Jaký film chcete promítat při Dni nemocnice? O výběru můžete sami rozhodnout v anketě

4.5.

Jaký film chcete promítat při Dni nemocnice? O výběru můžete sami rozhodnout v anketě

Hlas diváků v anketě rozhodne, který film se bude promítat při večerní projekci na závěr 7. ročníku Dne pardubické nemocnice ve středu 8. června 2016.


Pardubická nemocnice bude i v letošním roce pořádat Den nemocnice. Již sedmý ročník této tradiční akce se bude konat ve středu 8. června 2016. Večerní tečku podobně jako v minulých letech opět udělá filmová projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Novinkou však je výběr promítaného snímku. Tentokrát si ho může vybrat sama veřejnost.

„Promítání v areálu naší nemocnice se již stalo tradicí. Těší nás zájem návštěvníků, proto jim chceme tento netradiční kulturní zážitek nabídnout i letos. A rozhodli jsme se, že o výběru filmu nyní rozhodne anketa veřejnosti,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.  „V minulých letech se u nás promítaly snímky s tématikou psychiatrie, infekce HIV a onkologického onemocnění. Tento zvyk zachováme, lidé si budou vybírat opět z filmů se vztahem k medicíně a zdravotnictví,“ dodala ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

Hlasování bude probíhat do půlnoci 12. května na facebookovém profilu Nemocnice Pardubického kraje. Do výběru byly zařazeny tři zahraniční filmy, které získaly řadu nominací i samotných ocenění při udílení prestižních cen včetně Oscarů.

Hlasovat o filmu pro Den nemocnice můžete zde

Americké drama Pořád jsem to já (Still Alice) pojednává o uznávané profesorce lingvistiky a šťastně vdané matce tří dcer, které je diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby. Hlavní roli ztvárnila Julianne Moore, která následně obdržela mj. Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

Druhou možností je španělský snímek Mluv s ní, jehož režisérem je věhlasný Pedro Almodóvar. Vypráví příběh dvou mužů a dvou žen, které upadly do kómatu. Almodóvar získal za tento film Oscara za nejlepší původní scénář. Snímek obdržel i Zlatý glóbus a mnoho dalších ocenění.

Třetím filmem ve výběru je americké drama Čas probuzení, které natočil český kameraman Miroslav Ondříček. Diváky zavádí do nemocnice v Bronxu, kde se samotářský lékař snaží vyléčit pacienty po onemocnění encefalitidou, kteří skončili v nehybném stavu a zdánlivě bez myšlenek. Předlohou filmu byla kniha Probouzení britského neurologa Olivera Sackse. Robin Williams byl za svou roli nominován na Zlatý glóbus a Robert De Niro na Oscara. Do nominace na tuto cenu se snímek dostal ještě v kategorii nejlepší film a scénář.

Představení vybraných filmů v Česko-slovenské filmové databázi


Pořád jsem to já

Mluv s ní

Čas probuzení

„Věřím, že jsme veřejnosti připravili výběr ze zajímavých a velmi kvalitních filmů. A všichni se těšíme, který snímek upoutá největší pozornost hlasujících,“ řekla ředitelka Urešová.

Večerní filmová projekce pod širým nebem přímo v areálu Pardubické nemocnice bude pro veřejnost opět zdarma. Předcházet jí bude odpolední část 7. ročníku Dne nemocnice, který návštěvníkům nabídne rozmanitý program preventivních vyšetření a poraden, prohlídky vybraných oddělení a prostor nemocnice včetně Vodárenské věže, doprovodné prezentace složek Integrovaného záchranného systému, výstavu historických vozidel nebo autogramiádu pardubických sportovců.

„Na letošní ročník chystáme rozšířené spektrum vyšetření a poraden, takže se návštěvníci budou moci dozvědět řadu cenných informací o svém zdravotním stavu a o prevenci. Věřím, že nabídka bude opět pestrá a že si v ní každý vybere,“ řekl náměstek generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje pro zdravotní péči Vladimír Ninger. „Kromě medicínských rad připravujeme rovněž zdravotně sociální poradnu, což je neméně důležitá problematika, kterou řada návštěvníků této akce jistě uvítá,“ dodala ředitelka nemocnice Urešová.

Detailní program 7. Dne nemocnice bude v krátké době upřesněn. Už nyní však upozorňujeme návštěvníky a pacienty, že z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací bude v průběhu v úterý 7. června a po celou středu 8. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.4.

Vejce bez identifikace se vracejí

Německému výrobci se tedy vrací celkem 28 062 kusů balení po 10 barvených vejcích.

Společnost celý článek
6.6.

Starostové Litomyšlska se dozvěděli o optimalizaci

Jedním z očekávaných cílů optimalizace je mimo jiné i nárůst počtu cestujících.

Společnost celý článek
3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje

Společnost celý článek
28.3.

O natáčení v regionu se jednalo na Krajském úřadě v Pardubicích.

Jednou z možností, jak filmaře do regionu nalákat, je založení regionálního filmového fondu. Tato pobídka je v zahraničí běžná, v České republice je zatím pouze na úrovni národní.

Společnost celý článek
5.3.

Komorní koncert Lucie Bílé v Pardubicích

Druhým rokem dává Lucie více přednost koncertům v menších sálech před velkými zimními stadiony.

Společnost celý článek
19.5.

Legendární Spitfire připomene Leteckou vojenskou akademii

V sobotu 31. května i v neděli 1. června letadla CLV přesně ve 12.00 hodin zahájí téměř pětihodinový program Aviatické pouti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting