Hradecký hokej hledá strategického partnera

11.8.

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Klub HC EATON Pardubice v pondělí 10. srpna prodal za 6, 5 milionů korun Statutárnímu městu Hradec Králové 40 procent akcií hokejového klubu HC VCES Hradec Králové. Město Hradec Králové po tomto odkupu vlastní 91 procent akcií klubu HC VCES Hradec Králové a začíná hledat strategického partnera, který by vstoupil do hradeckého hokejového klubu. Zbylých devět procent akcií patří občanskému sdružení HC LEV. „Odkoupením akcií od pardubického hokejového klubu se uzavírá téměř osmileté období úzké spolupráce města Hradec Králové, města Pardubice a pardubického hokejového klubu, která byla zaměřena na rozvoj hokeje v Hradci Králové. Spolupráci hodnotíme jako velmi úspěšnou," konstatoval předseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové a současně náměstek primátora města Hradce Králové Martin Soukup. „Na začátku hrozilo, že hokej v našem městě zanikne, ovšem dnes je hradecký hokejový klub pravidelným účastníkem play – off bojů první hokejové ligy, kde si již vybudoval své stálé místo. V posledních letech se navíc klub pravidelně umísťuje na předních příčkách první hokejové ligy, případnému strategickému partnerovi tedy rozhodně máme co nabídnout,“ dodal Martin Soukup. Klub HC VCES Hradec Králové má zpracovánu Globální strategii klubu do roku 2014. „Cílem je postup do extraligy, ale nejde jen o to do extraligy postoupit, ale také se v ní udržet. Proto hledáme silného partnera, kterému bude záležet na dalším rozvoji hradeckého hokeje. Globální strategie počítá nejen s postupem do extraligy, ale také se zachováním podpory pro mládežnickou základnu,“ dodal Martin Soukup, který příchod nového strategického partnera do hokejového klubu považuje za prioritu. „Je utopií si představovat, že by město bylo schopno zaplatit nejen postup do nejvyšší hokejové soutěže, ale i v ní klub několik let udržet. Pokud chceme naplnit sportovní cíle stanovené v Globální strategii klubu do roku 2014, je nezbytné zajistit pro hokejový klub silného partnera,“ zdůraznil Soukup. Náměstek Soukup dále zdůraznil, že zázemí hradeckého hokeje je na vynikající úrovni: „Hokejisté nejen dobře hrají, ale mají i dobré zázemí, které se neustále vylepšuje. Klub má moderní hokejovou arénu. Dále máme početnou mládežnickou základnu, mladí hokejisté různých věkových kategorií hrají v kvalitních soutěžích. Náš „A“ tým je konsolidovaný – několik let se umísťuje na předních příčkách první ligy. Těší nás také vzrůstající návštěvnost. Obrazně řečeno bych tedy mohl konstatovat, že hradecký hokejový klub je dobrým ženichem. Jsem přesvědčen o tom, že máme co nabídnout.“ Náměstek dále podotkl, že s eventuálním příchodem nového partnera do klubu může v budoucnu dojít i k dalším změnám, například k přejmenování klubu i hokejové arény.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Kraj vypoví smlouvu společnosti Oredo

V rámci odboru dopravy a silničního hospodářství si budeme moci řídit změny v jízdních řádech přímo. Je to úspornější varianta.

Společnost celý článek
27.3.

Soutěž Pod modrou oblohou zná vítěze

Soutěž pokračuje až do 20. dubna, kdy se rozhodne o Ceně diváka.

Společnost celý článek
4.5.

Volání sirén z pardubické Malé scény

Cyklus by tak volně navázal na velmi oblíbené pořady s pardubickými herci Večerní šumlování.

Společnost celý článek
24.8.

Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood

Mám velkou radost, že se našim chlapcům dostalo od nich při natáčení takového uznání.

Společnost celý článek
30.7.

Lucinka může být už brzy v nové rodině

Přestože je prázdninový čas, sešlo se sedm členů sboru z celkových deseti.

Společnost celý článek
5.4.

Češi přihlásili do ekologické soutěže za 10 let skoro 2 200 projektů

Obec zavedla inteligentní systém třídění odpadů. Dnes po jejich vzoru třídí více než 80 dalších obcí. V každé z nich značně kleslo množství směsného odpadu, které končí na skládkách. Úspěch v soutěži pomohl také Radkovi Janouškovi ze spolku Ekosmák.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting