Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

20.5.

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Po tříleté pauze se do Hradce Králové vrací Helicopter show, největší česká přehlídka vrtulníkové techniky. Její jubilejní desátý ročník se na hradeckém letišti uskuteční v sobotu 21. května. Ve vzduchu i na zemi se zde návštěvníkům představí zhruba 130 strojů. Prim při sobotní akci budou pochopitelně hrát vrtulníky, ovšem nejen ony vytvoří základ atraktivní podívané. Kromě „tance“ vrtulníků na obloze nebude v programu chybět ani zásah záchranářů při simulované hromadné dopravní nehodě. Návštěvníkům se rovněž předvedou malé sportovní, dopravní, akrobatické i bojové letouny, například také gripeny. Na Helicopter show se představí kolem 130 strojů, přičemž zhruba pět desítek se jich ukáže přímo ve vzduchu. „Je to ojedinělá akce hlavně zaměřením na vrtulníky. Taková koncentrace vrtulníků je celosvětově neobvyklá,“ řekl pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Běžné není ani to, že se helikoptéry představí nejen při běžném letu, ale rovněž při ukázkách záchranných prací. K vidění budou jak malé „blechy na obloze“ používané pro výcvik, tak střední záchranné a velké bojové vrtulníky. Oči návštěvníků určitě potěší také kousky leteckého akrobata Martina Šonky na stroji Extra 330. „Vidět Martina Šonku ve vzduchu je jedinečný zážitek. Je to pilot, který je i v zahraničí řazen k těm nejlepším,“ uvedl hlavní pořadatel Jozef Daňo. „Vedle leteckého programu máme také připravené ukázky bezpečnostních prvků při autonehodách na nových automobilech. Na vlastní oči diváci uvidí funkčnost airbagů, rozstříhání automobilu speciálními pomůckami k vyprošťování osob a zásah při vzplanutí automobilu,“ vyjmenovává Daniel Tuček. Policie předvede zadržení pachatelů, zvládnutí nepovolených demonstrací, práci policejních psů a ukázku vybavení cizinecké policie pro zadržení osob. Při doprovodném programu se návštěvníci mohou těšit například také na ukázky modelářů, kynologů, historické bojové techniky nebo kaskadéra na motocyklu. Letiště bude v sobotu 21. května otevřeno od 9 hodin, více než čtyřhodinový letové ukázky začnou ve 12 hodin. Pořadatelé chtějí atraktivní program ukázat co největšímu počtu návštěvníků, proto kromě jiného sázejí na nízké vstupné, které nezruinuje rodinný rozpočet. „Dospělí zaplatí 100 korun, děti, důchodci a invalidé mají vstup zdarma, bezplatné je i parkování. Průměrná rodina tedy má za 200 korun celodenní atraktivní podívanou,“ prohlásil Daniel Tuček. Sobotnímu Helicopter show bude v pátek předcházet kongres pro letecké záchranáře nazvaný Air Ambulance, kde odborníci vyhodnotí zásahy při loňských povodních na severu Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.3.

Jesničánky zkusí separovat bioodpad

Některým obyvatelům Pardubic odpadne problém kam s trávou a dalším zeleným odpadem ze zahrádek.

Společnost celý článek
17.5.

Jubilejní Cyklo Glacensis zamíří do Dolní Čermné

Cyklo Glacensis 2011 je v letošním roce spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis.

Společnost celý článek
21.2.

Spolupráce s partnerskými regiony za rok 2006

V letech 2001 až 2004 uzavřel Pardubický kraj dohody o spolupráci s pěti regiony evropských zemí

Společnost celý článek
13.6.

Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice se koná v historickém centru města již ve středu - přijďte objevovat záhady každodenního světa na Pernštýnské náměstí

Chemické pokusy i forenzní vědu představí Střední průmyslová škola chemická. Jak smontovat digitální hodiny nebo změřit elektrický obvod ukáže Střední průmyslová škola elektrotechnická. Že je zdravá strava základem zdravého životního stylu dokáže Střední průmyslová škola potravinářství a služeb, která zájemce provede i po svém výukovém cvičném mlýnu.

Společnost celý článek
28.11.

Při nákupu dětského kola vyžadujte informace!

U téměř pětiny z nich zjistili inspektoři prodej výrobků bez návodu k použití a bez řádných informací.

Společnost celý článek
16.1.

Figurální malba a strukturální abstrakce - výstavu obrazů Zbyška Siona v Poličce zahájí jazzovým koncertem

Již na studiích jeho tvorba vynikla nad dobový průměr a dodnes je mimořádně ceněná. Studoval střední Školu uměleckých řemesel v Brně. Následovala roční přípravka na Výtvarné škole v Praze. V letech 1958-1964 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze. Zastoupen je v prestižních galeriích a publikacích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting