Jaká je budoucnost politiky soudržnosti EU

16.4.

Jaká je budoucnost politiky soudržnosti EU

Jaká je budoucnost politiky soudržnosti EU

Jakým způsobem se hodnotí kohezní politika a jaká je budoucnost evropských dotací nejen pro Českou republiku? Zprávu Evropské komise představí a o možném scénaři vývoje poskytování evropských peněz v období po roce 2013 pohovoří v pondělí 19. dubna v Pardubicích Marie Kaufmann, expertka a hodnotitelka programů EU. Ve finanční perspektivě současného programového období 2007-2013 je kohezní politika z hlediska výdajů a s podílem 35,7 procent na celkovém rozpočtu EU /347,410 miliard Eur (€)/ nejvýznamnější politikou unie vůbec (po Společné zemědělské politice). Obecným cílem kohezní politiky je, podle článku 158 Smlouvy o fungování EU (stejně jako podle stejného článku Lisabonské smlouvy), snižování rozdílů mezi úrovní rozvoje různých regionů, snížení zaostalosti nejvíce znevýhodněných regionů a posilování hospodářské, sociální (a územní) soudržnosti za účelem harmonického vývoje EU. V současné době probíhají v různých členských státech Evropské unie strategické diskuse k budoucnosti politiky soudržnosti EU spojené s hodnocením dosavadních výsledků a dopadů kohezní politiky za minulé období. Významným aktérem těchto diskusí je Dr.Fabrizio Barca, generální ředitel z italského ministerstva financí a hospodářství, který vypracoval pro Evropskou komisi obsáhlou zprávu nazvanou „Agenda pro reformovanou politiku soudržnosti,“ tzv. „Barcova zpráva“. Tato zpráva byla vytvořená na žádost bývalé komisařky Danuty Hubnerové a uvádí důvody pro pokračování evropské politiky soudržnosti a předkládá doporučení na komplexní reformu opírající se o deset pilířů. Přednáška se uskuteční v pondělí 19. dubna od 16.30 hodin na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice v budově označené jako DA. Zváni jsou všichni zájemci, vstup na přednášku je zdarma.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina pořádají v sobotu 13. října dětské zábavné odpoledne.

Společnost celý článek
5.11.

Pardubičtí Sokolové mají v centru města nový areál

Pardubice získaly bezpečný, celoročně využitelný areál, který rozšíří a zkvalitní nabídku sportovních a volnočasových aktivit.

Společnost celý článek
28.4.

Dva finalisté jsou z Pardubického kraje

Prestižní soutěž Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN opět vstupuje do svého finále.

Společnost celý článek
3.9.

V Hradci vydrancovali již 32 bytů

Policie v tomto ohledu žádá případné svědky, kteří by mohli k osobám i vozidlu poskytnout další podrobnější informace.

Společnost celý článek
1.9.

Hasičská čerpadla se po dešti nezastavila

Na místě zasahovaly jednotky z Heřmanova Městce, Rozhovic a Načešic. Vodu ve sklepě po dešti měli také lidé z domu v Devotyho ulici v Pardubicích. Hasiči k odčerpání asi 1 m vysoké vody použili kalové čerpadlo.

Společnost celý článek
29.9.

Ezoterika 2016 - Pardubice - 10 let

Nedílnou součástí festivalu EZOTERIKA jsou nejrůznější přednášky, praktické semináře, meditace a relaxační cvičení. Návštěvníci budou moci navštívit kartáře známé např. z TV – Janu Demeterovou (TV Prima Love), Olgu Sellene (TV Prima), Martinu Blaženu Boháčovou, dále léčitelku Evu Kalivodovou Štichovou, Marii Plášilovou či Marcelu Košanovou. Zajímavostí budou léčivé obrazy Jany Marie Kastnerové

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting