Japonský mistr aikida zavítal do Hradce

25.4.

Japonský mistr aikida zavítal do Hradce

Vést několikadenní seminář zaměřený na bojové umění aikido přijel 23. dubna z Japonska do Hradce Králové držitel 6. Danu Shishiya Ichiro z tokijského, centra výuky Aikikai. Seminář probíhá od středy 23. dubna do neděle 27. dubna v královéhradecké tělocvičně TJ Sokol na Eliščině nábřeží denně od 10 do 13 a od 17 do 19 hodin, v neděli 27. dubna od 9 do 12 hodin. Atraktivnost a jedinečnost semináře, který hostí, vyjma jednoho ročníku, Hradec Králové každoročně již od roku 2000, dokládá velký zájem vyznavačů tohoto bojového umění. Ti přijíždějí nejen z celé naší republiky, ale také z Polska, Ukrajiny, Rakouska, Německa, Slovenka, dokonce i z Finska. V České republice se začalo aikido šířit až po roce 1991. Hradecký oddíl Aikido patří se svou více než patnáctiletou historií mezi nejstarší oddíly v republice. Aikido je japonský druh bojového umění, typický zejména strategií obrany. Je založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Zakladatelem je Morihei Ueshiba (1883 – 1969), jeden z nejvýznamnějších bojovníků, který pochopil, že na násilí není potřeba odpovídat násilím, ale láskou a pochopením, aniž by bylo někomu ublíženo. Název aikido je složen ze tří japonských znaků: ai = harmonie, ki = energie, dó = cesta.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.6.

Beko Fresh festival naservíroval dva dny gastro zážitků

Dva dny skvělého jídla, pití, ochutnávání, zážitků, a hlavně pohody si užili návštěvníci letošního Beko Fresh festivalu v Pardubicích. Tradičně nejvíc vtipkoval Zdeněk Pohlreich a jako nejoblíbenější restauraci festivalu svým on-line hlasováním návštěvníci vybrali Dašické sklepy.

Společnost celý článek
3.9.

Česká tradiční výroba zažívá vlastní mnichovský diktát

Právě Robert Nový apeluje na zákazníky v duchu patriotismu a národního cítění.

Společnost celý článek
20.10.

Policie pátrá po totožnosti mrtvého muže

Jedná se o osobu mužského pohlaví ve věku 40 – 45 let. Neznámý je 167 centimetrů vysoký, štíhlé postavy.

Společnost celý článek
28.2.

Foxconn v Česku zkoumá nové možnosti využití umělé inteligence v průmyslovém provozu a otevře nové pozice

Kromě toho začíná Foxconn už nyní zavádět umělou inteligenci do všech výrobních provozů včetně pardubického závodu. Při vývoji řešení pro chytré továrny se v Pardubicích zaměřují na průmyslový internet věcí (IIoT), umělou inteligenci, automatizaci výroby a pokročilý podnikový software.

Společnost celý článek
30.5.

Cyklostezka z Hradce do Kuksu má svůj základní kámen

Stavba vyjde na 60 milionů korun, většinu nákladů uhradí finanční zdroje Evropské unie.

Společnost celý článek
9.7.

Policie žádá svědky: Pomozte, prosím!

Vyděšené dítě o celé události vyrozumělo rodiče a ti pak urychleně uvědomili policii.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting