Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

27.7.

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní. Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc.

O podporu z Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů letos požádalo 24 studentů. „Deset studentů bude po dobu deseti měsíců školního roku dostávat příspěvek ve výši od dvou do pěti tisíc korun podle sociální situace rodiny, přičemž se přihlíželo i ke studijním výsledkům a školní docházce,“ říká Milan Jaroš, náměstek primátora odpovědný za oblast školství. Dalších jedenáct studentů dostane odměnu od jednoho do šesti tisíc korun za umístění ve vědomostních soutěžích. „V příštím školním roce město takto podpoří nadané hradecké středoškoláky částkou 404 tisíc korun,“ dodává Jaroš.

V uplynulém školním roce dostávalo měsíční sociální stipendium patnáct studentů, dva studenti získali odměnu za své znalosti a úspěšnou reprezentaci města v různých studentských soutěžích. Ve školním roce 2017/2018 nadační fond rozdělil celkem 277 tisíc.

Přidělení podpory navrhuje správní rada Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů, konečný seznam příjemců a výši podpory pak schvaluje rada města. Příspěvek je určen studentům především k pokrytí potřeb souvisejících se studiem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.4.

Univerzita Pardubice vystavuje obrazy a kresby Zdeňka Sejčka

Poslední prací autora jsou publikace sledující umělce tvořící v Železných horách od epochy romantismu až po současnost.

Společnost celý článek
19.2.

Martin Šonka úřadující mistr světa Red Bull Air Race vystoupí na Aviatické pouti.

Doslova na plné obrátky již běží přípravy letošního, již devětadvacátého ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční 1. a 2. června na letišti v Pardubicích. Jednou z hvězd bohatého letového programu se stane diváky velice oblíbený akrobat a vzdušný showman Martin Šonka. Martin Šonka v loňském roce dosáhl fenomenálního úspěchu v podobě vítězství v prestižní světové sérii závodů Red Bull Air Race

Společnost celý článek
25.2.

HS Jeseníky má za sebou náročný víkend

Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněny.

Společnost celý článek
7.5.

Pardubické letiště v květnu

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období.

Společnost celý článek
15.6.

Tripartita o školství, dotacích, dobrovolnících i stávce

Tripartita také projednala změny v legislativě, které se promítají do problematiky zaměstnanosti.

Společnost celý článek
14.12.

Východočeské divadlo k Vánocům nadělí Živý obraz

Živý obraz pojednává o Michaelovi a Vilmě, přepracovaném manželském páru, jehož problémy má vyřešit angažmá uklízečky Natalji, jež se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a zároveň jako vysněná performerka konceptuálního umělce a Vilmina šéfa Serge Haulupy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting