Jarní Paříž herce okouzlila

9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Poslední dubnový víkend prožila část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži. Jediné zklamání přišlo hned v den odjezdu, a to když se herci dozvěděli, že představení Madisonské mosty je kvůli onemocnění Alaina Delona zrušené. Následovaly však už jen pozitivní zážitky. Cestou do Paříže divadelníci navštívili korunovační katedrálu francouzských králů v Remeši a památník padlých v bitvě u Verdunu. Prvním představením, které členové souboru v Paříži zhlédli, byl moderní balet L'Allegro, il penseroso ed il moderato na živou hudbu G. F. Händela se sólisty baletu a opery Opéra National de Paris v Palais Garnier. Jednalo se o velmi zajímavé představení, ve kterém byli operní sólisté vtipně vtaženi mezi tanečníky a vše doplňovala videoprojekce. Do slavné Comédie-Française se na vyprodanou derniéru Cyrana z Bergeracu dostali pouze režisér Michael Tarant a Martina Sikorová. Někteří z pardubických herců v Comédii-Française viděli vynikající provedení Poledního údělu od Paula Claudela a v Théâtre des Champs-Élysées tragikomický kabaret Rutabaga swing z období II. světové války doplněný řadou šansonů. Do Paříže jel se souborem i režisér a překladatel z francouzštiny Jaromír Janeček, který Pardubákům ukázal většinu pařížských pamětihodností. Herci se projeli i po noční Seině a navštívili galerie Louvre, Musée d'Orsay i Centre Pompidou. Inspirující bylo jistě setkání s hercem a dramatikem Claudem Confortèsem, jehož Maratón bylo možné vidět na letošním GRAND Festivalu smíchu v podání Divadla Bez zábradlí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Jedno malé ohlédnutí za letící "kšiltovkou" a ...

Tato kuriozní havárie mohla dopadnout i mnohem hůře. Tentokrát si vyžádala "jen" lehká zranění na hlavě, s nimiž je řidič v péči lékařů.

Společnost celý článek
7.10.

Fabrika získala Cenu předsedy Senátu

Z nominovaných staveb vybrala porota pět (bez udání pořadí), které byly vyhlášeny na 3. slavnostním večeru českého stavitelství.

Společnost celý článek
17.12.

Králicko má velký potenciál v cestovním ruchu

Musíme se také totiž zamyslet nad tím, jestli v případě velkého nárůstu lyžařů zvládne horská služba zajistit servis.

Společnost celý článek
1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.

Společnost celý článek
13.12.

Pět let burzy filantropie - dobročinnou myšlenku oceňují doma i v zahraničí

A Koalice nevládek Pardubicka začala svůj závazek naplňovat ještě v letošním roce. V listopadu 2016 začala realizovat projekt na vylepšování burzy a její šíření do dalších krajů České republiky.

Společnost celý článek
30.3.

Falešný zaměstnanec BIS vyžadoval prebendy

Několikrát se pod smyšleným jménem M. Sádovský vydával za pracovníka Bezpečnostní informační služby České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting