Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

V sobotu 22. listopadu proběhly v Praze dvě mimořádné kontrolní akce, které byly zaměřeny na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Tyto akce byly provedeny ve spolupráci České obchodní inspekce (ČOI), Služby cizinecké policie (PČR-SCP) a dalších útvarů Policie ČR a Celní správy. Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží, které podle prvotních odhadů způsobilo majitelům práv k ochranným známkám škodu převyšující 45 milionů korun. „Česká obchodní inspekce zabavovala falšované zboží pouze tam, kde byl prodejcem dobrovolně umožněn vstup, tedy bez příkazu státního zástupce,“ uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI. Ve velkoobchodní tržnici SAPA, která se nachází v Libušské ulici na Praze 4 bylo ČOI zajištěno 6.792 kusů textilních výrobků, slunečních brýlí a hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Tyto výrobky byly neoprávněně označeny ochrannými známkami jako například Esprit, Puma, Pitbull, Adidas, Oakley, Gucci, Calvin Klein, Nike, Joop!, Lacoste, s. Oliver, Dolce&Gabanna, Versace, Fubu, Fila, Etnies, Playboy, O`Nelil, Cartier, Rado a Rolex. Prodejní cena originálních výrobků by činila asi 15 milionů korun. V Pražské (holešovické) tržnici na Bubenském nábřeží 306 v Praze 7 bylo ČOI zajištěno 1.143 kusů textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami. Jednalo se o plagiáty značek jako Puma, Diesel, Hugo Boss, Replay, Gucci, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Lacoste, The North Face, Roxy, Levis, Nike, Tommy Hilfiger, DC, Playboy a Adidas. Prodejní cena originálních výrobků by činila kolem 2 milonů a 327 tisíc korun. Podle sdělení celníků, policie a České obchodní inspekce budou tyto orgány v podobných společných akcích i nadále pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.10.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá mezinárodní lingvistickou konferenci věnovanou germanistice. Zve i na Den německého jazyka

Během dne proto vystoupí nejen akademičtí pracovníci, ale i reprezentanti high-tech průmyslu, česko-německých organizací nebo umělci.

Společnost celý článek
14.11.

Zákazníci obchodů Albert darovali v rámci Národní potravinové sbírky téměř 42 tun potravin a drogerie

Organizátorem Národní potravinové sbírky je platforma Byznys pro společnost. Akce se v Česku konala poprvé v roce 2013 a obchody Albert se zapojily již v prvním ročníku. Od té doby se charitativní akce dostala do povědomí veřejnosti, která jejím prostřednictvím každoročně daruje jídlo a drogistické zboží lidem, kteří ho mají nedostatek. Díky Národní potravinové sbírce je cesta potravin od dárce k příjemci velmi krátká, zákazníci tak nakoupením zboží dostanou příležitost pomoci někomu ze svého regionu.

Společnost celý článek
17.8.

Viděli jste někdo chlapce na fotografii?

Naposledy byl chlapec spatřen ještě v úterý 12. července 2011 a to na autobusové zastávce v obci Třebařov.

Společnost celý článek
6.2.

Město systematicky bojuje proti hlodavcům

Díky taktice, která přijde během dvou let zhruba na 140 tisíc korun a střídá se při ní celoplošná a ohnisková deratizace, se městu daří držet populaci škůdců v přijatelných mezích.

Společnost celý článek
7.8.

Úmyslně vymazal data z CNC stroje, teď mu hrozí trest

Po důkladném prošetření všech okolností jim v sítu uvázl jeden ze zaměstnanců firmy.

Společnost celý článek
22.3.

„Tranzitní program“

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. realizuje zcela nový projekt s názvem „Tranzitní program“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting