Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Řád svatého Ambrože, který je nejvyšším cukrářským oceněním v Česku, předal v pátek 23. října náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský Jaroslavu Runštukovi z Hradce Králové. Toto vzácné ocenění uděluje Společenstvo cukrářů České republiky významným a dlouholetým pracovníkům v oboru cukrář. V současné době se jím v naší republice může pyšnit jedenáct vyznamenaných. „Jsem rád, že jsem mohl předat toto významné ocenění. Je důkazem toho, že jsou v Královéhradeckém kraji podnikatelé, kteří se dokážou prosadit ve svém oboru a předávat své zkušenosti. Podobné ceny přispívají ke zdravému rozvoji podnikání v regionu,“ prohlásil náměstek Táborský. Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let. Je propagátorem moderních postupů, ale snaží se zároveň využívat bohaté tradice české gastronomie. Je autorem řady odborných publikací, přednáší adeptům tohoto oboru, spoluorganizuje řadu soutěžních přehlídek. Jeho žáci pracují v mnoha cukrárnách v celé republice. Společenstvo cukrářů České republiky sdružuje živnostníky a pracovníky v oboru cukrář. Věnuje se propagaci tohoto oboru, snaží se o zvyšování kvality cukrářských výrobků a předávání zkušeností a moderních trendů v jejich výrobě. Společenstvo také každoročně vyhlašuje například nejlepší cukrárnu roku. Sdružuje na 1600 cukráren v celé České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Kraj postupuje Pardubicím pozemky pro napojení nadjezdu v Kyjevské

Pardubice – Radní Pardubického kraje projednali balík majetkových zpráv, mezi kterými je také budoucí bezúplatný převod částí pozemků v katastrálním území Pardubičky statutárnímu městu Pardubice.

Společnost celý článek
3.10.

Pořad Setkávání potřetí

Setkávání se uskuteční v pondělí 6. října od 18 hodin v Domě techniky na Náměstí Republiky v Pardubicích.

Společnost celý článek
18.11.

Policie vás žádá: pomozte objasnit vraždu

Na sobě měl mít hledaný tmavou bundu, pravděpodobně s šedým zdobením, a tmavé kalhoty, na zádech pak batoh.

Společnost celý článek
11.6.

Zastavení sedmé: Ivo Toman v Moravské Třebové

Prohlédl si nejnovější expozice místního zámku. Na vlastní kůži si vyzkoušel mučící nástroje instalované ve sklepení zámku.

Společnost celý článek
24.8.

Boni pueri na prahu sezóny točili pro Hollywood

Mám velkou radost, že se našim chlapcům dostalo od nich při natáčení takového uznání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting