Jarní Paříž herce okouzlila

9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Jarní Paříž herce okouzlila

Poslední dubnový víkend prožila část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži. Jediné zklamání přišlo hned v den odjezdu, a to když se herci dozvěděli, že představení Madisonské mosty je kvůli onemocnění Alaina Delona zrušené. Následovaly však už jen pozitivní zážitky. Cestou do Paříže divadelníci navštívili korunovační katedrálu francouzských králů v Remeši a památník padlých v bitvě u Verdunu. Prvním představením, které členové souboru v Paříži zhlédli, byl moderní balet L'Allegro, il penseroso ed il moderato na živou hudbu G. F. Händela se sólisty baletu a opery Opéra National de Paris v Palais Garnier. Jednalo se o velmi zajímavé představení, ve kterém byli operní sólisté vtipně vtaženi mezi tanečníky a vše doplňovala videoprojekce. Do slavné Comédie-Française se na vyprodanou derniéru Cyrana z Bergeracu dostali pouze režisér Michael Tarant a Martina Sikorová. Někteří z pardubických herců v Comédii-Française viděli vynikající provedení Poledního údělu od Paula Claudela a v Théâtre des Champs-Élysées tragikomický kabaret Rutabaga swing z období II. světové války doplněný řadou šansonů. Do Paříže jel se souborem i režisér a překladatel z francouzštiny Jaromír Janeček, který Pardubákům ukázal většinu pařížských pamětihodností. Herci se projeli i po noční Seině a navštívili galerie Louvre, Musée d'Orsay i Centre Pompidou. Inspirující bylo jistě setkání s hercem a dramatikem Claudem Confortèsem, jehož Maratón bylo možné vidět na letošním GRAND Festivalu smíchu v podání Divadla Bez zábradlí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.7.

U lesního hrádku se zřítila lávka i s lidmi

V příkopu skončil i ženich s nevěstou, kteří stáli na můstku uprostřed svatebčanů.

Společnost celý článek
7.2.

Parkovné lze platit i mobilní aplikací

Motoristé mohou v Pardubicích od tohoto měsíce platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město tak chce, ještě před vybudováním moderního parkovacího systému, alespoň trochu usnadnit parkování lidem, kteří preferují bezhotovostní platby.

Společnost celý článek
29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek.

Společnost celý článek
29.3.

Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

V pondělí pak posoudil celou záležitost objednaný statik.

Společnost celý článek
14.1.

Krajský Sokol dostane od kraje 600 tisíc na svoji činnost a vzdělávací projekty

Loňský rok byl mimořádný především v souvislosti s oslavou 100 let republiky. Pro mne osobně patřil sokolský slet v Praze mezi nejvýznamnější akce celého roku a velmi mne mrzí, že se stát k této oslavě sportu nepostavil více čelem.

Společnost celý článek
11.11.

Významný úspěch Chrudimi v Chicagu

Chrudim tak v USA zaznamenala mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěží.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting