Jarní Paříž herce okouzlila

9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Poslední dubnový víkend prožila část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži. Jediné zklamání přišlo hned v den odjezdu, a to když se herci dozvěděli, že představení Madisonské mosty je kvůli onemocnění Alaina Delona zrušené. Následovaly však už jen pozitivní zážitky. Cestou do Paříže divadelníci navštívili korunovační katedrálu francouzských králů v Remeši a památník padlých v bitvě u Verdunu. Prvním představením, které členové souboru v Paříži zhlédli, byl moderní balet L'Allegro, il penseroso ed il moderato na živou hudbu G. F. Händela se sólisty baletu a opery Opéra National de Paris v Palais Garnier. Jednalo se o velmi zajímavé představení, ve kterém byli operní sólisté vtipně vtaženi mezi tanečníky a vše doplňovala videoprojekce. Do slavné Comédie-Française se na vyprodanou derniéru Cyrana z Bergeracu dostali pouze režisér Michael Tarant a Martina Sikorová. Někteří z pardubických herců v Comédii-Française viděli vynikající provedení Poledního údělu od Paula Claudela a v Théâtre des Champs-Élysées tragikomický kabaret Rutabaga swing z období II. světové války doplněný řadou šansonů. Do Paříže jel se souborem i režisér a překladatel z francouzštiny Jaromír Janeček, který Pardubákům ukázal většinu pařížských pamětihodností. Herci se projeli i po noční Seině a navštívili galerie Louvre, Musée d'Orsay i Centre Pompidou. Inspirující bylo jistě setkání s hercem a dramatikem Claudem Confortèsem, jehož Maratón bylo možné vidět na letošním GRAND Festivalu smíchu v podání Divadla Bez zábradlí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád

Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.

Společnost celý článek
29.9.

Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.

Společnost celý článek
11.5.

Hold Karlu IV. – VIVAT CAROLUS QUARTUS

Již ve středu 16. května se uskuteční v Rytířském sále pardubického zámku dvě velice zajímavá vystoupení.

Společnost celý článek
19.3.

Kladruby a Litomyšl nevzdávají boj o miliony

Hřebčín v Kladrubech nad Labem v rámci svého projektu předpokládá opravu celkem 29 objektů. Potřebuje na to 380 milionů korun.

Společnost celý článek
26.4.

Děti z Pardubického kraje a známé osobnosti společně vytváří Recyklované pohádky

Do autorského psaní se zapojují například spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová, fotografka Sára Saudková, hudebník a výtvarník Milan Cais, herec Lukáš Hejlík nebo stand-up komik Karel Hynek. Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting