Jarní Paříž herce okouzlila

9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Poslední dubnový víkend prožila část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži. Jediné zklamání přišlo hned v den odjezdu, a to když se herci dozvěděli, že představení Madisonské mosty je kvůli onemocnění Alaina Delona zrušené. Následovaly však už jen pozitivní zážitky. Cestou do Paříže divadelníci navštívili korunovační katedrálu francouzských králů v Remeši a památník padlých v bitvě u Verdunu. Prvním představením, které členové souboru v Paříži zhlédli, byl moderní balet L'Allegro, il penseroso ed il moderato na živou hudbu G. F. Händela se sólisty baletu a opery Opéra National de Paris v Palais Garnier. Jednalo se o velmi zajímavé představení, ve kterém byli operní sólisté vtipně vtaženi mezi tanečníky a vše doplňovala videoprojekce. Do slavné Comédie-Française se na vyprodanou derniéru Cyrana z Bergeracu dostali pouze režisér Michael Tarant a Martina Sikorová. Někteří z pardubických herců v Comédii-Française viděli vynikající provedení Poledního údělu od Paula Claudela a v Théâtre des Champs-Élysées tragikomický kabaret Rutabaga swing z období II. světové války doplněný řadou šansonů. Do Paříže jel se souborem i režisér a překladatel z francouzštiny Jaromír Janeček, který Pardubákům ukázal většinu pařížských pamětihodností. Herci se projeli i po noční Seině a navštívili galerie Louvre, Musée d'Orsay i Centre Pompidou. Inspirující bylo jistě setkání s hercem a dramatikem Claudem Confortèsem, jehož Maratón bylo možné vidět na letošním GRAND Festivalu smíchu v podání Divadla Bez zábradlí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Dobrá rada nad zlato již potřetí

Vyhlášen třetí ročník soutěže zaměřené na aktivity pro rozvoj lidských zdrojů s názvem Dobrá rada nad zlato.

Společnost celý článek
31.12.

Zaměstnanec pardubického azylového domu zachránil lidský život

V neděli 23. prosince pomohl pan David Nevečeřal svou duchapřítomností a odhodláním v mimořádné situaci.

Společnost celý článek
3.10.

V AFI Paláci se Den seniorů vydařil

Obdivuji všechny aktivní seniory a dnešní odpoledne je jen malým poděkováním všem, kteří předávají své zkušenosti dalším generacím.

Společnost celý článek
19.5.

Hospodářská recese tíží i neziskové organizace

Po škrtech, které proběhly na přelomu roku téměř v každé společnosti, totiž moc peněz na dobročinné účely nezbylo.

Společnost celý článek
6.6.

Neziskovky absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

Při posledním víkendovém vzdělávacím programu se účastníci zabývali finančním rozpočtem projektů, tvorbou logického rámce.

Společnost celý článek
7.5.

Čarodějnice v Apolence představily Život na farmě i Jedlý les

Tento projekt se nám podařilo realizovat díky společenské odpovědnosti donátorů, kteří nás podpořili prostřednictvím Burzy filantropie, kterou každoročně pořádá Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting