Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

28.7.

Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

Jediná autoškola v republice i pro vozíčkáře

V pátek 25. července tohoto roku zažívali zájemci o řidičský průkaz z řad zdravotně postižených velký den. V Přelouči totiž v areálu “Autoškoly Peml Pavel“ slavnostně otevírali rekonstruovaný objekt autoškoly právě pro zdravotně postižené. Tato autoškola je jediná v České republice, která umožňuje handicapovaným žákům získat řidičské oprávnění na speciálně upravených automobilech. Zájemce má nejen z Pardubického kraje, ale i z dalších regionů. „Je úžasné, že i zdravotně handicapovaní lidé mají možnost být samostatní a získat to, co je pro většinu z nás naprosto samozřejmé – řidičský průkaz. Zrovna dnes několik žáků psalo testy a připravovalo se na praktické zkoušky. Fandím jim i autoškole samotné. Věřím, že škola nabízí profesionální službu, která je a bude i nadále vyhledávaná,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který se slavnostního otevření účastnil. Především vozíčkáři tu nyní mají zvedací plošinu, bezbariérově je upravena i celá budova s devíti lůžky, která nabízí ubytování pro žáky autoškoly. Ti tu tráví přibližně čtrnáct dnů. „Praktické je i to, že autoškola je provázána s firmou, která upravuje automobily pro ruční ovládání. Handicapovaní řidiči tak mají možnost nejen nechat si své auto upravit podle vlastních potřeb, ale zároveň právě na to svém autě získat praktické zkušenosti. Mají také možnost trénovat na specifickém trenažeru, který upraven pro handicapované,“ dodal Línek, kterého potěšila ještě další novinka. Připravují tu totiž pro vozíčkáře i speciálně upravený motocykl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina pořádají v sobotu 13. října dětské zábavné odpoledne.

Společnost celý článek
1.12.

Benefiční Prima bazar podpoří stavbu kostela

S nápadem uspořádat obdobu blešího trhu přišli pořadatelé litomyšlského Prima bazaru

Společnost celý článek
19.8.

Falešný exekutor - JUDr. Marek Holeček

Uvedená osoba není soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení.

Společnost celý článek
9.10.

V první polovině roku lidé v Pardubickém kraji odevzdali k recyklaci přes 26 tun použitých baterií

Velkou pochvalu zasluhují školy v Pardubickém kraji – žáci a učitelé v nich vytřídili přes 7,9 tun baterií, což je o 38 procent více než za stejné období loňského roku.

Společnost celý článek
15.6.

Pardubické ulice budou patřit divadlu, zpěvu a tanci

Festival zakončí v pátek na Pernštýnském náměstí taneční soubory z Pardubicka a okolí.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting