Hudba pro Michala

30.11.

Hudba pro Michala

V sobotu 3. prosince od 20.00 hodin se koná v Městském klubu ve Vysokém Mýtě koncert Hudba pro Michala. Jedná se v pořadí již o třetí benefiční koncert na podporu Michala z Vysokého Mýta, který trpí Nemocí motýlích křídel. Akce je pořádána za podpory Nadace Vodafone ČR a připravuje ji Městský klub, občanské sdružení No Pasivo a dobrovolníci z Vysokého Mýta. Michal Diviš je dvaadvacetiletý mladík žijící v chráněném bydlení občanského sdružení Berenika, v němž bydlí dospělí lidé s mentálním či tělesným postižením, Žijí zde tedy ti, kteří potřebují každodenní podporu, s jejíž pomocí jsou schopni samostatně zvládnout základní péči o svou osobu. Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání. Je narozen ve znamení Lva, tedy bojovníka, a s nemocí se vyrovnává po svém. Rád poslouchá rockovou hudbu, jako například Kabáty a na koncert se už velmi těší. Mezi jeho koníčky patří výlety a sledování filmů.   Pokud byste chtěli pomoci a přispět, aniž byste zmíněný koncert navštívili, můžete svůj příspěvek poslat na účet občanského sdružení No Pasivo pod heslem Michal: 221585591/0300. Děkujeme, že pomáháte na dobrou věc, letos na vozítko s elektropohonem pro Michala. Samotné předání daru pak bude probíhat kolem Vánoc. Epidermolysis bullosa (EB) je doposud nevyléčitelné kožní onemocnění způsobené mutací jedenácti genů. Lidé postiženi tímto onemocněním mají kůži křehkou jako motýlí křídla a jakýkoliv tlak na jejich kůži je rizikový. Nevyléčitelnou nemocí EB trpí asi 30 tisíc lidí v Evropě, jen v České Republice je evidováno přibližně 200 případů výskytu tohoto postižení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Poukaz do lékárny je od září odměnou za včasné preventivní vyšetření

Dalším důležitým vyšetřením, které by – nejen ženy v tomto věku - měly absolvovat, je vyšetření na denzitometru na Oddělení zobrazovacích metod ve Svitavské nemocnici. Vyšetření ukáže, zda pacientky a pacienti nejsou ohroženy osteoporózou nebo osteopenií, tedy úbytkem kostní hmoty, což je první předstupeň osteoporózy.

Společnost celý článek
3.12.

Zemědělci by uvítali garantované kvóty mléka

Pokud výkupní cena přesáhne osm korun, stát nebude nic doplácet. V opačném případě dotace pokryje případnou ztrátu.

Společnost celý článek
20.4.

Investice do silnic II. A III. třídy schváleny

Rada Pardubického kraje schválila Provozní plán Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk).

Společnost celý článek
23.7.

Ve školkách letos přibylo 175 nových míst

Přijaty byly všechny přihlášené pardubické děti, které k 1. září 2009 dosáhnou tří let věku

Společnost celý článek
24.1.

Muzeum v přírodě Vysočina i po změně zřizovatele zajistí pro kraj tradiční lidovou kulturu

„Pardubický kraj si jako jediný v republice nechává už od roku 2003 zajišťovat oblast tradiční lidové kultury namísto svých příspěvkových organizacích v kultuře odborníky, kteří se této oblasti dlouhodobě a systematicky věnují ve skanzenu Veselý Kopec a v Betlému Hlinsko. Proto nás nyní zajímá, jakým způsobem po těchto změnách budeme ve spolupráci pokračovat,“ konstatuje Línek.

Společnost celý článek
13.3.

Východočeské divadlo uvede premiéru Černé komedie

Angličan Peter Shaffer je světoznámým dramatikem, známým u nás především díky své hře a filmu Amadeus.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting