Hradec bude mít jako první specializované veterinární studium

1.11.

Hradec bude mít jako první specializované veterinární studium

Hradec bude mít jako první specializované veterinární studium

Nové studijní zaměření veterinární technik laborant by mělo v příštím roce jako první v republice vzniknout na Střední odborné škole veterinární v Hradci Králové. Na škole vzniknou nové odborné učebny s moderním vybavením. Základním cílem projektu je rozšířit možnosti výuky odborných předmětů jak v teoretické, tak praktické části výuky. Nositelem projektu je Královéhradecký kraj, který získal na realizaci téměř 6 milionů korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. „Výuka zaměření veterinární technik laborant v naší republice neexistuje, absolventi oboru veterinární prevence si musí potřebné znalosti doplňovat až v praxi, výuka tedy zvýší možnost jejich okamžitého uplatnění na trhu práce. Na vzniku specializovaného oboru se budou podílet i odborníci z vysokých škol, soukromého sektoru i státních organizací,“ řekl krajský radní pro oblast školství Jiří Nosek. Při realizaci projektu se uskuteční partnerství vysokých škol, NNO, státní organizace a soukromého sektoru. Skupina partnerů se bude podílet i na práci s talentovanými žáky a na propagaci přírodovědných oborů mezi žáky středních a základních škol regionu. Práce na projektu by měly skončit v lednu 2012. Projekt s názvem „Vytvoření podmínek pro výuku nového studijního zaměření veterinární technik laborant“ je pilotním v projektu Posílení absorpční a administrativní kapacity (PAAK), jehož hlavním cílem je pomoci úspěšně a efektivně čerpat prostředky z Evropské Unie. Projekt PAAK poskytuje asistenci pilotním projektům asistenci při přípravě a realizaci na území krajů Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého Královéhradecký kraj na svých středních školách dlouhodobě podporuje odborné vzdělávání. V letošním roce například dokončil stavbu specializovaných vzdělávacích center na trutnovské lesnické akademii a středních odborných školách v Hradební a Vocelově ulici v Hradci Králové. V příštím roce bude dokončeno další centrum zaměřené na stavebnictví v Náchodě. Celkem na tyto čtyři projekty Královéhradecký kraj získal 125 milionů z EU. Projekty „Vytvoření podmínek pro výuku nového studijního zaměření Veterinární technik laborant“a „Posílení absorpční a administrativní kapacity“ jsou spolufinancovány Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Zajímá vás vápno? Přijeďte do Litomyšle

Návštěvníci uvidí praktickou ukázku přípravy omítek, štuků a sgrafita.

Společnost celý článek
29.5.

Město Hradec Králové chce všude využívat šetrnější postřiky

Hradec Králové již dlouhodobě využívá šetrnější postřiky na zneškodnění plevele v okolí městských lesů a dětských hřišť, a to navíc jen ve snížené frekvenci. Nyní chce podobné prostředky začít využívat i v ulicích, zejména na chodníky.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
10.12.

Iniciativa Zachraňte Ježíška slaví 10 let existence

Hlavním impulsem byl můj syn Tobiáš, který se mě zeptal, jestli dostane dvakrát tolik dárků, když napíše dopis Ježíškovi i Santovi.

Společnost celý článek
12.5.

České "Ferrari" Innotech Mysterro se po 20 letech ukáže veřejnosti

Karoserie má skvělý aerodynamický tvar, vyrobený z karbonu a kevlaru. Interiér je čalouněn kůží prestižní anglické značky Conolli. Dveře bez vnějších klik jsou otevírány pouze elektronicky. Chybí střecha i okna. „To, že Jiří Král s Mysterrem přijede je skvělá zpráva. Po vyrobení prototypu byl projekt zmražen a my jsme opravdu hrdí na to, že se od premiéry v roce 1995 poprvé představí na naší Rally Show v Hradci Králové. Už jen rozchodit motor po 20 letech parkování ve skladu je velký oříšek. Vše se snad ale zvládne a lidé nejenže Mysterro uvidí, ale budou se moci jím i svézt," říká organizátor akce Karel Pohner.

Společnost celý článek
24.6.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zahájili záchranu 7 000 let staré studny

Odborníci z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice dnes zahájili práce, které povedou k uchování studny staré více než 7 000 let. V Evropě unikátní pravěkou dřevěnou stavbu archeologové zajistili loni při stavbě silnice D35. Celý proces konzervace bude restaurátorům trvat více než 10 měsíců a spotřebují na něj asi 600 kilogramů cukru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting