Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

V sobotu 22. listopadu proběhly v Praze dvě mimořádné kontrolní akce, které byly zaměřeny na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Tyto akce byly provedeny ve spolupráci České obchodní inspekce (ČOI), Služby cizinecké policie (PČR-SCP) a dalších útvarů Policie ČR a Celní správy. Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží, které podle prvotních odhadů způsobilo majitelům práv k ochranným známkám škodu převyšující 45 milionů korun. „Česká obchodní inspekce zabavovala falšované zboží pouze tam, kde byl prodejcem dobrovolně umožněn vstup, tedy bez příkazu státního zástupce,“ uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI. Ve velkoobchodní tržnici SAPA, která se nachází v Libušské ulici na Praze 4 bylo ČOI zajištěno 6.792 kusů textilních výrobků, slunečních brýlí a hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Tyto výrobky byly neoprávněně označeny ochrannými známkami jako například Esprit, Puma, Pitbull, Adidas, Oakley, Gucci, Calvin Klein, Nike, Joop!, Lacoste, s. Oliver, Dolce&Gabanna, Versace, Fubu, Fila, Etnies, Playboy, O`Nelil, Cartier, Rado a Rolex. Prodejní cena originálních výrobků by činila asi 15 milionů korun. V Pražské (holešovické) tržnici na Bubenském nábřeží 306 v Praze 7 bylo ČOI zajištěno 1.143 kusů textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami. Jednalo se o plagiáty značek jako Puma, Diesel, Hugo Boss, Replay, Gucci, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Lacoste, The North Face, Roxy, Levis, Nike, Tommy Hilfiger, DC, Playboy a Adidas. Prodejní cena originálních výrobků by činila kolem 2 milonů a 327 tisíc korun. Podle sdělení celníků, policie a České obchodní inspekce budou tyto orgány v podobných společných akcích i nadále pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.7.

Tzv. „Svitavská kauza“ pokračuje

Městský úřad Svitavy obdržel v zákonné lhůtě oznámení o konání vzpomínkového shromáždění a pietního průvodu.

Společnost celý článek
17.4.

Kormoráni a vydry likvidují ryby

Vydry konzumují ryby zejména v malých rybnících na Hlinecku.

Společnost celý článek
27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací. Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami

Společnost celý článek
26.9.

Ministr Langer míří do Pardubického kraje

Pardubický kraj se rozhodl opět pomoci Policii ČR a věnoval jí další dar.

Společnost celý článek
12.3.

Čeští zdravotníci odletěli do Kábulu

Čeští zdravotníci budou v Afghánistánu léčit především spojenecké vojáky zraněné během operací proti ozbrojencům Talibanu.

Společnost celý článek
15.2.

Vypůjčit peníze si přišel s nožem v ruce

Čekající návštěvník jej uchopil za oděv a pod krkem a přitiskl ke zdi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting