Hudba pro Michala

30.11.

Hudba pro Michala

V sobotu 3. prosince od 20.00 hodin se koná v Městském klubu ve Vysokém Mýtě koncert Hudba pro Michala. Jedná se v pořadí již o třetí benefiční koncert na podporu Michala z Vysokého Mýta, který trpí Nemocí motýlích křídel. Akce je pořádána za podpory Nadace Vodafone ČR a připravuje ji Městský klub, občanské sdružení No Pasivo a dobrovolníci z Vysokého Mýta. Michal Diviš je dvaadvacetiletý mladík žijící v chráněném bydlení občanského sdružení Berenika, v němž bydlí dospělí lidé s mentálním či tělesným postižením, Žijí zde tedy ti, kteří potřebují každodenní podporu, s jejíž pomocí jsou schopni samostatně zvládnout základní péči o svou osobu. Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání. Je narozen ve znamení Lva, tedy bojovníka, a s nemocí se vyrovnává po svém. Rád poslouchá rockovou hudbu, jako například Kabáty a na koncert se už velmi těší. Mezi jeho koníčky patří výlety a sledování filmů.   Pokud byste chtěli pomoci a přispět, aniž byste zmíněný koncert navštívili, můžete svůj příspěvek poslat na účet občanského sdružení No Pasivo pod heslem Michal: 221585591/0300. Děkujeme, že pomáháte na dobrou věc, letos na vozítko s elektropohonem pro Michala. Samotné předání daru pak bude probíhat kolem Vánoc. Epidermolysis bullosa (EB) je doposud nevyléčitelné kožní onemocnění způsobené mutací jedenácti genů. Lidé postiženi tímto onemocněním mají kůži křehkou jako motýlí křídla a jakýkoliv tlak na jejich kůži je rizikový. Nevyléčitelnou nemocí EB trpí asi 30 tisíc lidí v Evropě, jen v České Republice je evidováno přibližně 200 případů výskytu tohoto postižení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.8.

Za princeznou, za strašidly, za rytíři do Dětenic!

Staňte se svědky hrané pohádky spojené s prohlídkou zámku!

Společnost celý článek
14.5.

Hotel Veselka byl zbořen před 40 lety

Při této příležitosti připravil Klub přátel Pardubicka přednášku, jejímž cílem je připomenout jeho bohatou historii.

Společnost celý článek
18.6.

TECHNOhrátky se před prázdninami loučily v Ústí nad Orlicí

Přesvědčila jsem se zde, že tato práce je navíc velice kreativní. Mým snem je mít jednou svůj vlastní módní salon,“ svěřila se Kateřina Vymazalová, žákyně ZŠ Felberova, Svitavy. Ve vědomostním kvízu naopak prokázali největší znalosti žáci Základní školy Brandýs nad Orlicí. Podobně jako na Svitavské, i na ně čekala vítězná odměna v podobě dortu.

Společnost celý článek
21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí.

Společnost celý článek
12.4.

Klub Burzy filantropie prohlubuje spolupráci mezi neziskovým sektorem a donátory

„Burza působí v kraji od roku 2011. Zapojilo se do ní už více jak 75 unikátních donátorů a dočkala se 27 opakování v Pardubickém kraji a podpořila na 232 projektů neziskových organizací částkou přesahující 7 milionů korun.

Společnost celý článek
4.12.

Klienti sociálních zařízení rozsvítili Advent

Výstava je jednak prezentací dovedností klientů zařízení sociálních služeb, ale i příležitostí k pořízení drobného vánočního dárku. Už při vstupu tu člověk cítí vánoční atmosféru a tu ještě umocňují setkání s těmi, kteří se na výrobě drobných vánočních dárků podíleli,“ řekl krajský radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting