Jedině s BEKO FRESH FESTIVALEM 2018 se budete cítit jako v michelinské restauraci!

14.5.

Jedině s BEKO FRESH FESTIVALEM 2018 se budete cítit jako v michelinské restauraci!

Letošní ročník gurmánského Beko Fresh festivalu 2018 se ponese v duchu prezentace nejvyšší domácí i zahraniční gastronomie. S podtitulem „MILUJEME DOBRÉ JÍDLO!“ se letošní kuchyně bude soustředit na chuťově propracované delikatesy a extrémní gastronomii. Za tímto zážitkem se rozjedeme do čtyř měst -  Českých Budějovic, Liberce, Plzně a Pardubic. Všude představí nejen skvělé jídlo, ale také výborné víno a ukážou, jak vše snoubit k dokonalé harmonii. 
Piálek & Jäger - oficiální vinařství Beko Fresh festivalu 2018 
O chuťové pohárky návštěvníků se v kategorii Vinařství postará několik zástupců. Vinařství k degustaci nabídnou nepřeberné množství špičkových vín. Hlavním vinařstvím je i pro tento ročník Vinařství Piálek & Jäger z jižní Moravy. A že se jedná o partnera více než povolaného, dokazuje i fakt, že toto moravské vinařství zásobuje všechny české restaurace, které obhájily gastronomické ocenění michelinskou  hvězdou - La Degustation Boheme a Field, ale také například Ambiente group, Grand Cru, Paloma Průhonice, Terasa u Zlaté Studně, Café Savoy, Alcron a mnoho dalších. 
Jak vínem doladit vybrané pokrmy
Přímo na hlavním pódiu vám bude v průběhu festivalu someliér a vinař Kamil Piálek doporučovat, jak vybrat vhodná vína k jednotlivým degustačním menu. Každá kuchařská show na festivalu se neobejde bez jeho profesionálního a neméně zajímavého výkladu s konečným doporučením o nejvhodnějším propojení vína k danému pokrmu.
„Návštěvníkům bychom rádi nabídli naše klasiky s poukázáním na znojemský region, a to hned v několika kategoriích: z první kategorie bych rád vypíchl víno Freš, což je naše známkové cuvée určené pro dlouhé bezstarostné pití. Je to lehké suché víno s nižším alkoholem a vyšší kyselinkou. Hlavní nabídkou by pak měla být vína přímo určená do restaurací, konkrétně řada Sexenberg. Svůj prostor ale dostanou také vína z nejvyšší řady se zráním v sudech, jako Veltlínské zelené Extra v akátovém sudu nebo Chardonnay Reserva se sudem dubovým, která dodáváme do nejvyšších pater gastronomie,“ řekl k nabíce Piálek. 
Kromě toho se však také rozhovořil o tom, čím se vyznačují vína sklizená v roce 2017. „Kromě standardní kvality přinesl ročník 2017 i vína s velkým zbytkovým cukrem, například Rýnský ryzlink a Hibernal dozrály do výběru z bobulí. Dokonce se u těchto hroznů projevila spíše vzácná, botrytická plíseň, což hotovému vínu s cca 100 g zbytkového cukru dodá specifickou chuť a aroma. Říká se mu víno s ušlechtilou plísní či víno z botrytického sběru a mezi milovníky víny se najde spousta těch, kteří na něj nedají dopustit. Pokud jste o tomto vínu doposud neslyšeli, je načase to změnit. Možná se díky účasti na Beko Fresh festivalu zařadíte mezi jeho příznivce!” poznamenal Piálek. 
Vinařství Piálek & Jäger ročně vyprodukuje až 60 tisíc lahví a jeho filozofií je vyrábět co možná nejkvalitnější odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti v malých šaržích kolem 3000 lahví. Na Beko Fresh festivalu nabídne většinu svého sortimentu, jako je tematické lehké cuvée Fresh, značková vína originální certifikace Znojmo a také již zmiňované Chardonnay Grand reserva. 
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JE VÝHODNĚJŠÍ
Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. 
Cena vstupenky v předprodeji (100 Kč za osobu) zahrnuje navíc lákavý bonus v podobě „školy čepování piva“ Pilsner Urquell s pravým Masterem Bartenderem! 
VSTUPNÉ: 
Na místě: 100 Kč jednodenní vstup (České Budějovice, Liberec)
Na místě: 150 Kč jednodenní vstup (Pardubice, Plzeň)
Předprodej s bonusem: 100 Kč vč. vstup +  škola čepování piva Pilsner Urquell
ZTP a děti do 130 cm vstup zdarma
TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH FESTIVALŮ:
Plzeň, 19. – 20. 5. 2018 (OC Plaza Plzeň)
Liberec, 26. – 27. 5. 2018 (Sportovní areál VESEC)
České Budějovice, 9. - 10. 6. 2018 (Výstaviště České Budějovice)
Pardubice, 16. - 17. 6. 2018 (Dostihové závodiště)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.7.

Hasiči likvidovali bílý prášek na poště

Z roztržené zásilky hasiči vyndali přepravní dokumenty a celý balíček uzavřeli do přepravního kontejneru na nebezpečné látky.

Společnost celý článek
26.8.

O 150 milionů se uchází 15 projektů

O zařazení do Integrovaného plánu rozvoje města Přitažlivé město se uchází 15 nových projektů.

Společnost celý článek
9.12.

Krajští zástupci TICů si podebatovali

Smyslem tohoto setkání bylo přiblížení činnosti a porovnání práce v cestovním ruchu v obou krajích.

Společnost celý článek
11.10.

Do Pardubic přijíždějí učitelé ze Švédska

Během dlouholetého partnerství obou měst se vytvářejí vztahy nejen mezi městskými úřady...

Společnost celý článek
19.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
10.6.

Startuje pořizování nového územního plánu Pardubic

První prezentace pro odbornou i laickou veřejnost se koná už 15. června 2011 v 16 hodin v Hudebním sále.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting