Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

26.4.

Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

Také v letošním  roce se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích konaly oslavy Dne Země.  Připravila je Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct a nevládními neziskovými organizacemi na Akce se konala pod záštitou krajských radních Václava Kroutila, zodpovědného za životní prostředí, zemědělství a venkov, a Pavla Šotoly,  který má na starosti neziskový sektor. Letošní oslavy byly zaměřeny především na žáky základních a mateřských škol v Pardubickém kraji s cílem rozvíjení zájmu o téma globální ochrany životního prostředí a prohloubení pozitivního vztahu k živé i neživé přírodě. „Mám radost, že se tady nenásilně mladá generaci učí, jak se chovat k přírodě,“ prohlásil Václav Kroutil na zaplněném náměstí. Formou poznávacích soutěží i zážitkových miniaktivit si žáci prověřili nejen znalosti z environmentální výchovy, ale vyzkoušeli si třeba jízdu na invalidním vozíku. Děti se mohly potěšit s domácími zvířátky a prohlédnout si zachráněné živočichy ze záchranných stanic a ekocenter v Pardubickém kraji. „Tato osvětová akce je jedinečnou příležitostí, jak se občané mohou zážitkovou formou více dozvědět o důležitosti šetrného chování k životnímu prostředí,“ uvedl Pavel Šotola. Ten také ocenil zapojení pardubických seniorů, kteří v Evropském roce aktivního stárnutí přispěli do programu Dne Země tanečním a pěveckým vystoupením a také pomoc mladých dobrovolníků ze zemědělské školy v Chrudimi, kteří pomohli s organizací. Řadu zajímavých aktivit pro děti připravila také rodinná a mateřská centra. Na své si přišli i řadoví návštěvníci, které potěšila pestrá paleta prodejních stánků s občerstvením, řemeslnými výrobky a zdravou výživou. Zavoněly tu tradiční trdelníky i koření. Atmosféru akce podpořil bohatý kulturní program. „Po celý se tu děti pokoušejí složit co nejdelší řetěz z víček od PET lahví v kategorii jednotlivec, rodina, třída,“ řekla Jana Machová z pořádající organizace Koalice nevládek Pardubicka. Navlečená víčka poslouží Záchranné stanici zvířat Pasíčka jako ohradníky. Děti z Přelouče přivezly návlek dlouhý dokonce 36 metrů. „Soutěží se o zajímavé ceny, kterými jsou například jízda na koni v areálu hiporehabilitace sdružení Apolenka, celoroční vstupné do Východočeského muzea v Pardubicích, rodinný výlet na zámek Potštejn či exkurze do firmy Transform, vyrábějící plastové výrobky,“ dodala Machová. Den Země slaví  více jak miliarda lidí ve 175 státech světa. 22. duben lze považovat za výročí vzniku moderního environmentálního hnutí. Den Země patří k největším sekulárním svátkům, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost (zdroj: www.EarthDay.net).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Soutěž Pod modrou oblohou zná vítěze

Soutěž pokračuje až do 20. dubna, kdy se rozhodne o Ceně diváka.

Společnost celý článek
13.5.

Výtěžek z renovace tonerů pomůže postiženým

Stacionář Slunečnice Pardubice je jediným zařízením, které bylo vybráno do projektu SBÍREJ-TONER.CZ.

Společnost celý článek
30.5.

Právě dnes jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že světová série Red Bull Air Race má skončit na konci sezony 2019.

Chceme ubezpečit fanoušky a diváky Aviatické pouti, že Red Bull Air Race Demo s šampionem Martinem Šonkou a Petrem Kopfsteinem 1. a 2. června v Pardubicích bude. Je to tedy jedna z posledních příležitostí zažít tuto atmosféru na vlastní kůži a v programu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
22.9.

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

Chceme, aby pravidla privatizace korespondovala s některými podmínkami bank a získání hypoték tak bylo snadnější.

Společnost celý článek
9.4.

Řídili, přestože za volantem vůbec neměli být.

Víkend na Pardubicku: jeden "neřidič" s platným zákazem řízení, čtyři osoby pod vlivem alkoholu, z toho dva navíc bez řidičského oprávnění.

Společnost celý článek
13.5.

Zlaté medaile v požárním útoku ve Slepoticích patří Pardubicím

Obě družstva z pardubického hasičského záchranného sboru obhájila loňské vítězství a zlaté medaile tak zůstávají „doma“. V ženském družstvu o zlato bojovaly příslušnice HZS Pardubického kraje a požární útok dámy zvládly za 29.13 s. S časem 25.50 s předběhlo všech 14 týmů pardubické mužstvo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting