Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

Letošní setkání neziskových organizací na farmě sdružení Apolenka – hiporehabilitace je za námi. Během pěti let se Hravé odpoledne zařadilo do plánovacích kalendářů rodin velkým písmem, svědčí o tom opakovaná účast více než 1 000 návštěvníků. Projížďky na koni, křtění mláďat, hravé, naučné i sportovní soutěže s neziskovkami, předvedení tanečního a hudebního umu dětí, to vše vytvořilo mozaiku dokonale stráveného dne.

Setkání tradičně uspořádalo sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka a sdružení Apolenka – hiporehabilitace. Představilo se na něm 22 neziskových organizací z celého Pardubického kraje, k vidění byla také výstava pardubického fotografa Tomáše Kubelky s názvem „Humans of Pardubice“. Velkou událostí bylo převzetí patronátu nad kozami z Apolenky. Oficiálně se jejich patronem stala organizace Amalthea, která poskytuje podporu dětem a pěstounským rodinám. Amaltheu zde zastupoval pro změnu její patron, herec Východočeského divadla v Pardubicích Josef Pejchal.

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Hravé odpoledne se mohlo uskutečnit i díky podpoře Pardubického kraje. „Snažíme se neustále podporovat prospěšné akce neziskových organizací. Společně s neziskovkami chceme dávat prostor rodinám pro aktivní vyžití a společné trávení volného času. Letos jsme na Hravé odpoledne zavítali i s Rodinnými pasy, ty přijely s trampolínou, maskotem veverčákem Čendou a malováním na obličej. Setkání se velmi vydařilo, velký dík patří všem dobrovolníkům, bez jejichž zapojení by se akce neobešla,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Přijít si pohladit koníka nebo nakrmit lamu můžete do Apolenky i v dalších dnech. Hravé odpoledne na farmě je však jen jedno. Za rok na viděnou!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

V Pardubickém kraji budou jednat evropští ministři kultury

V pátek 18. ledna 2008 navštívil ministr kultury Václav Jehlička Pardubický kraj.

Společnost celý článek
21.8.

Vrtulník kroužil nad Pardubicemi

Během čtyř hodin, kdy akce probíhala, udělili pardubičtí muži zákona celkem 17 pokut za porušení maximální povolené rychlosti.

Společnost celý článek
26.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále závodu o Zlatou přilbu do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Společnost celý článek
22.1.

Vědci z univerzity zvláknili kyselinu hyaluronovou. Je základem unikátních krytů ran, které se právě testují profesor Hrdina s docentem Burgertem přišli na zvláknění kyseliny hyaluronové

Dvojice pardubických vědců – profesor Ing. Radim Hrdina, CSc., a docent Ing. Ladislav Burgert, CSc., ze dvou pracovišť Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice – začala před lety na přání docenta Vladimíra Velebného, ředitele společnosti Contipro, která je dnes světovou špičkou na výrobu a výzkum právě kyseliny hyaluronové, společně pracovat na zcela novém projektu.

Společnost celý článek
7.12.

Město: Přijďte vyjádřit svůj nesouhlas se spalovnou

Je velmi důležité, aby lidé do arény přišli, i když nebudou chtít veřejně vystoupit.

Společnost celý článek
9.12.

Hasiči likvidovali požár adventního věnce

Svíčky umísťujeme v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, rozhodně je nedáváme k oknům do průvanu, blízko záclon, v těsné blízkosti sedaček či jiných textilií, ani na poličku nebo skříň, neboť oheň se rychle přenese na nábytek a zařízení bytu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting