Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky

31.7.

Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky


Má najeto 230 000 km. Projel 6 kontinentů. Mluví 7 jazyky. Cestuje převážně sám. Motorku by nikdy nevyměnil. Jeho láskou je Afrika. Má odpor k Mauretánii. Byl přepaden Somálci. Po celém světě hledal ženu, našel ji v rodném Slovinsku.
To a více jsme se dozvěděli o cestovateli Igorovi Brezovarovi na přednášce, která se konala v sobotu 27. července v Poličce. Igor zaparkoval svoji motorku na zahradě Centra Bohuslava Martinů, sundal helmu a začal povídat. Beseda byla plna zábavného povídání, legračních historek, smíchu, krásných fotografií a údivu nad Igorovými zkušenostmi s lidmi z celého světa.


Na své cesty se vydává s motorkou BMW GS 1100, kterou, jak tvrdí Igor, by nikdy nevyměnil. Plně naložená váží 500 až 600 kg. Pokud spadne, tak jednoduše počká, než někdo pojede kolem a pomůže mu. V některých končinách čeká třeba i několik hodin, než někoho potká. V Kamerunu byly cesty tak špatné, že jel 100 km až 7 dní.
„Motorka je jako magnet na lidi, přitahuje je a otevírá mi dveře do jiných světů,“ usmívá se. Za motorkáře se však Igor nepovažuje. Rád cestuje sám, nanejvýš se spolujezdkyní. Vyhýbá se tak ponorkové nemoci a různým sporům, kam se vydat, u koho přespat apod.


Igor si nejvíce zamiloval Afriku, do které by se rád ještě někdy podíval, stejně tak do vysněné Indie.  Nikdy by však už nechtěl do Mauretánie. Během cest pracoval na pumpách. V Indii dokonce vyžil měsíc se 4 dolary. „S milióny celý svět neprocestuješ, s otevřeným srdcem ano,“ rozhovořil se Igor. V Americe si dokonce vydělal povídáním o svém cestování, podařilo se mu tak vydělat peníze na Latinskou Ameriku.


„Nachystaný na cestu jsem pořád,“ vysvětluje Igor, když z kufru vyndal repelent, aby odehnal komáry, kteří jej při přednášce štípali. Igor návštěvníkům nabídl DVD z cest a v současné době pracuje i na vydání své první cestovatelské knihy, kterou právě dokončuje.


Přednáška s Igorem Brezovarem je jednou z řady akcí Poličského kulturního léta, multižánrového festivalu rozvíjející kulturní zábavu v prázdninové Poličce. Jedná se o projekt, který pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami, o.s. Pontopolis a o.s. Náš Martinů. Projekt rovněž podporuje město Polička a řada dalších institucí. Bližší informace a kompletní červencový i srpnový program najdete na webové stránce www.letopolicka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Sladký únor v Paláci Pardubice

Zlatým hřebem sobotního programu bude návštěva šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého můžete znát jako jednoho z kuchařů, již spolupracovali s Jamiem Oliverem, nebo jako držitele dvou michelinských hvězd. Také je možné, že se vám dostaly do rukou jeho knihy Radosť variť nebo Zelenina, moja láska. Budete mít možnost naučit se s ním tři čokoládo-kávové recepty, které vám připraví.

Společnost celý článek
27.2.

Pardubice rozdělí své mateřinky do obvodů

Statutární město Pardubice na svém území v současné době zřizuje celkem čtyři spádové obvody pro základní školy. Pro mateřské školy to bude o jeden méně. „Školské obvody pro mateřinky jsme se snažili modelovat tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám rodičů, jejichž děti budou nastupovat do mateřinek ve školním roce 2017/2018. Při vytváření obvodů pro mateřské školy jsme vycházeli z území obvodů pro školy základní,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce oblast sportu spadá.

Společnost celý článek
5.5.

Univerzita Pardubice se prezentuje na FOR INDUSTRY

Ta byla organizátory požádána, aby připravila zábavní koutek s chemickými a technickými hrátkami.

Společnost celý článek
12.3.

Podnět na změnu zákona o omamných a psychotropních látkách, který by omezil prodej syntetických drog, řeší legislativní rada vlády. Jeden z podnětů vyšel i z pardubické radnice.

Největším tématem dnešního setkání vedení města se zákonodárci byla otázka systémové podjatosti úředníků. Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z listopadu loňského roku, hovořící o možné podjatosti úředníků, rozhodujících ve správním řízení o věcech, v nichž je žadatelem stejné město či obec, které úředníka zaměstnává, totiž může městu působit značné komplikace.

Společnost celý článek
18.8.

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Nízké platy v krajském zdravotnictví jsou důsledkem vzniku akciových společností.

Společnost celý článek
10.10.

Kryštůfek záchranář dětem

Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting