Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Řád svatého Ambrože, který je nejvyšším cukrářským oceněním v Česku, předal v pátek 23. října náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský Jaroslavu Runštukovi z Hradce Králové. Toto vzácné ocenění uděluje Společenstvo cukrářů České republiky významným a dlouholetým pracovníkům v oboru cukrář. V současné době se jím v naší republice může pyšnit jedenáct vyznamenaných. „Jsem rád, že jsem mohl předat toto významné ocenění. Je důkazem toho, že jsou v Královéhradeckém kraji podnikatelé, kteří se dokážou prosadit ve svém oboru a předávat své zkušenosti. Podobné ceny přispívají ke zdravému rozvoji podnikání v regionu,“ prohlásil náměstek Táborský. Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let. Je propagátorem moderních postupů, ale snaží se zároveň využívat bohaté tradice české gastronomie. Je autorem řady odborných publikací, přednáší adeptům tohoto oboru, spoluorganizuje řadu soutěžních přehlídek. Jeho žáci pracují v mnoha cukrárnách v celé republice. Společenstvo cukrářů České republiky sdružuje živnostníky a pracovníky v oboru cukrář. Věnuje se propagaci tohoto oboru, snaží se o zvyšování kvality cukrářských výrobků a předávání zkušeností a moderních trendů v jejich výrobě. Společenstvo také každoročně vyhlašuje například nejlepší cukrárnu roku. Sdružuje na 1600 cukráren v celé České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa pestrým programem

Ve středu 14. února v Divadle Drak absolvuje svůj premiérový autorský koncert nevidomá klavíristka a zpěvačka Ráchel Skleničková v doprovodu s Annu Malinarikovou, která zahraje na housle. Festivalovým večerem provází zpěvačka, stejně jako o den později, ve čtvrtek 15. února, v Domě hudby v Plzni, kde na pódiu přivítá Hlas kontra Bas, unikátní projekt vynikající zpěvačky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Patra Tichého. Ve středu 21. února v Eurocentru v Jablonci nad Nisou vystoupí Alikvótní sbor Spektrum s Karlem Kekešim.

Společnost celý článek
20.2.

Co dělat, aby mě “nesvlíkli z kůže?“

Každý účastník navíc obdrží zdarma informační knihu se shrnutím toho nejdůležitějšího.

Společnost celý článek
9.9.

Lázně Bohdaneč: první dáma rozmlouvala s lázeňskými hosty

Pozorným průvodcem se vzácné návštěvě stal ředitel akciové společnosti Léčebné lázně Bohdaneč Rudolf Bubla.

Společnost celý článek
24.1.

Část silnice na Andrlův chlum dostane nový povrch. Budování centrálního příjmu pokračuje

Hejtman Pardubického kraje v rámci pátečního výjezdu na Orlickoústecko jednal s vedením Ústí nad Orlicí, které i po podzimních komunálních volbách vede nadále jako starosta Petr Hájek. Jedním z témat jednání byla oprava silnice vedoucí na Andrlův chlum, která je mimo jiné využívána v rámci tradičního závodu Ústecká 21

Společnost celý článek
27.1.

Jakub byl nejoblibenejším jménem roku 2013

Žádné z loňských pardubických děvčátek nedostalo jméno Radka, Růžena, Renata, Vlasta či Marta. Z porodnice odejel v minulém roce domů například jediný Zdeněk, Roman, Alois a Bartoloměj, a také jedna Zdeňka, Šárka, Štěpánka, Ivana a Helena.

Společnost celý článek
24.9.

V Přelouči nadělovali ceny za dabing

Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu si převzal Vladimír Dlouhý za roli Johna Adamse

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting