Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

21.7.

Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

Bezpečnostní opatření, která jsme v Hradci Králové zvolili před úvodním utkáním první fotbalové ligy (pozn. duel se konal v sobotu 17. července), splnila svůj účel. Díky spolupráci všech bezpečnostních složek, města a fotbalového klubu se podařilo udržet obávané sparťanské fanoušky na uzdě. Zhruba šedesátitisícové škody, které nakonec přeci jen způsobili, tak můžeme pokládat za bohužel asi nezbytnou daň primitivismu. Dovolte proto, abych touto cestou poděkovala Policii České republiky i Městské policii za vynikající práci při ochraně zdraví a majetku Hradečanů. Chtěli jsme do světa vyslat signál, že rváči a vandalové nejsou v našem městě vítáni. Jsme i nadále připraveni přivítat a hostit ty slušné fanoušky ostatních klubů i milovníky fotbalu, kteří se do Hradce Králové na první ligu sjedou z celých Východních Čech. Nekompromisně ale zasáhneme proti všem, kteří by tu chtěli vyvolávat konflikty a kazit ostatním radost ze hry. Čeká nás v této sezóně ještě několik rizikových utkání. Po Spartě by to mohlo být hned s Bohemians 1905, které se odehraje v pondělí 26. července. Pod lízátka také dorazí fanoušci Slávie, Brna a Baníku Ostrava. A my chceme zůstat připraveni. Je to situace vcelku výjimečná. Prosím tedy Hradečany o pochopení, trpělivost a spolupráci. Proti lidské hlouposti se totiž nedá bojovat jinak než společnými silami. Ing. Pavla Finfrlová, náměstkyně primátora města Hradec Králové Zdroj: www.hradeckralove.org/

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.1.

Spalovna v Rybitví - podruhé

Postoj krajské samosprávy ani jednotlivých členů rady se k problematice spalování nebezpečných odpadů v Pardubicích nezměnil.

Společnost celý článek
6.5.

V Bruselu o krizi a veřejných rozpočtech

Materiály, které zde dnes projednáváme, jsou na pozadí současné situace v Řecku.

Společnost celý článek
17.12.

Den D 2008: Nominujte i vy své dobrovolníky

Ve čtvrtek 13. prosince 2007 byl slavnostně vyhlášen nový ročník ocenění dobrovolníků Den D 2008.

Společnost celý článek
9.9.

Pardubičtí strážníci budou opět měřit rychlost

Strážníci s radary vyrazí do ulic poté, až svůj souhlas v druhé polovině září připojí i zastupitelé.

Společnost celý článek
15.11.

Palác Pardubice oslaví 10. narozeniny již v pátek

Obchodní centrum Palác Pardubice vítá své zákazníky každý den již od 25. listopadu 2008, kdy poprvé otevřelo své dveře. Již tento pátek oslaví své 10. narozeniny a obdaruje především své zákazníky, kteří si v pátek 16. listopadu mohou užít prodlouženou otevírací dobu, výhodné nákupy a spoustu skvělé zábavy.

Společnost celý článek
2.4.

Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

Město se chopilo také pořádání kulturních akcí. Na hradě pravidelně v létě promítá kino a pořádá divadelní představení. Ve sportovním areálu a na náměstí pořádá různé koncerty a zavedlo tradiční vánoční trhy. Trhy s čerstvými výrobky se letos dále rozšíří do pravidelných dnů během celého roku. Pro seniory během roku pořádá koncerty a setkání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting