Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

Letošní setkání neziskových organizací na farmě sdružení Apolenka – hiporehabilitace je za námi. Během pěti let se Hravé odpoledne zařadilo do plánovacích kalendářů rodin velkým písmem, svědčí o tom opakovaná účast více než 1 000 návštěvníků. Projížďky na koni, křtění mláďat, hravé, naučné i sportovní soutěže s neziskovkami, předvedení tanečního a hudebního umu dětí, to vše vytvořilo mozaiku dokonale stráveného dne.

Setkání tradičně uspořádalo sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka a sdružení Apolenka – hiporehabilitace. Představilo se na něm 22 neziskových organizací z celého Pardubického kraje, k vidění byla také výstava pardubického fotografa Tomáše Kubelky s názvem „Humans of Pardubice“. Velkou událostí bylo převzetí patronátu nad kozami z Apolenky. Oficiálně se jejich patronem stala organizace Amalthea, která poskytuje podporu dětem a pěstounským rodinám. Amaltheu zde zastupoval pro změnu její patron, herec Východočeského divadla v Pardubicích Josef Pejchal.

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Hravé odpoledne se mohlo uskutečnit i díky podpoře Pardubického kraje. „Snažíme se neustále podporovat prospěšné akce neziskových organizací. Společně s neziskovkami chceme dávat prostor rodinám pro aktivní vyžití a společné trávení volného času. Letos jsme na Hravé odpoledne zavítali i s Rodinnými pasy, ty přijely s trampolínou, maskotem veverčákem Čendou a malováním na obličej. Setkání se velmi vydařilo, velký dík patří všem dobrovolníkům, bez jejichž zapojení by se akce neobešla,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Přijít si pohladit koníka nebo nakrmit lamu můžete do Apolenky i v dalších dnech. Hravé odpoledne na farmě je však jen jedno. Za rok na viděnou!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Třebovák Langr hodlá pokořit „Ká dvojku“

Moravskotřebovský podnikatel, jedenatřicetiletý Roman Langr připravuje expedici na druhou nejvyšší horu světa.

Společnost celý článek
2.4.

Zdravou nemocnici chceme všichni!

Na jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubice se v pondělí 31. března 2008 mluvilo o Pardubické krajské nemocnici.

Společnost celý článek
30.7.

Na zásahové obleky pro dobrovolné hasiče uvolní kraj přes sedm milionů korun

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila uvolnění 7,1 milionu korun pro 191 obcí na pořízení zásahových oděvů pro jednotky dobrovolných hasičů.

Společnost celý článek
30.3.

Falešný zaměstnanec BIS vyžadoval prebendy

Několikrát se pod smyšleným jménem M. Sádovský vydával za pracovníka Bezpečnostní informační služby České republiky.

Společnost celý článek
7.3.

Televizní přenos z Mount Everestu

Roman Langr nyní jedná s Českou televizí o tom, že by se s diváky televize spojil z výškového tábora v přímém přenosu.

Společnost celý článek
16.7.

Nájemné v městských bytech se zvýší od 1.1.2010

Navýšení nájemného se v různých bytech liší, v průměru stoupne o 20 procent.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting