Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

20.5.

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Po tříleté pauze se do Hradce Králové vrací Helicopter show, největší česká přehlídka vrtulníkové techniky. Její jubilejní desátý ročník se na hradeckém letišti uskuteční v sobotu 21. května. Ve vzduchu i na zemi se zde návštěvníkům představí zhruba 130 strojů. Prim při sobotní akci budou pochopitelně hrát vrtulníky, ovšem nejen ony vytvoří základ atraktivní podívané. Kromě „tance“ vrtulníků na obloze nebude v programu chybět ani zásah záchranářů při simulované hromadné dopravní nehodě. Návštěvníkům se rovněž předvedou malé sportovní, dopravní, akrobatické i bojové letouny, například také gripeny. Na Helicopter show se představí kolem 130 strojů, přičemž zhruba pět desítek se jich ukáže přímo ve vzduchu. „Je to ojedinělá akce hlavně zaměřením na vrtulníky. Taková koncentrace vrtulníků je celosvětově neobvyklá,“ řekl pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Běžné není ani to, že se helikoptéry představí nejen při běžném letu, ale rovněž při ukázkách záchranných prací. K vidění budou jak malé „blechy na obloze“ používané pro výcvik, tak střední záchranné a velké bojové vrtulníky. Oči návštěvníků určitě potěší také kousky leteckého akrobata Martina Šonky na stroji Extra 330. „Vidět Martina Šonku ve vzduchu je jedinečný zážitek. Je to pilot, který je i v zahraničí řazen k těm nejlepším,“ uvedl hlavní pořadatel Jozef Daňo. „Vedle leteckého programu máme také připravené ukázky bezpečnostních prvků při autonehodách na nových automobilech. Na vlastní oči diváci uvidí funkčnost airbagů, rozstříhání automobilu speciálními pomůckami k vyprošťování osob a zásah při vzplanutí automobilu,“ vyjmenovává Daniel Tuček. Policie předvede zadržení pachatelů, zvládnutí nepovolených demonstrací, práci policejních psů a ukázku vybavení cizinecké policie pro zadržení osob. Při doprovodném programu se návštěvníci mohou těšit například také na ukázky modelářů, kynologů, historické bojové techniky nebo kaskadéra na motocyklu. Letiště bude v sobotu 21. května otevřeno od 9 hodin, více než čtyřhodinový letové ukázky začnou ve 12 hodin. Pořadatelé chtějí atraktivní program ukázat co největšímu počtu návštěvníků, proto kromě jiného sázejí na nízké vstupné, které nezruinuje rodinný rozpočet. „Dospělí zaplatí 100 korun, děti, důchodci a invalidé mají vstup zdarma, bezplatné je i parkování. Průměrná rodina tedy má za 200 korun celodenní atraktivní podívanou,“ prohlásil Daniel Tuček. Sobotnímu Helicopter show bude v pátek předcházet kongres pro letecké záchranáře nazvaný Air Ambulance, kde odborníci vyhodnotí zásahy při loňských povodních na severu Čech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.3.

Zlatý erb opět získal Lanškroun – letos dokonce dvakrát

Hodnocení provedli studenti a doktorandi ústavu systémového inženýrství a informatiky z ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice v rámci výukového programu.

Společnost celý článek
22.6.

Výstava Karla Kryla otevře v pátek své brány

Městská galerie připravila v průběhu Festivalu svobody čtyři výstavy.

Společnost celý článek
7.12.

Řidič Felicie zahynul při střetu s traktorem

59-letý řidič při jízdě přejel do protisměru, kde se střetl s přívěsem přijíždějícího traktoru Zetor .

Společnost celý článek
10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
21.6.

Festival POLOM 2011

O víkendu 25.-26.6.2011 se uskuteční festival POLOM 2011

Společnost celý článek
9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting