Jeden svět pomáhá nemocným

17.4.

Jeden svět pomáhá nemocným

Jeden svět pomáhá nemocným

V neděli 15. dubna byl v ústeckoorlické Malé scéně ukončen čtrnáctý ročník Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2012. V Ústí nad Orlicí se tento festival konal po čtvrté a organizovalo ho zde občanské družení SPOUSTI – Spolek pro organické Ústí společně se společností Člověk v tísni. Tento festival je neziskovou akcí, výtěžek ze vstupného je díky sponzorům a divákům věnován jako charitativní dar. Část výtěžku ze vstupného ve výši 24 tisíc korun byla letos věnována občanskému sdružení DEBRA, které zapojuje lidi s vzácnou vrozenou vadou kůže epidermolysis bullosa (EB) do aktivního a plnohodnotného života. EB je velice vzácné genetické onemocnění, kterým trpí v Evropě asi 30 tisíc pacientů, v ČR pak kolem 120 lidí. S EB se člověk narodí, a protože se jedná o genetickou vadu (způsobenou mutací asi 13 genů), není možné v současné době EB úspěšně léčit. Uplatňují se proto různé ošetřovací metody a techniky, které mají význam preventivní i terapeutický. Organizátoři zhodnotili letošní ročník festivalu dobře, organizačně vše dopadlo podle jejich představ. Festival navštívilo více jak 800 diváků z řad veřejnosti a asi 1200 žáků a studentů ze škol.   Nedělní večer byl zakončen besedou s Pavlou Jazairiovou, cestovatelkou, populární spisovatelkou a redaktorkou Českého rozhlasu, k filmu „Nedáme se umlčet", který seznámil diváka s několika příběhy obyvatel arabských zemí, kteří vyšli do ulic bojovat za svá práva.   Posledním festivalovým filmem byl film „Z popelnice do lednice" - Než se zelenina dostane z pole na váš talíř, nejméně polovina jí skončí na skládce. To znamená každé druhé rajče či hlávkový salát. Zní to neuvěřitelně, ale bohužel je tomu tak. Nemluvě o tom, že zemědělství produkuje třetinu skleníkových plynů. Stačí se podívat do odpadních kontejnerů supermarketů či do nejbližší popelnice, abychom zjistili, v jak obrovské míře plýtváme jídlem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Město představí vizi pro pravý břeh Labe

„Tato lokalita byla v rozvoji města dlouho opomíjena. Jsme přesvědčeni, že zelené plochy na pravém břehu Labe musí být řešeny koncepčně s vědomím celku tak, aby byla dokonale využita jejich významná městotvorná funkce. Studie navrhne principy využití rekreačního potenciálu území s maximálním respektováním jeho klidového a přírodního charakteru,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
8.3.

Přednáška: „Etudy ze života jedné osamělé hvězdy“

Prof. Mikulášek ke své přednášce říká: „Jak viděli naši životodárnou hvězdu – Slunce – naši předkové? Společně se zamyslíme nad tím, zda se vůbec někdy budeme procházet po povrchu Slunce, i nad tím proč Slunce svítí, a jak to že se vlastní tíhou nezbortí. Seznámíme se s minulostí naší denní hvězdy a s vyhlídkami života na Zemi v nejbližších několika miliardách let“

Společnost celý článek
22.2.

Rekordních 10 milionů korun pro děti z dětských domovů

V letošním ročníku charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se vybrala rekordní částka

Společnost celý článek
20.4.

Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Společnost celý článek
22.4.

Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

V současné době tu tedy chodci přecházet smějí, ovšem se zvýšenou opatrností.

Společnost celý článek
19.4.

Prodloužený víkend bude pro studenty oboru Zdravotnický záchranář plný adrenalinu

Pro studenty oboru Sociálně-zdravotní pracovník budou ve dnech 13. - 16. května pořádány modelové situace v první pomoci, na kterých se podílejí kromě akademických pracovníků fakulty i studenti oboru Zdravotnický záchranář.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting