Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

28.11.

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Srovnání 63 největších českých měst z hlediska sociální situace dopadlo pro Hradec Králové výborně. Ve studii MasterCard česká centra rozvoje, kterou zpracovali odborníci z Vysoké školy ekonomické v Praze, skončil společně s Prahou na 2. až 3. místě za vítězným Jindřichovým Hradcem. Při hodnocení kvality života odborníci sledovali dvanáct ukazatelů rozdělených do pěti oblastí, takže přihlíželi k situaci na trhu práce, ceně bydlení, kvalitě sociální a zdravotní péče, kriminalitě a mzdové úrovni. Hradec Králové si nejlépe vedl v oblasti kvality sociální a zdravotní péče, která byla rozdělena do dvou kategorie. Nejvyšší příčky město dosáhlo v žebříčku sledujícím naději dožití u mužů, v tabulce žen obsadil třetí příčku. Naděje na dožití představuje průměrný věk, kterého se dožije určitá věková skupina. V Hradci Králové činí u mužů 75,97 a u žen 80,84 roku. Tento fakt potvrzuje loňské vítězství města ve studii zaměřené na hodnocení kvality života v České republice. Úspěchem Hradce Králové je rovněž šestý nejnižší počet násilných trestných činů přepočtený na 10 tisíc obyvatel. S dosaženými 89,377 indexními body patří Hradec Králové spolu s Prahou k městům s vynikající sociální situací.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.11.

Iniciativu Zachraňte Ježíška podpořilo už 50 000 lidí

„Mohlo by se zdát, že je nyní ještě na nějaké zachraňování Ježíška brzo, ale obchody jsou už od začátku listopadu plné různých figurek Santa Clausů se soby, kdy najít mezi dekoracemi byť jen sněhuláka bez červené čepice, je téměř nemožné,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který pokračuje v podpoře projektu, který před osmi lety založil.

Společnost celý článek
21.6.

I softbal má svoji Ester. Pavel Koblížek si zahrál nejvyšší ligu basketbalu a softbalu

“Nadhazovač mě trochu šetřil, extraligovou kvalitu jsem vnímal. Hra byla velmi rychlá,” zhodnotil svůj softbalový debut v nejvyšší lize Pavel Koblížek, který v klubu Pasos Pardubice především trénuje mládež.

Společnost celý článek
8.9.

V Čeperce mají unikátní kanalizaci

Jako první obec v Pardubickém kraji dokončili v Čeperce na Pardubicku podtlakovou kanalizaci.

Společnost celý článek
17.1.

Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

Hejtman se zajímal také o kvalitu péče v chrudimské porodnici. „Byli jsme moc spokojení. Porod šel moc dobře, byl tam velmi milý a ochotný personál,“ pochvalovala si přístup porodnice v Chrudimi maminka Lucie Václavská. Štěstím zářil i tatínek Pavel Čejka, který při porodu stihl se svou přítelkyní i novoroční políbení. Ani novoroční ohňostroj rodiče neznejistil.

Společnost celý článek
21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting