Hradec chystá nové kamery i asistenty prevence kriminality

15.1.

Hradec chystá nové kamery i asistenty prevence kriminality

Hradec Králové patří dlouhodobě mezi města s nejnižší úrovní kriminality v republice. Aby se bezpečnost ve městě mohla i nadále zvyšovat, je potřeba také zajistit preventivní činnost. K tomu by v letošním roce mělo pomoci rozšíření kamerového systému ve městě i pokračování v projektu Asistent prevence kriminality. Rada města dnes na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na obou projektech bude podílet částkou 520 tisíc korun.

„Chceme zvýšit bezpečnost ve městě rozšířením kamerového systému o tři kamery na Baťkově náměstí a lokalitě Centrál, kde dlouhodobě dochází k poškozování soukromého i městského majetku nepřizpůsobivými občany. Lokalita je také pravidelně využívána fotbalovými a hokejovými fanoušky, kteří míří z autobusového terminálu nebo vlakového nádraží směrem na stadiony. Při jejich přesunech dochází v některých případech k narušování veřejného pořádku a poškozování majetku. Rádi bychom rovněž měli možnost dohlédnout na bezpečnost lidí u podchodu a na frekventovaných zastávkách městské hromadné dopravy, které se v místě nacházejí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Pokud komise ministerstva náš požadavek schválí, pořízení a instalace tří kamer včetně přenosových tras bude vycházet na částku zhruba milion korun, z nichž bude 45 % financovat město částkou 450 tisíc korun a na zbytek bude požadována dotace ze státního rozpočtu. Pořízení nových kamer bude pak realizováno ještě v tomto roce.

                                                                                                                                                 

Ke zvýšení bezpečnosti ve městě pomáhá také projekt Asistent prevence kriminality (APK). „Projekt v Hradci funguje již šestým rokem. Jedná se o další možnost, jak ovlivnit nepřizpůsobivé občany a romskou komunitu v jejich chování na veřejném prostranství, a to v lokalitách považovaných za sociálně problémové. Úspěšnost naplnění projektu je přímo závislá na kvalitě a vlivu vybraných asistentů. Během jejich optimálního působení může docházet k menšímu výskytu protiprávního jednání zejména v problémových lokalitách. “ vysvětluje Miroslav Hloušek, ředitel Městské policie Hradec Králové. Město na tento projekt, v rámci kterého je v plánu navýšit počet asistentů o dva nové členy, přispěje částkou 70 tisíc korun, kdy z celkových nákladů 570 tisíc korun bude zbytek požadován v rámci dotace ze státního rozpočtu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.4.

Doubravický „Chlap“ si hojil komplex na psovi

Dvě hlídky strážníků přijely okamžitě na místo incidentu, přičemž podezřelý muž nesl známky pokousání psem na ruce.

Společnost celý článek
7.4.

Nemocnice Pardubického kraje – Pardubická nemocnice si dál drží své postavení mezi komplexními kardiovaskulárními centry.

Kardiovaskulární choroby, tedy veškerá onemocnění srdce a cév, jsou v současnosti nejčastější příčinou úmrtí v Česku. Proto je diagnostika a léčba těchto závažných onemocnění soustředěna do center vysoce specializované péče tak, aby byla zajištěna dostupnost, kvalita a efektivita zdravotní péče.

Společnost celý článek
29.3.

Jel bez řidičského oprávnění

Lázně Bohdaneč: Muž usedl za volant, přesto že nevlastní řidičské oprávnění. Navíc při kontrole nadýchal přes tři promile

Společnost celý článek
14.5.

Smlouva bude podepsána v přímém přenosu

Moderní technologie umožní vzájemný audiovizuální kontakt všech přítomných.

Společnost celý článek
12.10.

Boeing bude testovat královéhradecké letiště

Vedení letiště stanovilo tři termíny zkušebního letu. První termín je ve středu 13. října od 15.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
26.9.

Jak skončil Rozhled?

Do akce bylo v kraji nasazeno na sedm desítek policistů, kteří provedli kontrolu u 522 osob, z toho 338 cizinců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting