Jak ulevit obcím od kamionové dopravy u Semanína?

28.4.

Jak ulevit obcím od kamionové dopravy u Semanína?

Slíbenou schůzku všech zainteresovaných zástupců místních samospráv, státní správy, generálního ředitele firmy METRANS, silničářů i dopravního inspektorátu Policie České republiky svolal hejtman Martin Netolický na dnešní den do Semanína. Reagoval tak na požadavky petičního výboru a zastupitelů této a okolních obcí. Tématem byla možná regulace kamionové dopravy do překladiště METRANS a také druhotné zatížení okolních obcí.


     „Považoval jsem za důležité, aby se všichni sešli na jednom místě a vyříkali si své požadavky a možnosti přímo. Je nám všem jasné, že zásadním řešením může být až výstavba přivaděčů k budoucí silnici R35, a to mimo osídlení. To sice nebude hned, ale jsou možná jiná opatření, která mohou situaci ulehčit už v nejbližší době,“ uvedl po jednání hejtman Martin Netolický.


     Jedním z úspěchů dnešního jednání byl například příslib ředitele METRANSu Jiřího Samka, že firma zajistí ekologické mytí kamionů jinde než ve Sloupnici a omezí tak druhotné zatížení okolních obcí. „Zlepšení dopravní situace lze očekávat podle mě také po realizaci odstavného parkoviště v průmyslové zóně Borek. Pokud budeme úspěšní v jednáních, tak to bude nejpozději příští rok,“ vyjádřil naději hejtman.


     Ke zmírnění okamžité situace přispěl Pardubický kraj i prostřednictvím své organizace Správa a údržba silnic, která alespoň vyspravila nejkritičtější úsek komunikace u železničních mostů. Pardubický kraj navíc připravuje modernizaci silnice Česká Třebová – Semanín a chce na ni získat evropské dotace.


     Dále je potřeba rekonstruovat úsek pod takzvanými třemi mosty od silnice I/14 až po křižovatku do průmyslové zóny a na Semanín. Tam je vlastníkem Správa dopravních a železničních cest. Ta měla tento projekt za 60 milionů původně ve svém investičním plánu na letošní rok, ale posléze ho vyřadila. „Budeme usilovat o to, aby se vrátil do hry,“ konstatuje hejtman Netolický.


     Krajský úřad nyní také přezkoumá rozhodnutí Městského úřadu Litomyšl, který zakázal kamionům delším než 10 metrů jízdu po silnici III. třídy přes Semanín, a buď rozhodnutí potvrdí, nebo zruší a vrátí k novému posouzení.
     Pardubický kraj vyzval také Policii ČR k častějším namátkovým kontrolám dodržování předpisů. „Máme totiž informace, že kamiony využívají kratších cest po silnicích III. třídy a chceme zamezit nadměrnému zatěžování těchto komunikací,“ dodal hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.3.

S ministrem Kocábem o neziskovém sektoru

V Salesiánském klubu mládeže pak prezentovala krajská samospráva spolupráci s neziskovým sektorem.

Společnost celý článek
12.3.

Malé děti ochrání krokodýl

Sníží se tak nebezpečí, že některé z nich vběhne do silnice,“ popsal funkci této novinky náměstek primátorky Michal Koláček.

Společnost celý článek
15.10.

Na pardubickém letišti se po sto letech objevil blériot

V letovém plánu letounu samozřejmě figuruje i Kašparův nejslavnější let z Pardubic do Prahy.

Společnost celý článek
14.4.

Pomozte v pátrání po 24leté ženě

24letá Lenka Hüblová je 170 centimetrů vysoká, hubené postavy, má rovné hnědé vlasy a hnědé oči.

Společnost celý článek
7.10.

Výstava ElectroTechnica – IT má za sebou první úspěšný ročník

O odborné kvalitě vystavujících firem svědčí zájem několika zahraničních podnikatelských subjektů, které sem přijely především navázat nové pracovní kontakty. Výstavou prošly stovky návštěvníků denně.

Společnost celý článek
4.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly přijímačky

Univerzita Pardubice letos plánuje přijmout na 5 tisíc uchazečů o vysokoškolské studium.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting