Jarní vydání časopisu To jsou Pardubice čeká na vás

24.4.

Jarní vydání časopisu To jsou Pardubice čeká na vás

| Radnice připravila další vydání časopisu To jsou Pardubice, jehož jarní číslo přináší další zajímavosti (nejen) z našeho města.
To jsou Pardubice 1/2018
Křehká blondýnka na obálce prvního vydání časopisu To jsou Pardubice v roce 2018 mohla být závodní lyžařkou, múzy ji však políbily opakovaně a smysl pro tanec, hudbu a přednes ji zavlál na prkna, co znamenají svět. Klára Sedláčková Oltová v rozhovoru vypráví o životě v rodných Pardubicích i o filmových a divadelních rolích. Připravili jsme pro vás také povídání o nedávno otevřeném letištním terminálu, po němž pardubické letiště dlouho volalo a z nějž je možné létat do Londýna, Moskvy, Alicante a řady turisticky oblíbených letovisek. Víte, že závod plný levotočivých zatáček o Zlatou přilbu se pojede letos už posedmdesáté? Pojďte se spolu s námi podívat na historii klání, které vždy zvedá ze sedadel celý svítkovský stadion. Nedaleko odtud je zase místo provoněné ohněm a koňmi – tak to voní u kovářů a podkovářů a s Václavem Rálišem jsme si povídali o tomto náročném, ale krásném řemesle. Nechybí ani pozvánka za kulturou, tentokrát vás zveme do Pardubického kraje, konkrétně do Litomyšle. Slavná Smetanova Litomyšl letos slaví jubileum a nabídka koncertů je opět fantastická!
Je ve vašem okolí někdo, o jehož vášni či zajímavém koníčku by se mělo vědět? Dejte nám tip – na rodáka z Pardubic nebo kohokoliv, jemuž naše město přirostlo k srdci.
Časopisy jsou k dostání zdarma v infocentru, v divadle  filharmonii, na zámku či letišti a je určen všem, kteří jsou na město pyšní, ať už pro jejich potěšení, nebo jako pozdrav z města pro rodinné příslušníky  a přátele jako pozvánka do Pardubic. Hezké počtení!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Předškolka ve vyloučených lokalitách Chrudimska pokračuje i v novém školním roce. Pomáhají v ní oblastní poradci z řad Romů.

Předškolka funguje již čtvrtým rokem díky pravidelné finanční podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Města Chrudim,

Společnost celý článek
29.5.

Heřmanův Městec hostil setkání pěveckých sborů

O víkendu ožil Heřmanův Městec sborovým zpěvem. Sjelo se sem na 320 zpěváků, devět sborů i 50 členů Novoměstské filharmonie. Ti všichni si na závěr festivalu společně zazpívali na zámeckém nádvoří, v současném sídle Domova pro seniory hlavního města Prahy. Setkání se konalo pod záštitou krajského radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly.

Společnost celý článek
22.5.

Vychází magazín „Pardubický kraj“

V květnovém vydání se například dočtete o nejmodernějším operačním středisku zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
4.11.

Služby města Pardubic jsou na zimu připraveny

Cílem zimní údržby na pozemních komunikací je zajistit pro celé období tj. v době od 1.11. 2015 do 31.3. 2016, zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti komunikací, vzniklých zimními povětrnostními podmínkami. Zimní údržba se nevztahuje na plochy, které nejsou majetkem Statutárního města Pardubice nebo jsou v pronájmu a v soukromém vlastnictví.

Společnost celý článek
17.8.

Agentura Commservis bude zajišťovat komunikaci pro Pardubickou výstavní a veletržní

„Pro naši komunikaci jsme hledali spolehlivého partnera, který umí efektivně komunikovat s rozličnými cílovými skupinami. Zkušený tým Commservisu navrhl neotřelá řešení pro těžko uchopitelná témata.,“ uvádí Petr Vašíček, ředitel Pardubické výstavní a veletržní. „Commservis je na trhu již více než 10 let a má za sebou řadu úspěšných projektů. Jejich vysoká profesionalita je pro nás zárukou úspěchu,“ dodává Vašíček.

Společnost celý článek
1.12.

Rozjezdy 2011

Tým Rozjezdů se už připravuje na svou poslední zastávku – ve čtvrtek se koná seminář v Praze.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting