Hradecký hokej hledá strategického partnera

11.8.

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Hradecký hokej hledá strategického partnera

Klub HC EATON Pardubice v pondělí 10. srpna prodal za 6, 5 milionů korun Statutárnímu městu Hradec Králové 40 procent akcií hokejového klubu HC VCES Hradec Králové. Město Hradec Králové po tomto odkupu vlastní 91 procent akcií klubu HC VCES Hradec Králové a začíná hledat strategického partnera, který by vstoupil do hradeckého hokejového klubu. Zbylých devět procent akcií patří občanskému sdružení HC LEV. „Odkoupením akcií od pardubického hokejového klubu se uzavírá téměř osmileté období úzké spolupráce města Hradec Králové, města Pardubice a pardubického hokejového klubu, která byla zaměřena na rozvoj hokeje v Hradci Králové. Spolupráci hodnotíme jako velmi úspěšnou," konstatoval předseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové a současně náměstek primátora města Hradce Králové Martin Soukup. „Na začátku hrozilo, že hokej v našem městě zanikne, ovšem dnes je hradecký hokejový klub pravidelným účastníkem play – off bojů první hokejové ligy, kde si již vybudoval své stálé místo. V posledních letech se navíc klub pravidelně umísťuje na předních příčkách první hokejové ligy, případnému strategickému partnerovi tedy rozhodně máme co nabídnout,“ dodal Martin Soukup. Klub HC VCES Hradec Králové má zpracovánu Globální strategii klubu do roku 2014. „Cílem je postup do extraligy, ale nejde jen o to do extraligy postoupit, ale také se v ní udržet. Proto hledáme silného partnera, kterému bude záležet na dalším rozvoji hradeckého hokeje. Globální strategie počítá nejen s postupem do extraligy, ale také se zachováním podpory pro mládežnickou základnu,“ dodal Martin Soukup, který příchod nového strategického partnera do hokejového klubu považuje za prioritu. „Je utopií si představovat, že by město bylo schopno zaplatit nejen postup do nejvyšší hokejové soutěže, ale i v ní klub několik let udržet. Pokud chceme naplnit sportovní cíle stanovené v Globální strategii klubu do roku 2014, je nezbytné zajistit pro hokejový klub silného partnera,“ zdůraznil Soukup. Náměstek Soukup dále zdůraznil, že zázemí hradeckého hokeje je na vynikající úrovni: „Hokejisté nejen dobře hrají, ale mají i dobré zázemí, které se neustále vylepšuje. Klub má moderní hokejovou arénu. Dále máme početnou mládežnickou základnu, mladí hokejisté různých věkových kategorií hrají v kvalitních soutěžích. Náš „A“ tým je konsolidovaný – několik let se umísťuje na předních příčkách první ligy. Těší nás také vzrůstající návštěvnost. Obrazně řečeno bych tedy mohl konstatovat, že hradecký hokejový klub je dobrým ženichem. Jsem přesvědčen o tom, že máme co nabídnout.“ Náměstek dále podotkl, že s eventuálním příchodem nového partnera do klubu může v budoucnu dojít i k dalším změnám, například k přejmenování klubu i hokejové arény.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Seminář k problematice brownfields

Jako příklad lze uvést projekt Multifunkčního centra v Heřmanově Městci s dotací ze strukturálních fondů.

Společnost celý článek
17.9.

Do Pardubic se stěhují letadla ze Kbel

Do Pardubic je technika deportována postupně tak, aby s ní piloti a technici mohli plnit své úkoly od 16.září.

Společnost celý článek
31.7.

Třebechovický mlž je starý 93 milionů let

Vědci své závěry vyvozují od stáří horniny, která se nacházela v období křída, ve stupni turon.

Společnost celý článek
1.6.

Ředitel ,,heparinové nemocnice,, chce očistit své jméno

Josefa Pejchla, který byl jako jediný v celé kauze vyhozen ze zaměstnání, zprostil krajský soud obvinění v plném rozsahu.

Společnost celý článek
26.11.

Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

Město plánuje formou dotace podpořit Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje. Radní na svém pondělním jednání doporučili zastupitelstvu odsouhlasit uvolnění částky ve výši zhruba 105 tisíc korun, které by byly následně využity na nákup vybavení pro Zdravotnické operační středisko.

Společnost celý článek
4.5.

Královéhradecké letiště ohromí burácení motorů silných aut i vrtulníků: Helicopter Show a Rally Show jsou za dveřmi

Sobotní program, který vypukne od 9 hodin v obou areálech, je určen pro širokou veřejnost. Doprovodný program Helicopter Show nabídne ukázky činností hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Rodiny s dětmi si opět přijdou na své. Pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží a cestu mezi programy jim zpříjemní turistický vláček. Hlavní letový program Helicopter Show začne od 13 hodin, přičemž několik letových ukázek mohou diváci spatřit již dříve. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting