Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

18.4.

Hrozí rozpuštění občanských sdružení?

V pořadí již 9. krajské konference nestátních neziskových organizací (NNO) v Pardubickém kraji se ve středu 16. dubna tohoto roku zúčastnilo téměř 70 zástupců NNO. Záštitu nad akcí, kterou pořádalo občanské sdružení Koalice nevládek Pardubicka, převzal krajský radní Miloslav Macela. Hlavním tématem bylo hrozící hromadné rozpouštění občanských sdružení poskytujících sociální služby. "Ministerstvo vnitra odmítá registrovat občanská sdružení, která chtějí poskytovat sociální služby. Již existující sdružení nutí k transformaci na jinou právní formu, jinak hrozí rozpuštěním," shrnul problematiku Josef Štogr z Nezávislého think tanku pro občanskou společnost. Radní Miloslav Macela v této souvislosti navrhl Iniciovat společný postup neziskových organizací a samospráv proti uvedené, právně nepodložené, praxi ministerstva. Dalším tématem byly možnosti podpory NNO z evropských fondů. Hlavní možnosti představují operační programy Lidské zdroje a zaměstnanost a Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Krajská radní Jana Smetanová vyjádřila podporu organizacím, které hodlají připravovat projekty podporující vzdělanost. Do diskuse s účastníky přispěli také náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček a Štěpánka Fraňková, náměstkyně primátora města Pardubic. Krajské konference NNO jsou pravidelně pořádány od roku 2004. Jejich cílem je snaha ulehčit a zjednodušit činnost jednotlivých nestátních neziskových organizací. Setkání NNO je příležitostí k výměně zkušeností, informací a navázání další spolupráce. Příští, jubilejní 10. konference, se bude konat nejpozději v říjnu tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Hvězdná máma vstoupila do svého 2. ročníku

Na maminky pak v kině čeká nějaký zajímavý dárek od sponzora.

Společnost celý článek
18.5.

Skanzen Veselý Kopec převeden na kraj

Ministr kultury Václav Jehlička oznámil převod Souboru lidových staveb Vysočina k 1. lednu 2008 na Pardubický kraj.

Společnost celý článek
16.11.

Letecká nehoda na pardubickém letišti byla naštěstí jen cvičná

„Využili jsme odstávky letištní plochy na letišti k realizaci taktického cvičení, které simulovalo pád dopravního letadla. Tato akce byla dlouhodobě plánovaná. Scénář byl připraven do nejmenšího detailu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
25.5.

Příští týden se po celém Česku koná Den otevřených dveří slunečních elektráren

Příští úterý se veřejnosti otevřou sluneční elektrárny v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Lidé se tak mohou přijít podívat, jak se vyrábí elektřina ze slunce. Otevírají se velké elektrárny, ale i menší projekty, kde je solární energie rovnou i spotřebovávána na provoz. „Chceme široké veřejnosti ukázat, že využívání energie ze slunce je cestou, jak se zbavit závislosti na fosilních palivech a jak získat energetickou soběstačnost bez drancování životního prostředí,“ říká Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace, která akci pořádá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Společnost celý článek
17.5.

Hypermarkety Globus budou nově pomáhat veřejně prospěšným organizacím ve svém okolí.

Podpora konkrétních projektů a skutečný užitek pro lidi v místech, kde se hypermarkety nalézají, to jsou záměry nového charitativního programu společnosti Globus. „Jsme nedílnou součástí míst, kde se naše hypermarkety nachází. Chceme se proto dlouhodobě zapojovat do života lidí v našem okolí, do zlepšování věcí, které se bezprostředně týkají i našich zákazníků, ať už jsou v Praze, Chomutově nebo v Trmicích,“ vysvětluje Pavla Hobíková z Globusu, proč se hypermarkety rozhodly k vlastnímu novému programu Lepší svět.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting