Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

18.4.

Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

V pořadí již 9. krajské konference nestátních neziskových organizací (NNO) v Pardubickém kraji se ve středu 16. dubna tohoto roku zúčastnilo téměř 70 zástupců NNO. Záštitu nad akcí, kterou pořádalo občanské sdružení Koalice nevládek Pardubicka, převzal krajský radní Miloslav Macela. Hlavním tématem bylo hrozící hromadné rozpouštění občanských sdružení poskytujících sociální služby. "Ministerstvo vnitra odmítá registrovat občanská sdružení, která chtějí poskytovat sociální služby. Již existující sdružení nutí k transformaci na jinou právní formu, jinak hrozí rozpuštěním," shrnul problematiku Josef Štogr z Nezávislého think tanku pro občanskou společnost. Radní Miloslav Macela v této souvislosti navrhl Iniciovat společný postup neziskových organizací a samospráv proti uvedené, právně nepodložené, praxi ministerstva. Dalším tématem byly možnosti podpory NNO z evropských fondů. Hlavní možnosti představují operační programy Lidské zdroje a zaměstnanost a Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Krajská radní Jana Smetanová vyjádřila podporu organizacím, které hodlají připravovat projekty podporující vzdělanost. Do diskuse s účastníky přispěli také náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček a Štěpánka Fraňková, náměstkyně primátora města Pardubic. Krajské konference NNO jsou pravidelně pořádány od roku 2004. Jejich cílem je snaha ulehčit a zjednodušit činnost jednotlivých nestátních neziskových organizací. Setkání NNO je příležitostí k výměně zkušeností, informací a navázání další spolupráce. Příští, jubilejní 10. konference, se bude konat nejpozději v říjnu tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Primátor říká: Jsem čistá osoba

Investorům byla udělena vyjímka, na základě které nemuseli postavit podzemní parkoviště tak, jak bylo v původním plánu.

Společnost celý článek
20.6.

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Velké podniky, které dnes trpí nedostatkem pracovní síly, si mohly u nových partnerů objednat například kompletační a jednoduché montážní práce, úklidové služby, catering nebo péči o zeleň. Rovněž jim byly nabídnuty výrobky šicích, truhlářských nebo pekařských dílen z provozů, ve kterých pracují různě znevýhodnění zaměstnanci.

Společnost celý článek
19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze.

Společnost celý článek
9.5.

CIMRMANOLOG VÁCLAV KOTEK ZAHÁJÍ VÝSTAVU MAPUJÍCÍ 50 LET DIVADLA JÁRY CIMRMANA

V úterý 14. května 2019 v 17.30 hodin bude v poličském muzeu zahájena výstava Půlstoletí s Cimrmanem. A pokud mu do toho nic nevleze, jak sám řekl, zahájí výstavu cimrmanolog Václav Kotek.

Společnost celý článek
21.1.

O letecký obor v Moravské Třebové je předběžný zájem

Konkrétní počty uchazečů bude kraj znát v březnu letošního roku po uplynutí lhůty pro podání přihlášek ke studiu na středních školách.

Společnost celý článek
12.2.

Láska, vášeň a běh patří k sobě!

Sraz je 14. 2. 2016 ve 13:30 za mostem Pavla Wonky (vedle zastávky Zimní stadion – směr Masarykovo náměstí). Nepropásněte tuto jedinečnou šanci a proběhněte se atmosférou plnou lásky. Účast na akci je zdarma, stačí si jen obléct něco červeného. 

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting