Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku

10.3.

Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku

Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku

Hradec Králové – Ve čtvrtek 13. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku. Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, zabývající se tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni. Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají různé přednášky a akce pro veřejnost.
„Každoročně pořádáme oslavy dne mozku v neurolaboratoři, letos jsme se však rozhodli přiblížit problematiku mozku a jeho tréninku i širší veřejnosti a připravit pro ně větší akci. Málokdo ví, že nejsou posilovny jen pro tělo, ale i pro mozek. Většina lidí se zaměří jen na křížovky a více pro svůj mozek nedělá. Tam se ale slova často opakují, takže po chvíli přestanou být kvalitní metodou tréninku,“ říká mentální koučka Markéta Fixová z hradecké neurolaboratoře.

Oslavy propojí přednášky s praktickým vyzkoušením

Pro návštěvníky jsou připraveny dva bloky přednášek a praktické ukázky metod, technik a přístrojů na trénink mozku. „Celý program začne v 15:30 přednáškou Tomáše Zdechovského, mentálního kouče z neurolaboratoře Commservis.com, na téma tréninku a rozvoje mozku. Od 16:30 se účastníci oslav dozvědí více o tréninku paměti od Gabriely Holečkové ze Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Konec programu je ryze praktický. Návštěvníci si zde na vlastní kůži mohou vyzkoušet přístroje a cvičení, které pomáhají rozvoji kognitivních funkcí mozku,“ popisuje oslavy Markéta Fixová.
Oslavy jsou pro veřejnost nachystány v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové a je možné přijít kdykoli v průběhu programu. Vstup je pro všechny zdarma.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.8.

Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

Akademický malíř Jan Jüngling je zkušeným pedagogem na uměleckých školách v Praze

Společnost celý článek
9.11.

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008

Krajští radní projednali návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2008

Společnost celý článek
25.2.

Řemeslníci v březnu začnou s montáží pětadvacítky

Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu, který se bude nacházet v prostoru mezi letní pláží a výstavním centrem Ideon. Stavaři zde nyní dokončují instalaci vzduchotechniky, v následujících dnech skončí práce na stropním podhledu a začátkem března přijde na řadu samotný bazén.

Společnost celý článek
27.9.

Dražba fotografie odhalených operních pěvkyň přispěla na postižené děti

Očekávaná dražba zpestřila páteční program oblíbené pardubické akce Jan nám chutná Evropa, kam zamířily stovky milovníků netradičních pokrmů z celého regionu.

Společnost celý článek
25.7.

Informace k situaci v pardubické nemocnici

Proto jsou velmi znepokojeni ekonomickou situací v nemocnici,

Společnost celý článek
6.8.

Informace o chřipce nového typu

Pardubická krajská nemocnice poskytuje informace ve všední dny od 8 do 12 hodin na informační lince 840 111 246.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting