Jaroslav Kňava vydal prohlášení pro novináře

16.11.

Jaroslav Kňava vydal prohlášení pro novináře

Jaroslav Kňava vydal prohlášení pro novináře

Dnes již bývalý pardubický radní a stále ještě starosta městského obvodu Pardubice 5 Jaroslav Kňava vydal pro místní sdělovací prostředky tiskové prohlášení. "V poslední době se o mně hodně psalo, dle mého názoru, ne vždy objektivně. V žádném případě nechci zpochybňovat fungování médií jako „strážců či hlídacích psů demokracie“. Své chyby jsem uznal a také si z nich vezmu ponaučení. Přesto mám pocit, že si za téměř dvacet let práce v komunální politice, určité věci nezasloužím," uvádí Kňava v úvodu emailu rozeslaném místním sdělovacím prostředkům. V tiskovém prohlášení Jaroslava Kňavy se pak píše: Dnes, ve středu 11. listopadu 2009, jsem odeslal rezignační dopis na pozici člena Rady města Pardubic. Text tohoto dopisu máte k dispozici. Rád bych uvedl několik poznámek k mému rozhodnutí: 1) K rezignaci na pozici radního města Pardubic jsem se rozhodl sám, dobrovolně, po konzultaci se svými kolegy ze zastupitelského klubu ODS. 2) Necítím se být vinen. Odstupuji ze slušnosti. 3) Nechci být tou osobou, které bude dáváno za vinu, že nectí morální zásady. Odstupuji, aby bylo jasné, že mi nejde o posty, ale o princip. Princip slušnosti a morálky. 4) Neporušil jsem zákon ani mravní zásady. Fotbalový zájezd jsem si sám zaplatil. Většina osob, která se zájezdu zúčastnila, patří několik let mezi mé dobré známé. Nikdy jsem nestál u veřejné zakázky, která by souvisela s jejich podnikatelskými aktivitami. Střet zájmů zcela vylučuji. 5) Omlouvám se těm občanům, kteří mají pocit, že jsem je svým jednáním zklamal. Chci je ubezpečit, že udělám vše pro očištění svého jména. 6) Omlouvám se za své veřejné vystoupení na Zastupitelstvu města Pardubic. Přiznávám, že nebylo vhodné. Domnívám se však, že si nezasloužím být přirovnáván ke komunistickému pohlavárovi. Zvlášť v souvislosti s blížícím se dvacátým výročím od pádu komunismu. 7) Omlouvám se rovněž za splnění svého klukovského snu, tedy letu na fotbalové utkání. Tuto cestu jsem nijak netajil. Věděla o ní rodina icelá řada mých přátel a známých. Nešlo o tajný let. Přesto na sebe beru svůj díl zodpovědnosti. 8) Věřím, že si z mého chování vezmou příklad i mí ostatní političtí kolegové napříč politickým spektrem. 9) Povedu kampaň, která očistí mé jméno. Budu dál pracovat ve svém obvodu, dál dělat vše pro dobro našich občanů. Děkuji Vám za pozornost. Jaroslav Kňava v.r. starosta Městského obvodu Pardubice V

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

Týden vědy a techniky

Pokud se zajímáte spíše o vesmír a astronautiku, nadšenci ze sdružení UTesla pro vás v rámci festivalu na čtvrtek 9. 11. připravili workshop, při kterém mimo jiné zjistíte, z čeho jsou postaveny vesmírné sondy.

Společnost celý článek
7.5.

Kontejnerový terminál METRANS je v plném provozu. Zatěžuje více krajské silnice

V areálu překladiště je povolená rychlost 30 km/hod, při sunutí 20 km/hod. Délka kolejí se pohybuje od 825 metrů po 885 metrů. Vlaky na překladiště z části vozí METRANS vlastními lokomotivami, z části sem zajíždějí stroje dalších dopravců.

Společnost celý článek
5.10.

Hledání práce s podporou asistenční služby

V úterý 9. října 2007 se bude konat závěrečná konference projektu „Asistenční služby pro podporu nalezení práce“.

Společnost celý článek
4.1.

Kraj uvádí v život nový systém pohotovostních služeb

Zajištění těchto pohotovostí probíhá ve spolupráci se sdruženími praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost.

Společnost celý článek
26.9.

Zbývající část příchovické školy získá její správce

Původně chtělo město školu prodat ve veřejné dražbě, nakonec dalo přednost nabídce dosavadního správce areálu Jiřího Poláka.

Společnost celý článek
28.5.

Česká spořitelna otevřela v Pardubicích své osmé regionální administrativní centrum

Na pomoc zaměstnávání lidí s handicapem se banka zaměřuje již dlouhodobě v rámci vlastního projektu Transition, v současné době například mimo jiné připravuje interní audit všech pracovních pozic v bance, které jsou vhodné pro osoby se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting