Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

20.5.

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Po tříleté pauze se do Hradce Králové vrací Helicopter show, největší česká přehlídka vrtulníkové techniky. Její jubilejní desátý ročník se na hradeckém letišti uskuteční v sobotu 21. května. Ve vzduchu i na zemi se zde návštěvníkům představí zhruba 130 strojů. Prim při sobotní akci budou pochopitelně hrát vrtulníky, ovšem nejen ony vytvoří základ atraktivní podívané. Kromě „tance“ vrtulníků na obloze nebude v programu chybět ani zásah záchranářů při simulované hromadné dopravní nehodě. Návštěvníkům se rovněž předvedou malé sportovní, dopravní, akrobatické i bojové letouny, například také gripeny. Na Helicopter show se představí kolem 130 strojů, přičemž zhruba pět desítek se jich ukáže přímo ve vzduchu. „Je to ojedinělá akce hlavně zaměřením na vrtulníky. Taková koncentrace vrtulníků je celosvětově neobvyklá,“ řekl pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Běžné není ani to, že se helikoptéry představí nejen při běžném letu, ale rovněž při ukázkách záchranných prací. K vidění budou jak malé „blechy na obloze“ používané pro výcvik, tak střední záchranné a velké bojové vrtulníky. Oči návštěvníků určitě potěší také kousky leteckého akrobata Martina Šonky na stroji Extra 330. „Vidět Martina Šonku ve vzduchu je jedinečný zážitek. Je to pilot, který je i v zahraničí řazen k těm nejlepším,“ uvedl hlavní pořadatel Jozef Daňo. „Vedle leteckého programu máme také připravené ukázky bezpečnostních prvků při autonehodách na nových automobilech. Na vlastní oči diváci uvidí funkčnost airbagů, rozstříhání automobilu speciálními pomůckami k vyprošťování osob a zásah při vzplanutí automobilu,“ vyjmenovává Daniel Tuček. Policie předvede zadržení pachatelů, zvládnutí nepovolených demonstrací, práci policejních psů a ukázku vybavení cizinecké policie pro zadržení osob. Při doprovodném programu se návštěvníci mohou těšit například také na ukázky modelářů, kynologů, historické bojové techniky nebo kaskadéra na motocyklu. Letiště bude v sobotu 21. května otevřeno od 9 hodin, více než čtyřhodinový letové ukázky začnou ve 12 hodin. Pořadatelé chtějí atraktivní program ukázat co největšímu počtu návštěvníků, proto kromě jiného sázejí na nízké vstupné, které nezruinuje rodinný rozpočet. „Dospělí zaplatí 100 korun, děti, důchodci a invalidé mají vstup zdarma, bezplatné je i parkování. Průměrná rodina tedy má za 200 korun celodenní atraktivní podívanou,“ prohlásil Daniel Tuček. Sobotnímu Helicopter show bude v pátek předcházet kongres pro letecké záchranáře nazvaný Air Ambulance, kde odborníci vyhodnotí zásahy při loňských povodních na severu Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Poliklinika na Masarykově náměstí slouží již 20 let

Tehdy nejmodernější poliklinika ve městě již není zdaleka nejmodernějším zdravotnickým zařízením.

Společnost celý článek
15.10.

„Be creative! Bez hranic,, se blíží do finále.

Soutěžní projekty představí studenti 20. října přímo na pódiu Kulturního domu Hronovická.

Společnost celý článek
16.4.

Za překročení roční projektové kapacity slévárny a spotřebu práškových plastů padla pokuta 170 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Hradci Králové uložili společnosti RONAL CR s.r.o. pokutu ve výši 170 tisíc korun za porušení zákona o integrované prevenci a zákona o ochraně ovzduší. Provozovatel se odvolal, ale odvolací orgán sankci potvrdil. Ta je od 10. 4. 2019 pravomocná.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubice se představují na Hradě

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu svou architekturu a přístup k ní. V úterý 8. října město představí na pražském náměstí Republiky v rámci projektu Dny měst v Praze svou kulturu a tradice. Obě akce jsou součástí letošního ročníku Architecture Week.

Společnost celý článek
28.8.

Pardubický kraj usnadní rodinám život

Projekt nabízí rodinám s alespoň jedním dítětem do 18 let slevy od soukromých společností a příspěvkových organizací.

Společnost celý článek
3.2.

Děti jsou podle výsledků analýzy ve škole spokojeny

Žáci druhého stupně základních škol by svou školu neměnili a přes devadesát procent rodičů by ji navíc doporučilo svým známým. Prokázaly to výsledky analýzy, která formou dotazníkového šetření probíhala na všech městem zřizovaných mateřský a základních školách, včetně dvou domů dětí a mládeže a dvou základních uměleckých škol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting