Jak budou fungovat poštovní služby v malých obcích?

17.9.

Jak budou fungovat poštovní služby v malých obcích?

Jak budou fungovat poštovní služby v malých obcích?

Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, do jehož gesce problematika České pošty spadá, se v minulých dvou týdnech setkal na sérii jednání s představiteli obcí dotčených plánem změny systému obslužnosti klientů České pošty. Výsledkem jednání o změně formy poskytování poštovních služeb v malých obcích, která jsou – jak zdůraznil Zdeněk Zajíček – na začátku, by mělo v konečném důsledku znamenat zlepšení služeb. V tuto chvíli byl určen následující postup: Česká pošta znovu vstoupí do jednání se všemi starosty a navrhne jim modely spolupráce (mobilní pošta, spoluúčast na nákladech, sdílení zaměstnanců), zároveň Česká pošta veřejnosti v dotčených obcích aktivně představí způsoby, kterými navrhuje zajistit své služby, a to včetně peněžních služeb (poskytovaných poštovní spořitelnou) a ukládání doporučených zásilek. Starostové obcí budou mít do konce letošního roku prostor pro uplatnění svých připomínek a doporučení. Česká pošta provede dotazníkové šetření mezi obyvateli všech dotčených obcí, ze kterého vyplyne okruh požadovaných služeb a nejpřijatelnější způsob jejich poskytování Česká pošta prověří ve spolupráci se starosty možnost vytvoření doručovacích míst v dotčených obcích, kde by bylo možné zásilky vyzvedávat i mimo termín příjezdu mobilního doručovatele Česká pošta vyhodnotí jednání se starosty a dotazníkové šetření a předloží zřizovateli návrh dalšího postupu vztaženého individuálně ke každé obci v termínu do 15. ledna 2009. Po dobu jednání zřizovatel garantuje, že nedojde k jednostrannému rozhodnutí o změně obslužnosti či rozsahu poskytovaných služeb. 9. září proběhlo jednání se Svazem měst a obcí, kde tento způsob řešení náměstek Zajíček představil členům předsednictva Komory obcí. Ti plán podpořili a i do budoucna vyjádřili ochotu se na celé diskusi aktivně podílet. „Jsem rád,“ řekl Zdeněk Zajíček, „že se nám podařilo obnovit důvěru mezi starosty a Českou poštou. Jsme přesvědčeni, že najdeme pro obce individuální řešení, které bude přijatelné pro všechny zúčastněné strany.“ „Komora obcí na sebe bere roli garanta obhajoby zájmů malých obcí v této záležitosti a bude pečlivě dohlížet na to, aby skutečně byla se všemi obcemi, kterých se změny týkají, vedena náležitá diskuse,“ deklaroval místopředseda Svazu měst a obcí Josef Bezdíček. „Změna se nesmí uskutečnit na úkor kvality a dostupnosti poštovních služeb pro občany.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Pardubice chtějí mladé ve městě udržet i startovacím bydlením

Město modelovalo podmínky pro startovací bydlení na základě analýzy a dotazníkového šetření mezi mladými lidmi, ale čerpalo i ze zkušeností z jiných měst.

Společnost celý článek
21.1.

Kluziště na závodišti bruslaře láká

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají. Za první měsíc provozu se na závodiště s bruslemi vydalo téměř jedenáct tisíc lidí, dětí i dospělých.

Společnost celý článek
25.1.

Svitavská nemocnice opět zabodovala

Pardubický kraj měl v soutěži Bezpečná nemocnice ještě jedno želízko v ohni.

Společnost celý článek
10.3.

Začínají nominace pro cenu Duhové křídlo!

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídlo v loňském roce se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.

Společnost celý článek
28.1.

DUKLU SPORTOVNÍ čeká dopracování všech etap

Projekt DUKLA SPORTOVNÍ se po včerejším jednání zastupitelstva posouvá opět o kus dále. Práce na projektování první etapy můžou díky shodě zastupitelů pokračovat, město navíc nyní může prostřednictvím vypsání výběrového řízení začít hledat projektanta na zbývající dvě etapy, tak aby bylo připraveno na čerpání dotací.

Společnost celý článek
12.12.

Línek zvolen předsedou správní rady univerzity

Správní rada rovněž odsouhlasila aktualizovaný záměr rozvoje univerzity pro rok 2012.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting