Japonský velvyslanec v Pardubicích

16.7.

Japonský velvyslanec v Pardubicích

Japonský velvyslanec v Pardubicích

Mezinárodní festival šachu, bridže a her Czech Open 2007 v Pardubicích navštívil v sobotu 14. července 2007 japonský velvyslanec Hideaki Kumazawa. V rámci svého programu se setkal i s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem. „Půjde o přátelské setkání v rámci mezinárodního festivalu, který se koná pod záštitou Rady Pardubického kraje. Součástí festivalu je například i Mistrovství Evropy v šogi, což jsou japonské šachy či otevřené mistrovství ČR v další japonské stolní hře, obdobě piškvorek s názvem gomoku a třeba budu mít možnost získat praktické rady od odborníka jak v těchto hrách porazit soupeře,“ usmíval se vicehejtman Línek ještě před příjezdem japonského velvyslance. Účastníci jednání si také připomenuli česko-japonské vztahy s vazbou na Pardubický kraj, ať už jde o japonské investice v regionu či kulturní spolupráci třeba v rámci Smetanovy Litomyšle. Pardubický kraj podpořil festival šachu Czech Open finanční částkou 130 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.3.

Byla vyhlášena soutěž Vesnice roku 2009

Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova.

Společnost celý článek
28.6.

Dašičtí jsou v recyklaci starých spotřebičů 2. v republice

Nejvíce spotřebičů zrecyklovali žáci ze ZŠ a MŠ v Křivoklátu. Dohromady jich navozili téměř deset tun.

Společnost celý článek
1.2.

Speciální výslechové místnosti začnou sloužit dětským obětem a svědkům

Vybudování tohoto zázemí přišlo na 1,35 milionu milionů korun. Pardubickému kraji se jako nositeli projektu podařilo získat z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky 578 tisíc korun. Samotný kraj se na projektu podílel částkou dosahující téměř 207 tisíc, krajské ředitelství policie přispělo 566 tisíci.

Společnost celý článek
10.5.

Brněnský BOSCH FRESH FESTIVAL přilákal více než 17 tisíc návštěvníků

„První ročník brněnského Bosch Fresh Festivalu se vydařil po všech stránkách. Po celý víkend nás provázelo krásné počasí a výborná atmosféra. Překvapil nás i počet návštěvníků, který předčil naše očekávání. Na festival dorazilo více než 17 000 lidí,“ říká Petr Jirásek, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Společnost celý článek
28.7.

Archeologové na Velkém náměstí představí své nálezy

Ve čtvrtek 12. srpna se na Velkém náměstí (u bývalé radnice) v Hradci Králové uskuteční „den otevřených sond“

Společnost celý článek
15.3.

Dánští novináři posuzovali lyžování v našem kraji

Jako doprovodný program k zimním sportům se skupina také zúčastnila ojedinělé noční prohlídky kláštera na Hoře Matky Boží v Králíkách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting