Hrdina má jméno Abel

17.8.

Hrdina má jméno Abel

Hrdina má jméno Abel

Několik desítek dobrovolných hasičů, civilistů a víc jak desítka litomyšlských policistů společně se třemi psovody a služebními psy pátrali v neděli 15. srpna po zmizelém muži středního věku. Jeho rodina věděla, že odjel svým osobním automobilem na houby do lesa, byla s ním totiž po celou tu dobu v telefonickém kontaktu, a to až do půl druhé odpoledne. Pak již na zvonění telefonu nikterak nereagoval.   Rodina se oprávněně obávala o jeho život a zdraví, neboť zmizelý muž trpěl již dříve jistými zdravotními potížemi. S prosbou o pomoc se proto ihned obratila na policii.    Bylo tedy krátce po čtvrté hodině odpoledne, když policisté přijali oznámení o pohřešování zmíněného houbaře. Ačkoliv, jak jsme již v úvodu informovali, se do pátrání zapojil velký počet dobrovolníků, hledaného muže se jim ani během několika hodin nepodařilo nalézt.  Až několik minut před šestou hodinou ohlásil štěkáním ve vysokém travnatém porostu služební pes Abel svému veliteli, že pohřešovaného muže objevil. Ten byl v té chvíli v hlubokém bezvědomí. Před samotnou pátrací akcí policisté měli informaci, že hledaný muž má jisté zdravotní problémy a sami ze svých zkušeností věděli, jak v takovém případě postupovat, aby pomoc byla jednak co nejrychlejší a také nejúčinnější.   Když na místo dorazil vůz rychlé záchranné pomoci, byl již nalezený při vědomí. Ještě než si jej ale posádka záchranky převzala, přítomní psovodi o muže ve špatném zdravotním stavu neustále pečovali.   A protože vše nakonec dobře dopadlo, patří všem, kteří se pátrací akce účastnili, dík. Najmě pak hrdinovi dne, kterým se stal služební pes Abel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.11.

Burzy filantropie jsou stále úspěšnější

Pardubický kraj tento rok přidal na projekty neziskovek prostřednictvím burz 280 tisíc korun, další skoro jeden milion korun poskytli podnikatelé. „Burzy filantropie jsou jedinečným nástrojem k podpoře projektů neziskových organizací v kraji.

Společnost celý článek
13.3.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nová nafukovací hala kryje hřiště s umělým povrchem a malou tribunu a je svými rozměry vhodná pro všechny tyto sporty.

Společnost celý článek
18.11.

Globus: trvanlivé potraviny a drogerie pro Sbírku potravin levněji

Všech patnáct hypermarketů Globus se zapojí do letošní podzimní Sbírky potravin, která proběhne v sobotu 23. listopadu. Globus je nejdéle fungujícím partnerem sbírek a letošní akci podpoří speciální akční nabídkou, platnou jen v den sbírky a pro vybrané trvanlivé potraviny nebo drogerii. Veřejné sbírce předchází i zaměstnanecká sbírka Globusu.

Společnost celý článek
13.5.

Prestižní soutěž Orlická věž již po šestadvacáté

Počasí závodníkům docela přálo a nerozhodil je ani fakt, že je pátek třináctého. Mezi závodníky panovala výborná nálada. Tato soutěž je specifická tím, že soutěžící mají čtyři pokusy vyběhnout do 4. podlaží cvičné věže.

Společnost celý článek
4.3.

Více než 900 milionů korun pro silnice v severovýchodních Čechách

Členové Výboru také schválili přidělení 66,5 milionů korun pro devatenáct nových projektů zaměřených na rozvoj školství. Například v Chroustovicích tak vybaví odborné učiliště, na lesnické akademii v Trutnově pořídí simulátor pro výuku harvestorových technologií, v Hořicích zmodernizují dílny na tamější kamenické a sochařské škole.

Společnost celý článek
7.3.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting