I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

3.4.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

Registr motorových vozidel v Pardubicích se od pondělí potýká se stejnými problémy, jako registry v jiných městech. Systém registrace automobilů do centrální databáze stále není plně funkční. Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS), bez něhož úředníci nemohou vozy do systému zapsat. Kdy si lidé budou moci nová vozidla bez problémů „přihlásit“, úředníci zatím nevědí. Nový systém začal fungovat v pondělí 31. března. Registr a SIS si v něm mají porovnat data přihlašovaného vozu a odhalit tak pokus o registraci vozu ukradeného kdekoli na území Schengenu. Česká republika se k tomuto opatření zavázala při našem vstupu do schengenského prostoru. Komunikace mezi oběma systémy však vázne a registrace vozů kolabuje. Problémy slibuje ministerstvo vnitra odstranit během několika dní. V Pardubicích systém fungoval v úterý dopoledne, odpoledne již nikoli. Včera „spadl“ už kolem osmé hodiny ranní, zřejmě ve chvíli, kdy se do něj přihlásilo více uživatelů. „V tu dobu tu čekalo zhruba 40 lidí. Některým jsem jen těžko vysvětloval, že dnes nepořídí,“ řekl vedoucí oddělení registru vozidel Pavel Jeřábek. V současné době lze zanášet do registru změny u již přihlášených vozidel, operace, na které je běžně třeba jen pár minut, však trvají mnohem déle. „Řešíme to případ od případu. Přijede-li například z druhého konce republiky majitel vozu, že jej chce odhlásit, nevyhodíme jej. Pošleme jej na kávu a jeho záležitost vyřídíme. Ale trvá to třeba hodinu. Lidi z Pardubic většinou požádáme, aby přišli později,“ řekl Pavel Jeřábek. Problém mají ti, kteří potřebují přihlásit nově zakoupené motorové vozidlo. „Majitelům nových automobilů vystavujeme takzvanou převozku, tedy prozatímní značku, která platí deset dní. Pak budou muset přijít znova,“ dodal vedoucí oddělení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.9.

Zlatý pohár z Mistrovství ČR záchranných týmů složek IZS zůstává v Pardubickém kraji

Nejprve museli záchranáři projet na vodní hladině člunem slalom, který byl sestaven ze čtyř bójek v řadě za sebou. Po projetí slalomu museli soutěžící provést zacouvání s člunem do kotviště. Na dalším stanovišti museli záchranáři zachránit postiženou osobu z břehu. Další stanoviště bylo zaměřeno na záchranu osoby z vody. Záchrana a naložení postiženého do člunu musela být provedena šetrně a s maximální ohleduplností.

Společnost celý článek
19.9.

Letošní ročník Podzimních městských slavností nadchne svou rozmanitostí a dynamikou

Na náměstí se tak můžete těšit na premiéru francouzských šansonů v podání souboru Chanson Tria Coucou a Kabátová kvarteta a uslyšíte i čtvero kontrabasů The Pink Elephants. Závěr večera pak rozproudí známá pardubická formace, punková kapela Volant.

Společnost celý článek
17.12.

Předvánoční chat s primátorem

Do debaty se může zapojit každý, kdo si otevře webové stránky města, ve spodní polovině úvodní strany najde odkaz na chat.

Společnost celý článek
15.9.

Pohodlnějšího, rychlejšího a bezpečnějšího cestování se dočkají i řidiči na Hlinecku.

První úsek od stanice LPG v Hlinsku po začátek obce Dřeveš by měl být dokončen do 20. srpna 2015. „Pardubický kraj obnovuje kompletní konstrukční a krytové vrstvy vozovky a odvodňovací systémy – tedy propustky a příkopy. Součástí projektu je i nové svislé a vodorovné dopravní značení,“ informoval náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
1.9.

Uhořel s prostřelenou hlavou

Jeden ze zasažených objektů se podařilo hasičům dostat pod kontrolu již 14 minut po příjezdu k místu požáru.

Společnost celý článek
31.12.

Zaměstnanec pardubického azylového domu zachránil lidský život

V neděli 23. prosince pomohl pan David Nevečeřal svou duchapřítomností a odhodláním v mimořádné situaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting