Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc

13.12.

Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc

Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc

Poslední přednáška roku 2010 pořádaná Astronomickou společností Pardubice se ponese v duchu Vánoc. V pátek 17. prosince od 19 hodin bude Martin Slezák, člen pardubické astronomické společnosti, hovořit na téma „Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc“. Byli poutníci skutečně směrování k Betlému při narození Spasitele jasnou hvězdou? Nebo kometou? A můžeme to vůbec ještě spolehlivě určit? Tyto i další otázky budou zodpovězeny v průběhu přednášky, která proběhne ve Velkém sále Domu dětí a mládeže DELTA Pardubice (Gorkého 2658). Martin Slezák svou přednášku anotuje slovy: „O Vánocích si připomínáme narození Ježíše Nazaretského. Podle evangelia jeho narození ohlašovala hvězda, pro niž se vžilo označení Betlémská. Může mít zjevení Betlémské hvězdy astronomické vysvětlení? Čím jsou Vánoce významné z astronomického pohledu?“ Na přednášce se tak mimo jiné dozvíte, jaké jsou nejčastěji uváděné astronomické úkazy spojené s Betlémskou hvězdou a narozením Ježíše Krista.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.10.

Ceny za nejlepší ekologické projekty soutěže E.ON Energy Globe jsou rozdány. Absolutním vítězem je aplikace Nesnězeno.cz

Nejlepším ekologickým projektem České republiky a absolutním vítězem 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal projekt Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací. Pomocí chytré aplikace si mohou lidé koupit neprodané jídlo, které by jinak skončilo v odpadkovém koši. Český formát světové ekologické soutěže každoročně oceňuje nejlepší projekty usilující o ochranu přírody a úsporu energií.

Společnost celý článek
28.11.

Město prodá Ideon současnému nájemci

S prodejem Ideonu společnost PVV vrátí městu 12.372 metrů čtverečných pozemků v těsném sousedství budovy, zatížené dosud nájemní smlouvou. „Jsou to pozemky v centru. Jejich hodnota je v současné době téměř 10 milionů korun. Město je ale chce použít pro další rozvoj Aquacentra, který už je v současné době kvůli nedostatku místa prakticky nemožný,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
8.3.

Přípravy na rekonstrukci havarijních mostů v pokračují. Snahou kraje je čerpat co nejvíce peněz z evropských fondů

Na základě rozhodnutí rady bude následně v nejbližší době zahájeno zadávací řízení na zhotovitele projektových dokumentací a následně bude zpracována žádost o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
13.10.

Pokud se jízdní řády ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Pokud se jízdní řády autobusů ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Společnost celý článek
15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam.

Společnost celý článek
20.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2010

Zastupitelstvo kraje zhodnotilo, že rok 2010 byl z hlediska financování Pardubického kraje velice náročný.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting