Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

V sobotu 22. listopadu proběhly v Praze dvě mimořádné kontrolní akce, které byly zaměřeny na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Tyto akce byly provedeny ve spolupráci České obchodní inspekce (ČOI), Služby cizinecké policie (PČR-SCP) a dalších útvarů Policie ČR a Celní správy. Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží, které podle prvotních odhadů způsobilo majitelům práv k ochranným známkám škodu převyšující 45 milionů korun. „Česká obchodní inspekce zabavovala falšované zboží pouze tam, kde byl prodejcem dobrovolně umožněn vstup, tedy bez příkazu státního zástupce,“ uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI. Ve velkoobchodní tržnici SAPA, která se nachází v Libušské ulici na Praze 4 bylo ČOI zajištěno 6.792 kusů textilních výrobků, slunečních brýlí a hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Tyto výrobky byly neoprávněně označeny ochrannými známkami jako například Esprit, Puma, Pitbull, Adidas, Oakley, Gucci, Calvin Klein, Nike, Joop!, Lacoste, s. Oliver, Dolce&Gabanna, Versace, Fubu, Fila, Etnies, Playboy, O`Nelil, Cartier, Rado a Rolex. Prodejní cena originálních výrobků by činila asi 15 milionů korun. V Pražské (holešovické) tržnici na Bubenském nábřeží 306 v Praze 7 bylo ČOI zajištěno 1.143 kusů textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami. Jednalo se o plagiáty značek jako Puma, Diesel, Hugo Boss, Replay, Gucci, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Lacoste, The North Face, Roxy, Levis, Nike, Tommy Hilfiger, DC, Playboy a Adidas. Prodejní cena originálních výrobků by činila kolem 2 milonů a 327 tisíc korun. Podle sdělení celníků, policie a České obchodní inspekce budou tyto orgány v podobných společných akcích i nadále pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.12.

K tradici Vánoc patří Štědrovečerní procházka

Štědrovečerní procházka po nočním, slavnostně vyzdobeném městě, koledy, setkání s přáteli, hrneček svařáku či punče, to vše již neodmyslitelně patří k vánoční tradici řady pardubických rodin, k završení Štědrého dne. Letos se v Pardubicích uskuteční již po jednadvacáté.

Společnost celý článek
5.12.

Návrh rozpočtu kraje na rok 2008

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008 prošel v Radě Pardubického kraje takzvaným druhým čtením.

Společnost celý článek
12.10.

Objekt kavárny v parku bude dočasně výstavním prostorem

Termín k podpisu smlouvy vypršel páteční půlnocí (3. října). Město nyní celé řízení zruší a vyvěsí nový záměr se stejnými podmínkami jako původní. „Hledání nového nájemce je proces na 3 až 4 měsíce, budoucí nájemce pak musí prostor zařídit vnitřním vybavením. Předpokládám, že otevření kavárny se tak posune až do jarních měsíců příštího roku,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
25.3.

Lidovci na Pardubicku jdou do boje za zrušení letního času

Každoročně píše několik desítek lidí, kteří žádost o zrušení letního času odůvodňují zdravotními komplikacemi.

Společnost celý článek
11.10.

Zahájilo Trienále Ex libris

Porota udělila cenu GRAND PRIX Janu Otavovi a cenu za přínos českému ex libris Zdeňku Mézlovi.

Společnost celý článek
26.11.

Fakulta restaurování v Litomyšli pořádá den otevřených dveří

Pro zájemce budou k dispozici rovněž tištěné informace o fakultě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting