Hudba pro Michala

30.11.

Hudba pro Michala

V sobotu 3. prosince od 20.00 hodin se koná v Městském klubu ve Vysokém Mýtě koncert Hudba pro Michala. Jedná se v pořadí již o třetí benefiční koncert na podporu Michala z Vysokého Mýta, který trpí Nemocí motýlích křídel. Akce je pořádána za podpory Nadace Vodafone ČR a připravuje ji Městský klub, občanské sdružení No Pasivo a dobrovolníci z Vysokého Mýta. Michal Diviš je dvaadvacetiletý mladík žijící v chráněném bydlení občanského sdružení Berenika, v němž bydlí dospělí lidé s mentálním či tělesným postižením, Žijí zde tedy ti, kteří potřebují každodenní podporu, s jejíž pomocí jsou schopni samostatně zvládnout základní péči o svou osobu. Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání. Je narozen ve znamení Lva, tedy bojovníka, a s nemocí se vyrovnává po svém. Rád poslouchá rockovou hudbu, jako například Kabáty a na koncert se už velmi těší. Mezi jeho koníčky patří výlety a sledování filmů.   Pokud byste chtěli pomoci a přispět, aniž byste zmíněný koncert navštívili, můžete svůj příspěvek poslat na účet občanského sdružení No Pasivo pod heslem Michal: 221585591/0300. Děkujeme, že pomáháte na dobrou věc, letos na vozítko s elektropohonem pro Michala. Samotné předání daru pak bude probíhat kolem Vánoc. Epidermolysis bullosa (EB) je doposud nevyléčitelné kožní onemocnění způsobené mutací jedenácti genů. Lidé postiženi tímto onemocněním mají kůži křehkou jako motýlí křídla a jakýkoliv tlak na jejich kůži je rizikový. Nevyléčitelnou nemocí EB trpí asi 30 tisíc lidí v Evropě, jen v České Republice je evidováno přibližně 200 případů výskytu tohoto postižení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Zlato si opět odnesl Lukáš Novák

Sjeli se sem nejlépe fyzicky vybavení hasiči z celé České republiky.

Společnost celý článek
23.6.

Peníze ze SROPu jsme vyčerpali na sto procent

„Zkrátka, do otevřených vrat jsme vjeli s tím největším možným náklaďákem. Větší by se už nevešel,“ dodal Línek.

Společnost celý článek
5.2.

Náměstek Krejčíř: Pat pro třídu Míru? Nesmysl!

Někteří politici označili toto rozhodnutí za smrtící pro hlavní pardubickou ulici a tvrdí, že město přešlapuje na místě.

Společnost celý článek
23.2.

Dobročinný fenomén Pardubického kraje, Burza filantropie, vstupuje do svého pátého ročníku.

Do Burzy filantropie je zapojena i veřejnost a to prostřednictvím hlasování o postupujících projektech. To bude probíhat od 14. do 21. dubna na webu www.burzafilantropie.cz.

Společnost celý článek
19.1.

Pardubice opět rozveselí GRAND Festival smíchu

Výsledky festivalu budou vyhlášeny v rámci závěrečného Galavečera smíchu, který už podvanácté natočí Česká televize, jež ho odvysílá v posunutém přímém přenosu na programu ČTart. Večerem diváky provedou Hynek Čermák, Petra Janečková, Veronika Macková a Jana Ondrušková.

Společnost celý článek
20.10.

Šumná Chrudim - již dnes večer

Mnoho chrudimských občanů již mělo možnost Šumnou Chrudim shlédnout 7. června tohoto roku v předpremiéře.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting