Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

9.1.

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Lepší dárek, než jaký dostali k letošním Vánocům obyvatelé Skutče, si stěží mohli přát. Těsně před prosincovými svátky zastavil stavební úřad ve Skutči správní řízení o kácení stromů a keřů v Družstevní ulici. Jak se to podařilo? Společnost Agile, která chtěla na místě parku stavět supermarket, svou žádost stáhla. Pokusy o zástavbu zelené plochy to zbrzdí, i když zatím není zřejmé, zda jde o definitivní vítězství občanského sdružení Za zelenou Skuteč. Investor supermarketu může stále usilovat o získání územního rozhodnutí. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dosáhnout alespoň částečného úspěchu. Nyní je jasné, že povolení ke kácení stromů, které náš městský úřad již jednou vydal, bylo protiprávní. Věříme, že se nám park podaří zachránit i před dalšími pokusy o kácení,“ komentovala rozhodnutí o zastavení řízení předsedkyně místního občanského sdružení Za zelenou Skuteč Miroslava Filipi. Městský úřad ve Skutči vydal povolení ke kácení stromů v Družstevní ulici v lednu 2007. Občanské sdružení Za zelenou Skuteč se odvolalo ke Krajskému úřadu Pardubického kraje, který ovšem odvolání zamítl. Stížnost občanského sdružení odmítlo i Ministerstvo životního prostředí a občané se proto obrátili na Krajský soud v Hradci Králové. Ani tam neuspěli. Sdružení se pak odvolalo k Nejvyššímu správnímu soudu, který konečně způsobil zásadní přelom v kauze a dal občanům zapravdu. „Jedním z klíčových argumentů soudu byl fakt, že investor supermarketu chtěl kácet stromy před tím, než získal územní rozhodnutí pro svou stavbu. Lze se proto obávat, že investor své plány zatím úplně nevzdal, a pokusí se nejprve získat povolení k umístění stavby. Pak by byl celý park opět v ohrožení,“ komentuje situaci Martin Skalský z Centra pro podporu občanů sdružení Arnika, které poskytuje skutečským občanům dlouhodobě pomoc. „Pokud by se ovšem místní lidé do kauzy vůbec nevložili, stromy by dnes již nestály,“ dodal Skalský. Sdružení Za Zelenou Skuteč usiluje o záchranu parku v Družstevní ulici již dva roky. „Byla to náročná doba, ale rozhodně chceme pokračovat. Výsledek soudu nás ujistil v tom, že naše argumenty jsou správné,“ říká Hana Prášková z občanského sdružení. „V tomto roce se zaměříme na revitalizaci samotného parku. Myslíme si, že zelená plocha potřebuje dosadit nové stromy a upravit. Trváme na tom, že výstavba prodejny je na tomto místě zcela nevhodná,“ doplňuje Hana Prášková. Zdroj: Sdružení Arnika

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Multikulturní týden v Pardubicích sblíží Čechy s cizinci

Multikulturní týden zakončí v pátek 23. května jarmark na pardubickém Pernštýnském náměstí. U více jak dvaceti stánků budou moci návěštěvníci ochutnat cizokrajnou kuchyni, zakoupit rukodělné výrobky či zhlédnout ukázky řemesel.

Společnost celý článek
29.7.

Papírový svět naleznete v Poličce

Malé výstavní sály jsou věnovány historii, ale i současnosti klasických vystřihovánek a papírových modelů.

Společnost celý článek
10.9.

Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

Provoz budovy spotřebuje 40 procent veškeré elektrické energie spotřebované v nemocnici a 30 procent tepla na vytápění a ohřev vody a páry. Důvodem energetické náročnosti je, že velká část budovy je trvale klimatizovaná, nacházejí se v ní operační sály, ARO, interní JIP a centrální sterilizace.

Společnost celý článek
13.9.

Stavba roku 2011

Uspěly tak v konkurenci čtyřiačtyřiceti staveb, které jejich tvůrci do letošní soutěže přihlásili.

Společnost celý článek
23.9.

Dalších 308 milionů korun do Pardubického kraje

Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod projednal a schválil dotaci pro projekty z peněz EU

Společnost celý článek
8.7.

Na Dolní Moravě otevřeli Mamutíkův vodní park

V tomto přírodním vodním areálu se nachází ještě další zajímavá zařízení a stroje, které mohou turisté prozkoumat. Mezi ty patří Tyrolský jez, Ztracené kolo, Elektrárna, Buchar, Archimédes nebo Závlaha. Pro všechny vodní nadšence rozhodně platí, že by si měli vzít náhradní suché oblečení a vodní hrátky si naplno užít.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting