Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Řád svatého Ambrože, který je nejvyšším cukrářským oceněním v Česku, předal v pátek 23. října náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský Jaroslavu Runštukovi z Hradce Králové. Toto vzácné ocenění uděluje Společenstvo cukrářů České republiky významným a dlouholetým pracovníkům v oboru cukrář. V současné době se jím v naší republice může pyšnit jedenáct vyznamenaných. „Jsem rád, že jsem mohl předat toto významné ocenění. Je důkazem toho, že jsou v Královéhradeckém kraji podnikatelé, kteří se dokážou prosadit ve svém oboru a předávat své zkušenosti. Podobné ceny přispívají ke zdravému rozvoji podnikání v regionu,“ prohlásil náměstek Táborský. Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let. Je propagátorem moderních postupů, ale snaží se zároveň využívat bohaté tradice české gastronomie. Je autorem řady odborných publikací, přednáší adeptům tohoto oboru, spoluorganizuje řadu soutěžních přehlídek. Jeho žáci pracují v mnoha cukrárnách v celé republice. Společenstvo cukrářů České republiky sdružuje živnostníky a pracovníky v oboru cukrář. Věnuje se propagaci tohoto oboru, snaží se o zvyšování kvality cukrářských výrobků a předávání zkušeností a moderních trendů v jejich výrobě. Společenstvo také každoročně vyhlašuje například nejlepší cukrárnu roku. Sdružuje na 1600 cukráren v celé České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.8.

Jednání na vnitru se zúčastnili zástupci Asociace krajů

Pardubický kraj tady zastupoval náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
3.6.

Červnové bruslení přinese perníky a snad i rekord

Po skončení bruslení budeme mít pro dětské účastníky připraveny tradiční pardubické perníčky.

Společnost celý článek
12.5.

České "Ferrari" Innotech Mysterro se po 20 letech ukáže veřejnosti

Karoserie má skvělý aerodynamický tvar, vyrobený z karbonu a kevlaru. Interiér je čalouněn kůží prestižní anglické značky Conolli. Dveře bez vnějších klik jsou otevírány pouze elektronicky. Chybí střecha i okna. „To, že Jiří Král s Mysterrem přijede je skvělá zpráva. Po vyrobení prototypu byl projekt zmražen a my jsme opravdu hrdí na to, že se od premiéry v roce 1995 poprvé představí na naší Rally Show v Hradci Králové. Už jen rozchodit motor po 20 letech parkování ve skladu je velký oříšek. Vše se snad ale zvládne a lidé nejenže Mysterro uvidí, ale budou se moci jím i svézt," říká organizátor akce Karel Pohner.

Společnost celý článek
12.5.

Optimalizace dopravy na Ústecku pokračuje

Hlavním bodem jednání a také nejdiskutovanějším tématem bylo projíždění železniční zastávky Bezpráví.

Společnost celý článek
12.3.

Čeští zdravotníci odletěli do Kábulu

Čeští zdravotníci budou v Afghánistánu léčit především spojenecké vojáky zraněné během operací proti ozbrojencům Talibanu.

Společnost celý článek
10.12.

Bez hranic ve výtvarném světě

Cílem projektu je podpora kulturní rozmanitosti a odstraňování předsudků a bariér mezi nimi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting