Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

Setkání neziskových organizací na farmě spolku Apolenka – hiporehabilitace je za námi. Farma Apolenka se posedmé stala hostitelem oblíbeného Hravého odpoledne.  Kromě soutěží, které připravili neziskové organizace z Pardubického kraje, mohli návštěvníci nahlédnout pod pokličku života zvířat na farmě a shlédnout umělecká a taneční vystoupení. 
Hravé odpoledne na farmě pořádá sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. Své aktivity na akci představilo 30 neziskovek, které pomáhají dětem, handicapovaným, seniorům nebo se věnují volnočasovým aktivitám pro rodiny. 
„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.
I tento rok probíhalo v Apolence tradiční křtění nových zvířecích přírůstků na farmě. „Letošní rok se nám narodila dvě oslí mláďátka, oba chlapečci. Jeden dostal jméno Alfons a druhý Bertík. Oslíci jsou rošťáci, chvíli nepostojí a musí neustále prozkoumávat okolí,“ nechala se slyšet Jolana Štěpánková, předsedkyně Koalice nevládek Pardubicka a ředitelka sdružení Apolenka – hiporehabilitace, a dodává, „jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo na Burze filantropie vybrat požadovaný obnos peněz a mohli jsme tak pro naše návštěvníky s dětmi slavnostně otevřít při příležitosti dnešního dne nové dětské hřiště.“
Závěr večera patřil skupině MIXLE v Piksle, která rozpohybovala děti i dospělé coververzemi známých písniček jako například Pec nám spadla. Děti bubnovaly na bubínky, smály se a tancovaly. Velký zájem byl o sportovní disciplínu Králičí hop, ukázky výcviku psích agility, jezdeckou školu a ukázky výcviku koní z farmy Apolenka. S tanečním vystoupením se předvedli klienti Denního stacionáře Slunečnice, kteří zatancovali originální Kočičí tanec. Své pohybové umění prezentovala i taneční skupina PM Stars Show zaměřující se na mažoretkový sport a cheerleading a nechyběly orientální tance Samirah. Ukázku starých řemesel prezentovala kovářská dílna. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Čeští zemědělci se mohou inspirovat ve Švýcarsku

Zajímavé nápady lze tvořit třeba s dýněmi, které nemusí být spojovány pouze se svátkem Halloweenem.

Společnost celý článek
30.6.

Svitavská Fabrika soutěží o titul „Stavba roku“

Město si je výjimečnosti stavby vědomo, přihlásilo Fabriku do celostátní soutěže Stavba roku.

Společnost celý článek
18.1.

Bezpečně i ve stáří

Díky této pomoci může Domov Simeon poskytnout klientům kvalitnější péči.

Společnost celý článek
27.4.

Krajské zastupitelstvo zná plány Českých drah

Na výjezdním zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje v Chocni, se jeho členové seznámili se záměry Českých drah.

Společnost celý článek
1.8.

Amper Market Cup 2017 vyhrál Zechmeister

Zajímavostí byla i účast starších závodníků v kategorii pro muže nad 60 let, kteří si zazávodili na padesátikilometrové trati. „Jejich nasazení bylo obdivuhodné, před těmito pány smekám,“ dodává Pavel Brettschneider.

Společnost celý článek
16.1.

Město Hradec Králové nechá opravit kontejnerová stání

V letošním roce by po celém Hradci Králové mělo dojít k opravě některých zastaralých kontejnerových stání. Včera rada města schválila přesun finančních prostředků zatím ve výši milion korun pro technické služby, které budou opravy provádět. Mezi prvními by se opravených stanovišť mohli dočkat obyvatelé Moravského Předměstí a Třebše.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting