Jak se slaví Vánoce v dětském domově? Kapr ani salát chybět nebude

17.12.

Jak se slaví Vánoce v dětském domově? Kapr ani salát chybět nebude

Na předvánoční návštěvu do dětských domovů v Pardubicích a také v Holicích zavítal radní Bohumil Bernášek. Ten dětem donesl drobné sladkosti a při té příležitosti se seznámil s tím, jak v domovech tyto svátky probíhají.
„Pardubický kraj je zřizovatelem pěti dětských domovů. Další naše tři domovy se chystám navštívit příští týden. Atmosféra v domovech je sváteční, jsou zde nazdobené stromečky, děti pečou cukroví a těší se na dárky, o které si už dříve napsaly. Po materiální stránce jim určitě nic nechybí. Když ale pracovníci dětských domovů vyprávějí o osudech některých svěřených dětí, příliš veselo vám není,“ sdělil své dojmy radní pro školství Bernášek.
„Dříve byla v domovech praxe taková, že dárky například od sponzorů si děti rozbalovaly hned, jak je dostaly. Nyní se však snažíme slavit Vánoce, tak jak je to běžné, tedy na Štědrý den. Děti, které na svátky odjíždí domů, si je rozbalí po návratu,“ řekla ředitelka Dětského domova Pardubice Kateřina Fialová a dodala také, že o dárky si děti píší dopředu a většinou tak tuší, co na ně pod stromečkem bude čekat.  
V tomto domově nyní žije 35 dětí, 9 z nich zde zůstává i přes Vánoce. „Ke štědrovečerní večeři budou mít kapra s bramborovým salátem,“ dodala ředitelka s tím, že jídlo si děti budou připravovat samy.
Podobný průběh mají vánoční svátky i v Dětském domově v Holicích. „V domově máme 27 dětí, na Vánoce jich však větší část odjede, což velmi vítáme. Přes svátky jich tu zůstane asi 10 nebo 11. Díky tomu bude vánoční atmosféra o něco rodinnější,“ řekl ředitel Dětského domova Holice Ondřej Výborný.
Podle něj se Štědrý den v domově přibližuje tomu v běžných domácnostech. „Když děti ráno vstanou, tak poklidí, a potom začnou s pomocí vychovatelů připravovat oběd, tedy čočkovou polévku,“ podotkl ředitel a pokračoval: „Samy si připraví také bramborový salát a kuřecí řízky. Po večeři se většinou chodí projít a když se vrátí, mají pod stromečkem nachystané dárky, tak jak to bývá v rodinách.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.9.

“ Ertřicetpětka “ zůstává prioritou

Pochopitelně nás počínaje rokem 2010 čeká každoroční tvrdý boj o rozpočet, aby bylo zajištěno financování a potřebné miliardy

Společnost celý článek
8.3.

Nabídka stáží a trainee programů meziročně roste o desítky procent

Počet absolventů, kteří před nástupem do zaměstnání vyzkoušejí reálnou praxi - ať už v rámci stáže, přechodného nebo částečného úvazku – neustále roste. A je to dobře. Je to vynikající prostředek, jak si vyzkoušet nejen zaměstnavatele, ale i pracovní prostředí.

Společnost celý článek
16.6.

Krajské hry mateřských škol vyhrály Svitavy

Finále II. ročníku sportovních her odstartovali legendární česká atletka Jarmila Kratochvílová a hokejista Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
26.8.

Ministerstvo zve na celostátní konferenci: Úspěchy a nové cíle

Zájemci o účast se musí registrovat pomocí registračního formuláře (http://www.strukturalni-fondy.cz/Jak-na-projekt/Vyzvy-a-akce-(1)/06-IOP/Konference-IOP-a-IROP-Uspechy-a-nove-cile) do pátku 19. září 2014. Počet účastníků je omezen.

Společnost celý článek
10.1.

Kam to pardubické Automatické mlýny domelou?

Zastupitelstvo tuto nabídku tedy oficiálně vzalo na vědomí, avšak pověřilo náměstky Františka Brendla a Michala Koláčka vyjednáváním o ceně, hledáním strategického partnera a definováním optimálního podílu města na procesu konverze areálu Automatických mlýnů na areál sloužící veřejnému zájmu. Dále byl Odbor hlavního architekta MmP pověřen zpracováním regulativů zástavby areálu Automatických mlýnů.

Společnost celý článek
2.10.

V Pardubicích byla otevřena Vendelínova knihovna

Klubovna nabízí všem dětem pravidelné odpolední doprovodné volnočasové aktivity, které jsou v dnešní době nezbytnou součástí programu veřejné knihovny. Pardubická knihovna přímo srší nápady a akcemi, které úspěšně lákají menší i větší čtenáře a to je výborná zpráva,“ chválila nový počin knihovny Jana Pernicová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting