I letos proběhne v AFI paláci světový den porozumění autismu

2.4.

 I letos proběhne v AFI paláci světový den porozumění autismu

Již tuto středu 2. dubna 2014 proběhnou v AFI Paláci doprovodné akce ke Světovému dni porozumění autismu. Od 9.30 do 17 hodin návštěvníci uvidí ukázky muzikoterapie a canisterapie nebo manžele Novotné, herce Východočeského divadla Pardubice, kteří budou číst příběhy a vzkazy s tématikou „Pečuj o autistu“.

Jde již o 2. ročník úspěšné akce, která pomáhá přiblížit veřejnosti často obtížně srozumitelný svět autistů. Během doprovodného programu se představí např. MIREA denní stacionář s představením Rytmické čarování a taneční vystoupení nabídne Denní stacionář Človíček. Vystoupení si připravily i děti ze speciálních základních škol v Chrudimi a Lanškrounu. Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ předvede, jak funguje muzikoterapie a v rámci této ukázky vystoupí i Dětské rehabilitační centrum Lentilka.

Rodinné integrační centrum předvede ukázku oblíbené terapie se psy, tzv. canisterapie.  Akce vyvrcholí vystoupením Leony Šenkové, finalistky pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar.  Od 17 hodin pak proběhne v AFI Paláci vernisáž k jedinečné výstavě o autismu „Mám svůj svět, ale mám vás rád“, která potrvá až do 14. dubna.

Součástí akce v AFI Paláci budou také praktické rady a inspirace, jak co nejlépe porozumět autistům. Lidé se mohou seznámit s výukovými materiály a pomůckami, prožitkovou komunikací prostřednictvím obrázků a piktogramů a v neposlední řadě s činností organizací, které se věnují lidem s autismem.

„Velmi oceňujeme myšlenku zapojení našich občanů s autismem do běžného života a přiblížení jejich světa celé pardubické komunitě. Podobné akce již tradičně podporujeme a těší nás, že jim můžeme poskytnout zázemí právě u nás v AFI Paláci. Věříme, že tato akce přispěje k osvětě autismu u široké veřejnosti, kterou si rozhodně zaslouží,“ říká Ilan Kalimi, ředitel AFI Paláce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Barevný den v Jaroměři

V pátek 25.května 2007 se v Jaroměři uskuteční další naučný program třídění odpadu Barevný den společnosti EKO-KOM.

Společnost celý článek
12.4.

Europoslanec Zdechovský řešil nedostatek peněz v broumovské diakonii

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil tento týden na základě žádosti vedení Diakonii Broumov. Hlavním důvodem návštěvy byla prosba o pomoc s řešením obtížné situace této charitativní instituce, která kvůli zvyšování minimální mzdy musí přemýšlet nad tím, jak se vyhnout nutnosti omezit svou činnost.

Společnost celý článek
23.5.

Na Pardubáky čeká odměna za sběr nebezpečného odpadu

Mezi nebezpečný odpad patří například různé chemikálie, oleje, barvy, autobaterie, ale také hnojiva či provozní kapaliny z automobilů.

Společnost celý článek
22.9.

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

Chceme, aby pravidla privatizace korespondovala s některými podmínkami bank a získání hypoték tak bylo snadnější.

Společnost celý článek
22.6.

Setkání česko-americké vědecké společnosti The Comenius Academic Club letos organizuje Univerzita Pardubice a navíc v prostorách Dačického domu v Kutné Hoře

Konference se zúčastní také prof. Ing. Jiří Málek, DrSc., z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, který zhodnotí přínos nového systému hodnocení vědeckých výstupů a způsob financování vědy v České republice z pohledu zkušeností ze své dlouholeté činnosti v komisi pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů a rovněž ve vládní Radě pro výzkum, vývoj a inovace,

Společnost celý článek
14.6.

Ministerstvo projednávalo nominaci Východočeského loutkářství

Národní rada ministerstva kultury projednávala nominaci Východočeského loutkářství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting