Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

V sobotu 22. listopadu proběhly v Praze dvě mimořádné kontrolní akce, které byly zaměřeny na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Tyto akce byly provedeny ve spolupráci České obchodní inspekce (ČOI), Služby cizinecké policie (PČR-SCP) a dalších útvarů Policie ČR a Celní správy. Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží, které podle prvotních odhadů způsobilo majitelům práv k ochranným známkám škodu převyšující 45 milionů korun. „Česká obchodní inspekce zabavovala falšované zboží pouze tam, kde byl prodejcem dobrovolně umožněn vstup, tedy bez příkazu státního zástupce,“ uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI. Ve velkoobchodní tržnici SAPA, která se nachází v Libušské ulici na Praze 4 bylo ČOI zajištěno 6.792 kusů textilních výrobků, slunečních brýlí a hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Tyto výrobky byly neoprávněně označeny ochrannými známkami jako například Esprit, Puma, Pitbull, Adidas, Oakley, Gucci, Calvin Klein, Nike, Joop!, Lacoste, s. Oliver, Dolce&Gabanna, Versace, Fubu, Fila, Etnies, Playboy, O`Nelil, Cartier, Rado a Rolex. Prodejní cena originálních výrobků by činila asi 15 milionů korun. V Pražské (holešovické) tržnici na Bubenském nábřeží 306 v Praze 7 bylo ČOI zajištěno 1.143 kusů textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami. Jednalo se o plagiáty značek jako Puma, Diesel, Hugo Boss, Replay, Gucci, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Lacoste, The North Face, Roxy, Levis, Nike, Tommy Hilfiger, DC, Playboy a Adidas. Prodejní cena originálních výrobků by činila kolem 2 milonů a 327 tisíc korun. Podle sdělení celníků, policie a České obchodní inspekce budou tyto orgány v podobných společných akcích i nadále pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Pardubice: Společné prohlášení kraje a krajské nemocnice

Pardubický kraj na základě prohlášení společnosti Multiscan tato lůžka neprodleně převezme a začne lůžkové zařízení provozovat.

Společnost celý článek
16.9.

Mezinárodní dny materiálového výzkumu na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice International Days of Materials Science 2014

Obsahuje tradičně dvě části, část přednáškovou, která zahrnuje i zvané zahraniční řečníky, a část posterovou – tedy prezentaci vývěskových odborných sdělení.

Společnost celý článek
22.1.

Turistický portál Východní Čechy získal v Brně 1. cenu

Obsah portálu, který provozuje Pardubický kraj, je pravidelně aktualizován nejen informačními centry, ale i poskytovateli služeb cestovního ruchu. Je k dispozici v devíti jazykových mutacích, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní. Součástí je i velké množství aktualizovaných turistických programů, které jsou na webu uspořádány podle cílových skupin nebo tematického zaměření. Nechybí ani bohatá videogalerie včetně virtuálních prohlídek zajímavých turistických cílů.

Společnost celý článek
14.4.

Na chrudimském nádraží včera otevřeli cyklopůjčovnu

Celodenní půjčovné za kolo pro dospělého činí na chrudimském nádraží velice sympatických 100 korun.

Společnost celý článek
18.9.

Seminář k problematice brownfields

Jako příklad lze uvést projekt Multifunkčního centra v Heřmanově Městci s dotací ze strukturálních fondů.

Společnost celý článek
16.7.

Projekt rekonstrukce plovárny u rybníka Dlouhý

Podle zamýšleného projektu bude v rybníce vystavěna hráz, která oddělí špinavou vodu rybniční od samotného koupaliště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting