Hradec hostil Symposium Gočár

15.9.

Hradec hostil Symposium Gočár

Hradec hostil Symposium Gočár

Zcela ojedinělá konference se v minulém týdnu uskutečnila v Hradci Králové. Připomenutí Josefa Gočára jako architekta a urbanisty, a města Hradec Králové jako Salonu republiky bylo hlavní linkou celého dvoudenního programu. Už středeční večer patřil široké veřejnosti ve zcela zaplněném Artkině Centrál, kde byla promítnuta premiéra střihového filmu Šumný Gočár z cyklu Šumných měst s autorskou besedou s.architektem Davidem Vávrou. Následující den zněly Kotěrovým Muzeem východních Čech proslovy a přednášky zařazené do jednotlivých odborných diskusních bloků. Vystoupila zde řada uznávaných odborníků, zmiňme architekty Evu Jiřičnou a Davida Vávru, geologa Václava Cílka nebo kunsthistorika Jiřího Kotalíka a další. Jeden z odborných bloků byl věnován tématu vody ve městě, respektive hospodaření s dešťovou vodou jako nástrojem ke zvýšení kvality života v Hradci Králové. V tomto bloku přednášela i náměstkyně primátora Pavla Finfrlová. „Genialita Josefa Gočára spočívá i v tom, že už dávno implementoval poznatky dnešních špičkových odborníků, které se týkají dešťových vod ve městě,“ uvedla náměstkyně Finfrlová. „V urbanizovaném území je potřeba dešťovou vodu zadržet, což se Gočárovi podařilo už tenkrát například v Labské kotlině, kde by světoví odborníci toto mohli ocenit,“ upřesnila Finfrlová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Východočeský Toxi tým opět v akci 

Pětadvacetiletá žena je důvodně podezřelá, že v období let 2004 až 2008 na různých místech v Pardubicích.

Společnost celý článek
27.11.

Tip na zdravou svačinu z Pardubic

Korespondenční kolo soutěže Svačina roku s Rio Mare skončilo. Odborná porota teď vybere do 27. listopadu z více než 120 přihlášených receptů 15 finalistů. Nejlepší kuchaři a kuchařky postoupí do finálového kola, které se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Holešovicích.

Společnost celý článek
23.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Společnost celý článek
14.5.

Rally Show a Helicoptershow soupeří o pusu v kilometrovém sprintu

Ve druhém závodě se na runwayi poměří s vrtulníky dva monoposty. Jedním z nich je český Attack GTR, poháněný dvoulitrovým motorem Honda K20. Bezsynchronní převodovka, šestistupňové řazení a bodykit byly pro tuto závodní verzi Attacku kompletně vyvinuty v České republice a právě v tom je auto unikátní. Upravený český závodní speciál si návštěvníci Rally Show a Helicoptershow mohou prohlédnout na vlastní oči.

Společnost celý článek
17.8.

Amerika v Pardubicích. Návštěvníci si v sobotu užili auta, vojáky, rodeo, indiány, hudbu, soutěže a spoustu dalších lákadel.

Obrovský zájem účastníků vyvolala soutěž v pojídání chilli. Začalo se „pomalu a zlehka" pálivými gumovými medvídky a došlo se až k omáčce s příznačným názvem Satanova pomsta. Nejpálivější papričky Carolina Reaper pak na tvářích deseti statečných vykouzlily ty neroztodivnější pekelné výrazy.

Společnost celý článek
9.7.

Teenageři a mladiství jsou častými viníky konfliktů v obchodních centrech. Provokují pro vlastní zábavu i sledovanost na sociálních sítích

Mladiství sem častěji než na nákupy vyrážejí za zábavou. Narušují zde pořádek a baví se na úkor ostatních návštěvníků nebo zaměstnanců centra. Ojedinělé ale nejsou ani útoky, které vyprovokovávají vůči sobě navzájem. Při výtržnostech se pak většinou natáčejí a umísťují videa na sociální sítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting