Jak zařídit lepší svět? Globus podpořil projekty v regionech

18.10.

Jak zařídit lepší svět? Globus podpořil projekty v regionech

Celkem 45 organizací v 15 regionech, které působí v dosahu hypermarketů Globus, dostanou peníze na své prospěšné projekty. Druhý ročník charitativního programu Globus Lepší svět věnuje 3,9 milionu těm, pro které hlasovali zákazníci a lidé z okolí hypermarketů.  Díky tomu, že jsou hypermarkety nedílnou součástí regionů, kde působí, budou za nové peněžní dary například „Žít svůj život“ mladí se zdravotním postižením z Ostravska, stanou se „Malé věci s velkým přesahem“ v Opavě, anebo děti s tělesným handicapem v Praze Jirnech pocítí „Vítr ve vlasech“.  
Charitativní organizace, školky, školy a další spolky se potýkají často s nedostatkem finančních prostředků na svůj rozvoj. V Česku, bohužel, není nikdy dost peněz pro handicapované, opuštěné děti či seniory. Zvlášť malé organizace v regionech mají často potíže s přísunem peněz. Kolikrát samy ani nemají čas hledat cestu k financím. To je důvod, proč byl loni spuštěn charitativní program Globus Lepší svět. „Vidíme, že v blízkosti našich patnácti hypermarketů mají organizace skvělé nápady, které by zlepšily život spoustě lidem, jež to potřebují. Ale nemají možnosti, jak na peníze dosáhnout. Proto je tu Lepší svět, ve kterém podruhé podpoříme 45 krásných komunitních projektů,“ vysvětlila Rita Gabrielová, vedoucí korporátní komunikace Globus. 
Prospěšnost Lepšího světa potvrzuje organizace Fórum dárců, která je odborným poradcem programu. „Význam tohoto dárcovského programu tkví právě v tom, že obrací pozornost do regionů, do míst, kde se dělá obrovské množství práce pro společnost a Globus těmto subjektům poskytuje tolik potřebnou podporu,“ řekla Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka organizace. Podle jejích slov se díky loňskému ročníku zmapovala situace a potřeby dobročinných organizaci v okolí hypermarketů. Na letošním ročníku už bylo vidět, že se program podařilo dobře etablovat a že si získal oblibu jak veřejnosti, tak je velmi dobře reflektován ze strany organizací.
Zapojilo se téměř 37 tisíc hlasujících
Do letošního Lepšího světa se přihlásilo 205 projektů. Z nich v prvním kole Globus za odborné pomoci Fóra dárců vybral 45 komunitních projektů, tedy pro každý z patnácti hypermarketů tři finálové veřejně prospěšné projekty. „Každý hypermarket věnuje třem vítězným projektům celkem 260 tisíc korun. Bylo ale jen na zákaznících Globusu a na hlasujících na webu Globus.cz, které dle nich posílí komunitní život ve svém regionu nejlépe. Podle počtu hlasů nyní dostanou organizace na realizaci svých projektů 130, 80 nebo 50 tisíc,“ řekla Rita Gabrielová s tím, že do letošního hlasování Lepšího světa se zapojilo téměř 37 tisíc lidí. 
U sluníčka si už mohou hrát autistické děti 
Jeden příklad z loňského ročníku za všechny dokazuje, že Globus Lepší svět je správný krok. Mateřská škola v Chomutově neměla peníze na takové úpravy hřiště, aby si na něm společně s dalšími dětmi mohly hrát i děti se speciálními vzdělávacími potřebami jako autistické a s těžšími formami ADHD. Bylo potřeba vybudovat pro ně bezpečné a vhodné prostředí. „Nyní můžeme uspokojit potřeby těchto dětí, umožnit jim, aby byly společně s námi na školní zahradě, a přitom měly svůj klidný hrací koutek pro své aktivity. Děti mají tak širokou nabídku k různým pohybovým aktivitám, které rozvíjí jejich fyzické i pohybové schopnosti a mohou se i případně účastnit společných akcí,“ vysvětlila Ivana Vlčková z MŠ U sluníčka. Školka i díky daru 130 tisíc korun své bezpečné hřiště dokončila letos v červnu. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

Jedná se o jakýsi triatlon, kdy tým musí absolvovat plavání, jízdu na kole a běh.

Společnost celý článek
21.5.

O projektu na opravu parku budou znovu rozhodovat zastupitelé

V případě úspěchu by tedy bylo možné začít s revitalizací parku na podzim.

Společnost celý článek
5.4.

Mladý vědec Tomáš Syrový z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kouzlí s materiálovým tiskem

„V materiálovém tisku jde v podstatě o to, že se snažíte připravit tiskem levně a ve velkém objemu nějakou funkční věc, která může pomoci v denním životě. Díky tisku se příprava daného produktu uskuteční výrazně levněji, a tím umožní snadnější dostupnost,“ popisuje výhody materiálového tisku Ing. Tomáš Syrový, Ph.D., z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Jsou to věci od jednoduchých vrstev až po složitější struktury, jako jsou senzory, baterie, displeje nejrůznějších technologií, tranzistory, paměti, a z nich zkomponované celky jako například elektrochromní demonstrátor, založený na plně tištěné baterii a elektrochromním displeji,“ dodává.

Společnost celý článek
21.8.

Seminář Renomiy řešil odpovědnost členů orgánů společnosti a souběh funkcí

Společnost uspořádala pro své stávající i potenciální klienty z Pardubic a okolí odborný seminář o změnách, které pro členy statutárních a dozorčích orgánů přinesl nový občanský zákoník.

Společnost celý článek
16.12.

Rosický most je opět otevřen

Po konzultaci s autorizovaným statikem byl obnoven provoz na mostě mezi Svítkovem a Rosicemi nad Labem.

Společnost celý článek
15.7.

Zatraktivnění pardubického zámku posoudí auditorská firma

Zámek by měl ze své výhodné polohy v centru krajského města vytěžit podstatně větší návštěvnost a spokojenost návštěvníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting