Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

28.11.

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Srovnání 63 největších českých měst z hlediska sociální situace dopadlo pro Hradec Králové výborně. Ve studii MasterCard česká centra rozvoje, kterou zpracovali odborníci z Vysoké školy ekonomické v Praze, skončil společně s Prahou na 2. až 3. místě za vítězným Jindřichovým Hradcem. Při hodnocení kvality života odborníci sledovali dvanáct ukazatelů rozdělených do pěti oblastí, takže přihlíželi k situaci na trhu práce, ceně bydlení, kvalitě sociální a zdravotní péče, kriminalitě a mzdové úrovni. Hradec Králové si nejlépe vedl v oblasti kvality sociální a zdravotní péče, která byla rozdělena do dvou kategorie. Nejvyšší příčky město dosáhlo v žebříčku sledujícím naději dožití u mužů, v tabulce žen obsadil třetí příčku. Naděje na dožití představuje průměrný věk, kterého se dožije určitá věková skupina. V Hradci Králové činí u mužů 75,97 a u žen 80,84 roku. Tento fakt potvrzuje loňské vítězství města ve studii zaměřené na hodnocení kvality života v České republice. Úspěchem Hradce Králové je rovněž šestý nejnižší počet násilných trestných činů přepočtený na 10 tisíc obyvatel. S dosaženými 89,377 indexními body patří Hradec Králové spolu s Prahou k městům s vynikající sociální situací.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

Akce "MAKAK" pokračuje

Kriminalistům se pod tíhou předložených důkazů ke své distribuci pervitinu částečně doznal.

Společnost celý článek
10.2.

Obnažoval se za - možná - dva roky natvrdo

Překvapení čekalo na jednu jednačtyřicetiletou cestující. Podezřelý se před ní obnažil a začal onanovat.

Společnost celý článek
14.4.

V Hovorech se mluvilo o perspektivě splavnění Labe

Hodně se diskutovalo také o dosplavnění Labe do Pardubic.

Společnost celý článek
7.12.

V Bystrém a v Předhradí získají klienti sociálních služeb nové bydlení

Podpora přesunu klientů sociálních služeb z ústavů do komunálního bydlení pokračuje. Radní Pardubického kraje se nyní zabývali záměry, které napomůžou klientům z Domova na zámku v Bystrém a z Domova na hradě Rychmburk.

Společnost celý článek
2.9.

Naši hasiči zabodovali v jihokorejském Daegu

Po úspěších na předchozích světových hasičských hrách bojovali za obhajobu svých kvalitních výsledků.

Společnost celý článek
5.6.

DNY CHLEBA a národní soutěž CHLÉB ROKU 2017

V rámci již 23. ročníku největší pekařské slavnosti v České republice proběhne národní soutěž kvality CHLÉB ROKU 2017. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekárenského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní technologické postupy a trendy při výrobě chleba v 21. století. Významné potravinářské akce zaměřené na podporu kvalitního českého chleba se zúčastní přes 400 potravinářských odborníků a pozvaných hostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting