Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v České republice, a to v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Srdce, mozek, střeva nebo plíce v nadživotní velikosti zaplní prostory královéhradeckého centra od 18. do 27. ledna 2019. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty budou moci malí návštěvníci a návštěvnice nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak na komentovanou prohlídku je nutné se předem registrovat, a to buď online https://mojetelo.reenio.cz/cs nebo na místě.
„Kontinuálně se věnujeme osvětové činnosti a péči o zdraví prostřednictvím podpory neziskových organizací, studentských spolků či charitativních akcí, které se u nás pravidelně a často opakovaně konají. Toto téma bychom rádi rozvinuli i nadcházející výstavou Moje tělo, která umožní dětem pochopit, jak lidské tělo funguje, co potřebuje a zároveň jak o něj pečovat,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.
Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.
Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.
Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpoví interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. do neděle 27. ledna budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava do České republiky míří vůbec poprvé! 
Na sedmi výukových stanovištích se bude možné hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici bude také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.
Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy startuje v daný den poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.
K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:
Životní systémy - obecný přehled
Nervová soustava – mozek
Kosterní soustava – kostra
Svalová soustava - svalstvo
Oběhová soustava – srdce
Dýchací soustava – plíce
Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.8.

Praha hledá strom pro letošní vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Tipy lze zasílat až do konce prázdnin. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu.

Společnost celý článek
29.4.

Nová výstava Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v rekonstruovaných prostorách Piaristické koleje v Litomyšli

Výstava je koncipována tak, aby se prohlídkou celého objektu návštěvník seznámil s pestrou škálou technik a technologií představujících náplň výuky v jednotlivých ateliérech či katedrách Fakulty restaurování.

Společnost celý článek
6.8.

Žamberk bude čerpat evropskou dotaci

Odklon dopravy na obchvat je zatím pouhým přáním vedení města, a tak je třeba ulevit chodcům jinak.

Společnost celý článek
23.2.

Ústeckoorlickému Rieterovi se daří výroba i vývoj

O perspektivách firmy hovořil Roman Línek před několika týdny i s představiteli zastřešujícího švýcarského koncernu Rieter.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting