Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt

22.11.

Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt

V tomto týdnu podepsal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek smlouvu o partnerství s městem Kronštadt, které je administrativní součástí Petrohradu v Rusku. Obě města chtějí rozvíjet vzájemnou spolupráci zejména v oblasti kultury, vědy a školství. Návrh na uzavření dohody o partnerství a vzájemné spolupráci hradečtí zastupitelé schválili na svém zasedání již v říjnu.

„Ruské město mělo o partnerství s námi velký zájem. Jsem přesvědčený, že máme co nabídnout v celé řadě oblastí. Je to příležitost pro školy, kulturní instituce, firmy a díky této spolupráci se podaří propagovat naše město nejen v samotném Kronštadtu, ale především v celé petrohradské oblasti,“ říká hradecký primátor Alexandr Hrabálek. Hradec Králové má svá partnerská a spolupracující města v jedenácti zemích Evropy, mimo jiné na Slovensku, v Polsku, Francii, Německu nebo Nizozemí, nyní nově i v Rusku.

Město Kronštadt, kde žije přibližně 44 tisíc obyvatel, leží na ostrově Kotlin ve Finském zálivu zhruba 40 kilometrů od Petrohradu. Kronštadský rajón tvoří jeden z rajónů Petrohradu. Historické centrum města spolu s opevněním jsou od roku 1990 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.6.

SKP-CENTRUM: diskutovat se bude nad integrací cizinců

V pondělí 25. června 2007 od 9.30 hodin proběhne seminář na téma integrace cizinců.

Společnost celý článek
23.4.

Férová snídaně ve vašem městě.

Férovou snídani prodejcům jasně říkáme: chceme kupovat fair trade a máme zájem o výrobky vyrobené v důstojných podmínkách!

Společnost celý článek
26.9.

Centrum Don Bosco Pardubice se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem Na cestě do života. Projekt NA CESTĚ DO ŽIVOTA, který jsme do kampaně přihlásili, se zaměřuje na pomoc mladým lidem z dětských domovů se vstupem do samostatného života. Pomocnou ruku podáváme těm, kteří nemají oporu ve vlastní rodině. Pomáháme najít práci, bydlení a začlenit se do společnosti. Jsme pro ně lidmi, se kterými mohou sdílet své starosti i úspěchy, neboť často nikoho jiného nemají.

Společnost celý článek
18.11.

Ve které vlakové soupravě byste jezdili nejraději?

Pro konečný výběr bude hrát největší roli cena, která se pohybuje mezi 55 a 150 miliony korun za jednu soupravu.

Společnost celý článek
13.4.

Soutěž obcí ve sběru papíru a dalšího odpadu

Pardubický kraj ve spolupráci s akciovou společností EKO-KOM. vyhlašuje I. ročník soutěže obcí ve sběru odpadu.

Společnost celý článek
29.8.

Akce „Kulový blesk“: přestěhováno!

Pardubické občanské sdružení SKP-CENTRUM využilo prázdniny ke vzájemnému přestěhování zhruba poloviny provozů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting