Hradec hostil Symposium Gočár

15.9.

Hradec hostil Symposium Gočár

Hradec hostil Symposium Gočár

Zcela ojedinělá konference se v minulém týdnu uskutečnila v Hradci Králové. Připomenutí Josefa Gočára jako architekta a urbanisty, a města Hradec Králové jako Salonu republiky bylo hlavní linkou celého dvoudenního programu. Už středeční večer patřil široké veřejnosti ve zcela zaplněném Artkině Centrál, kde byla promítnuta premiéra střihového filmu Šumný Gočár z cyklu Šumných měst s autorskou besedou s.architektem Davidem Vávrou. Následující den zněly Kotěrovým Muzeem východních Čech proslovy a přednášky zařazené do jednotlivých odborných diskusních bloků. Vystoupila zde řada uznávaných odborníků, zmiňme architekty Evu Jiřičnou a Davida Vávru, geologa Václava Cílka nebo kunsthistorika Jiřího Kotalíka a další. Jeden z odborných bloků byl věnován tématu vody ve městě, respektive hospodaření s dešťovou vodou jako nástrojem ke zvýšení kvality života v Hradci Králové. V tomto bloku přednášela i náměstkyně primátora Pavla Finfrlová. „Genialita Josefa Gočára spočívá i v tom, že už dávno implementoval poznatky dnešních špičkových odborníků, které se týkají dešťových vod ve městě,“ uvedla náměstkyně Finfrlová. „V urbanizovaném území je potřeba dešťovou vodu zadržet, což se Gočárovi podařilo už tenkrát například v Labské kotlině, kde by světoví odborníci toto mohli ocenit,“ upřesnila Finfrlová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.8.

Realizace úspor energie - projekty, během nichž bylo rekonstruováno a zatepleno devět budov Pardubické nemocnice

Projekt zateplování v Pardubické nemocnici (tehdy Pardubické krajské nemocnici) byl zahájen v roce 2011. Nejprve prošla rekonstrukcí budova interního oddělení, kde sídlí i geriatrické centrum a rehabilitace. Zateplen byl rovněž vstupní objekt s hlavní bránou, v němž je mimo jiné lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb.

Společnost celý článek
29.9.

Hejtman zavítal mezi železničáře

Železničáři slaví svátek a zpřístupnili objekty a provozy pro veřejnost.

Společnost celý článek
23.6.

Služby města Pardubic vytvoří “dceřinku“

Služby města Pardubic (SmP) má souhlas zastupitelstva k založení dceřiné společnosti, specializované na nakládání s odpady.

Společnost celý článek
4.3.

Pardubický kraj vysoutěžil levnější energie, oproti letošku ušetří miliony

Při centrálním nákupu silové elektrické energie pro rok 2017 byla uspořena částka ve výši 8 100 465 Kč, u zemního plynu kraj ušetří 16 203 024 Kč. Celková úspora činí 24 303 489 Kč.

Společnost celý článek
18.6.

Pardubický kraj chce ulehčit život handicapovaným lidem

Euroklíč je evropský projekt, který přes dvacet let pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu.

Společnost celý článek
28.1.

Zdechovský: Nebezpečné lahve na šlehačku musíme řešit na úrovni EU a chtít po Číně náhrady

Praha, Brusel – Mezi lidmi v EU stále kolují až deseti tisíce nebezpečných lahví na šlehačku s plastovou hlavicí. Do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX se čínský výrobek dostal už v roce 2012, a to na podnět Francie, kde pod tlakem roztržený plast zabil několik lidí. Nové případy vážných zranění nyní máme i v Česku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting