a na Labské stezce. Kraj dotuje také tradiční akce, které lákají do regionu návštěvníky, jako jsou například Aviatická pouť v Pardubicích nebo Řemeslnická sobota v Letohradě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting