Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

21.7.

Hradec první nápor fanoušků ustál, tím to ale nekončí

Bezpečnostní opatření, která jsme v Hradci Králové zvolili před úvodním utkáním první fotbalové ligy (pozn. duel se konal v sobotu 17. července), splnila svůj účel. Díky spolupráci všech bezpečnostních složek, města a fotbalového klubu se podařilo udržet obávané sparťanské fanoušky na uzdě. Zhruba šedesátitisícové škody, které nakonec přeci jen způsobili, tak můžeme pokládat za bohužel asi nezbytnou daň primitivismu. Dovolte proto, abych touto cestou poděkovala Policii České republiky i Městské policii za vynikající práci při ochraně zdraví a majetku Hradečanů. Chtěli jsme do světa vyslat signál, že rváči a vandalové nejsou v našem městě vítáni. Jsme i nadále připraveni přivítat a hostit ty slušné fanoušky ostatních klubů i milovníky fotbalu, kteří se do Hradce Králové na první ligu sjedou z celých Východních Čech. Nekompromisně ale zasáhneme proti všem, kteří by tu chtěli vyvolávat konflikty a kazit ostatním radost ze hry. Čeká nás v této sezóně ještě několik rizikových utkání. Po Spartě by to mohlo být hned s Bohemians 1905, které se odehraje v pondělí 26. července. Pod lízátka také dorazí fanoušci Slávie, Brna a Baníku Ostrava. A my chceme zůstat připraveni. Je to situace vcelku výjimečná. Prosím tedy Hradečany o pochopení, trpělivost a spolupráci. Proti lidské hlouposti se totiž nedá bojovat jinak než společnými silami. Ing. Pavla Finfrlová, náměstkyně primátora města Hradec Králové Zdroj: www.hradeckralove.org/

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.7.

Zelenou bránu ochrání nový hromosvod

Práce potrvají zhruba dva týdny a omezí provoz vyhlídkové věže, včetně průchodu pod Zelenou bránou.

Společnost celý článek
30.11.

Globus o adventu opět na hodinku ztichne

Nákup bez hudby, takovou nabídku dal svým zákazníkům i zaměstnancům Globus poprvé v loňském roce, a protože se setkala s pozitivním ohlasem, letos na ni naváže.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj a hospodářská komora hodnotily spolupráci

Společné vazby má také setkávání zástupců klastrů z Horní Lužice – Dolního Slezska s klastry v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
8.3.

Nabídka stáží a trainee programů meziročně roste o desítky procent

Počet absolventů, kteří před nástupem do zaměstnání vyzkoušejí reálnou praxi - ať už v rámci stáže, přechodného nebo částečného úvazku – neustále roste. A je to dobře. Je to vynikající prostředek, jak si vyzkoušet nejen zaměstnavatele, ale i pracovní prostředí.

Společnost celý článek
31.5.

Evropu bez bariér chce i Pardubický kraj

Na pozvání vicehejtmana Romana Línka přijel do Pardubického kraje náměstek vicepremiéra pro evropské záležitosti Jiří Šedivý.

Společnost celý článek
31.10.

Státní svátek oslavil Pardubický kraj na francouzské ambasádě

Recepci při příležitosti státního svátku připravili kuchaři z Poličky, o květinou výzdobu se postarali zahradníci z Litomyšle.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting