Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

V sobotu 22. listopadu proběhly v Praze dvě mimořádné kontrolní akce, které byly zaměřeny na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. Tyto akce byly provedeny ve spolupráci České obchodní inspekce (ČOI), Služby cizinecké policie (PČR-SCP) a dalších útvarů Policie ČR a Celní správy. Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží, které podle prvotních odhadů způsobilo majitelům práv k ochranným známkám škodu převyšující 45 milionů korun. „Česká obchodní inspekce zabavovala falšované zboží pouze tam, kde byl prodejcem dobrovolně umožněn vstup, tedy bez příkazu státního zástupce,“ uvedla Jana Příhodová, ústřední ředitelka ČOI. Ve velkoobchodní tržnici SAPA, která se nachází v Libušské ulici na Praze 4 bylo ČOI zajištěno 6.792 kusů textilních výrobků, slunečních brýlí a hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Tyto výrobky byly neoprávněně označeny ochrannými známkami jako například Esprit, Puma, Pitbull, Adidas, Oakley, Gucci, Calvin Klein, Nike, Joop!, Lacoste, s. Oliver, Dolce&Gabanna, Versace, Fubu, Fila, Etnies, Playboy, O`Nelil, Cartier, Rado a Rolex. Prodejní cena originálních výrobků by činila asi 15 milionů korun. V Pražské (holešovické) tržnici na Bubenském nábřeží 306 v Praze 7 bylo ČOI zajištěno 1.143 kusů textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie a hodinek neoprávněně označených ochrannými známkami. Jednalo se o plagiáty značek jako Puma, Diesel, Hugo Boss, Replay, Gucci, Dolce&Gabbana, Louis Vuitton, Lacoste, The North Face, Roxy, Levis, Nike, Tommy Hilfiger, DC, Playboy a Adidas. Prodejní cena originálních výrobků by činila kolem 2 milonů a 327 tisíc korun. Podle sdělení celníků, policie a České obchodní inspekce budou tyto orgány v podobných společných akcích i nadále pokračovat.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

V Pardubicích se uskutečnil seminář k INTERREG IVC

Na semináři byly prezentovány důležité informace o tomto programu, o jeho přínosech pro evropské regiony.

Společnost celý článek
4.1.

Z lupu se neradovali dlouho

Výtečníkům se sice podařilo utéct, ale ze své kořisti se naštěstí dlouho neradovali.

Společnost celý článek
20.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli klub EMKO

Nízkoprahový klub EMKO je určen dětem a mládeži a jeho provozovatelem se stalo pardubické občanské sdružení SKP-CENTRUM.

Společnost celý článek
29.9.

Nejlepšího starostu má obec Veselí

Obec Veselí, jejímž je od roku 2001 Oldřich Valenta starostou, leží nedaleko Přelouče a má 370 obyvatel. Od roku 2000 prochází velkými změnami. Rekonstruovala budovu obecního úřadu, mateřské školy, kapličku, obecní byt, obchod a hostinec MASH u hasičské zbrojnice. Původní hostinec byl po restitucích přeměněn na penzion. Modernizovány byly i místní komunikace, náves a další veřejná prostranství. V celé obci je zaveden plyn a centrální rozvod vody.

Společnost celý článek
4.5.

Putující kontejner odvezl více než 8 tisíc kg elektroodpadu

V celé republice pak Putující kontejner navštívil 552 českých měst a obcí.

Společnost celý článek
13.9.

Děti na přechodech nezklamaly

Naprostá většina oslovených dětí si byla dobře vědoma toho, že se před přecházením vozovky musí rozhlédnout, jen správné pořadí stran jsme museli v některých případech „doladit“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting