Hotel Dětenice je světovým unikátem

7.12.

Hotel Dětenice je světovým unikátem

Hotel Dětenice je světovým unikátem

V pátek 4. prosince byl pro veřejnost v Zámeckém resortu Dětenice na Jičínsku otevřen středověký hotel, který je jako jediný český hotel zařazen do řetězce unikátních hotelů světa Zařízení pokojů odpovídá dobovému klima, žádné lampy, ale voskové svíce, žádná hypoalergenní matrace, ale poctivá dřevěná pryčna a k tomu péřová peřina.  V noci se pak po pokojích možná budou potulovat i opravdová strašidla. „V naší středověké krčmě se konají silvestrovské oslavy již několik let, chtěli bychom našim hostům oslavy příchodu nového roku usnadnit, aby po řádné oslavě měli kde hlavu složit,“ říká Pavel Ondráček, majitel Zámeckého resortu Dětenice. „Hotel nabídne dobově věrné ubytování, nehledejte porcelánové záchodové mísy, ale kadibudku. O luxusu sprchy si také hosté mohou nechat jen zdát. V koupelně je čeká nefalšovaná konev, která jistě funkci sprchy alespoň částečně zastoupí,“ dodává Pavel Ondráček. Středověký hotel Dětenice má ve 42 pokojích kapacitu pro více než 100 osob, samozřejmostí je i bezbariérové apartmá. Nocleh v tomto stylovém hotelu v srdci Českého ráje slibuje nejen zážitek z netradičního prostředí, ale možná přijdou i strašidla. Ubytování v hotelu je vhodné pro rodiny s dětmi, pro firemní akce a pro každého, kdo si chce středověký způsob pohostinství vyzkoušet na vlastní kůži. A aby hosté nebyli časově dezorientování, mohou se ryze středověce stravovat v přilehlé středověké krčmě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Lanškroun: veřejná služba příliš neláká

17 klientů města vykonává veřejnou službu a to u Technických služeb města Lanškroun a u Městského bytového podniku Lanškroun.

Společnost celý článek
15.10.

„Be creative! Bez hranic,, se blíží do finále.

Soutěžní projekty představí studenti 20. října přímo na pódiu Kulturního domu Hronovická.

Společnost celý článek
27.3.

Kraj posílí Senior dopravu Českého červeného kříže

Senior dopravu provozuje Český červený kříž na Orlickoústecku, Českotřebovsku a Lanškrounsku a v blízkém okolí. „Cílem je začlenit sociálně vyloučené nebo ohrožené osoby do běžného života, umožnit jim návštěvy lékaře, nákupy, návštěvy u přátel, jednání na úřadech a v neposlední řadě i svoz do školy,“ upřesnil využití dopravy ředitel Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí Jiří Preclík.

Společnost celý článek
6.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se mohou vydat v sobotu 7. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci a zdolat ji během či chůzí.

Společnost celý článek
23.9.

Byly vyhlášeny výsledky MLSu 2015

Oproti loňskému roku se počet přihlášených výrobků opět zvýšil. Za devět let získalo ocenění MLS Pardubického kraje celkem 263 výrobků.

Společnost celý článek
7.12.

Grant na výchovu mladých lékařů využije sedm praktiků

Zároveň jsme vyhlásili dotační program i na příští rok. Žádosti se budou přijímat od července do září a věřím, že se budou hlásit i další praktici,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting