Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

28.7.

Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

V pátek 25. července tohoto roku zažívali zájemci o řidičský průkaz z řad zdravotně postižených velký den. V Přelouči totiž v areálu “Autoškoly Peml Pavel“ slavnostně otevírali rekonstruovaný objekt autoškoly právě pro zdravotně postižené. Tato autoškola je jediná v České republice, která umožňuje handicapovaným žákům získat řidičské oprávnění na speciálně upravených automobilech. Zájemce má nejen z Pardubického kraje, ale i z dalších regionů. „Je úžasné, že i zdravotně handicapovaní lidé mají možnost být samostatní a získat to, co je pro většinu z nás naprosto samozřejmé – řidičský průkaz. Zrovna dnes několik žáků psalo testy a připravovalo se na praktické zkoušky. Fandím jim i autoškole samotné. Věřím, že škola nabízí profesionální službu, která je a bude i nadále vyhledávaná,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který se slavnostního otevření účastnil. Především vozíčkáři tu nyní mají zvedací plošinu, bezbariérově je upravena i celá budova s devíti lůžky, která nabízí ubytování pro žáky autoškoly. Ti tu tráví přibližně čtrnáct dnů. „Praktické je i to, že autoškola je provázána s firmou, která upravuje automobily pro ruční ovládání. Handicapovaní řidiči tak mají možnost nejen nechat si své auto upravit podle vlastních potřeb, ale zároveň právě na to svém autě získat praktické zkušenosti. Mají také možnost trénovat na specifickém trenažeru, který upraven pro handicapované,“ dodal Línek, kterého potěšila ještě další novinka. Připravují tu totiž pro vozíčkáře i speciálně upravený motocykl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

Jesenice u Prahy se pustila do boje se světelným smogem. Jako první v Evropě má šetrné osvětlení od Foxconnu

Výzkumy prokázaly, že negativní dopad má v noci na přírodu jak intenzita, tak i barva světla. Většina osídlených oblastí se potýká se světelným smogem a problémem začaly být i rozšířené LED diody vyzařující modře zbarvené světlo.

Společnost celý článek
7.10.

V Králíkách trénovali hasiči s terénními vozy

„Celé této akci předcházel dobrý nápad, vzájemná domluva a především vstřícný přístup představitelů Vojenského muzea v Králíkách Marka Bartoše a Martina Večeře, za což jim patří velký dík,“ dodává Václav Venc.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj a hospodářská komora hodnotily spolupráci

Společné vazby má také setkávání zástupců klastrů z Horní Lužice – Dolního Slezska s klastry v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
14.3.

Gotické opevnění Poličky je opět otevřeno veřejnosti

Jako mávnutím kouzelného proutku se tak během okamžiku návštěvník vrátí do dob králů, královen a udatných rytířů, kteří chránili svá obydlí před nepřáteli. Zblízka uvidí, jaké nepohodlí jim ochrana města přinášela, nebo jaké zbraně používali.

Společnost celý článek
16.12.

K čemu poslouží čtečka jízdenek?

Jediná varianta, která může kohokoliv napadnout je ta, že pachatel této krádeže bude mít přístroj jako suvenýr dokazující to, že za bílého dne lze celkem elegantně a bez povšimnutí ostatních odcizit cokoliv.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting