Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Pardubický kraj včera spustil speciální infolinku, e-mailovou adresu a informační web k přijímacím zkouškám na střední školy. Žákům základních škol i jejich rodičům tak chce zprostředkovat maximální množství informací a usnadnit jim orientaci ve výběru vhodného středoškolského studia.   Infolinka s telefonním číslem 466 026 888 bude zájemcům o informace týkající se přijímacích zkoušek k dispozici denně od 8 do 14 hodin. Možné je využít i speciální e-mailovou adresu prijimacky@pardubickykraj.cz a v ucelené podobě jsou informace rovněž k dispozici na krajských internetových stránkách www.pardubickykraj.cz pod bannerem umístěným hned na úvodní straně.   „Na zřízené infolince bude žákům i jejich rodičům odpovídat odborně vyškolená pracovnice krajského úřadu,“ uvedl hejtman Radko Martínek. „Vodítkem pro výběr školy by měla být i speciální samolepka. Půjde o jakýsi punc kvality pro školy, které budou přijímat žáky na základě přijímacích zkoušek. A rodiče by měli svým dětem pomoci zvolit právě takové školy, na kterých získají dobré vzdělání,“ dodal k nejnovější aktivitě kraje v oblasti školství hejtman.   Doporučení Pardubického kraje přijímat žáky do prvních ročníků maturitních oborů ve školním roce 2011 – 2012 na základě přijímacích zkoušek přijalo kladně 52 z celkového počtu 54 středních škol. Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.   „Testy přijímacích zkoušek jsou sestavovány z běžné látky probírané na základních školách. Deváťáci se tedy nemusí ničeho obávat. Kdo se ve škole řádně připravuje, zvládne přijímačky bez problémů,“ uklidňuje adepty středoškolského studia Jana Pernicová, krajská radní zodpovědná za oblast školství.   V prvním kole přijímacího řízení budou ve všech středních školách zřizovaných Pardubickým krajem probíhat přijímací zkoušky ve třech termínech - 26. 4., 27. 4. a  28. 4. 2011, přičemž uchazeč má právo vykonat maximálně tolik testů, kolik podal přihlášek. Výsledky jednotlivých testů z prvního kola přijímacího řízení nebudou v rámci prvního kola přenosné. V případě, že uchazeč uplatní ve druhém kole své certifikátem ověřené výsledky z testů vykonaných v prvním kole přijímacího řízení, ředitelé škol tyto výsledky zohlední. Výsledky přijímacího řízení se stanovují dle hranice dosažených bodů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.7.

Pardubice přivítaly vojáky vracející se z Afghánistánu

Úkolem logistů byla materiální podpora všech kontingentů Armády ČR působících na území Afghánistánu.

Společnost celý článek
5.1.

V Hradci mají bezkonkurenčně nejlevnější teplo

Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové je nejvýznamnějším dodavatelem tepla a teplé vody.

Společnost celý článek
3.6.

Jak na Aviatickou pouť?

Velká část návštěvníků přijede autem. Pro ně jsou připravena označená parkoviště.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubičtí konzervatoristé září za oceánem

V úterý večer se společně s Evou Ševčíkovou, známou především z pěveckého dua Eva a Vašek, předvedli v Czech Center Museum v Houstonu, kde stejně jako při předchozích vystoupeních sklidili velké ovace.

Společnost celý článek
18.5.

Vítězným projektem pardubického kola T-Mobile Rozjezdů je originální bruska na nože

Pardubický kraj reprezentovalo 18 projektů Vítěz si dnes odnesl ceny za téměř 100 000 korun V celostátních cenách jde o více než 600 000 korun

Společnost celý článek
9.4.

Pardubický kraj si přivezl hned dvě ocenění

„Turistický portál totiž cenu ministra pro místní rozvoj získal už podruhé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting