Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v České republice, a to v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Srdce, mozek, střeva nebo plíce v nadživotní velikosti zaplní prostory královéhradeckého centra od 18. do 27. ledna 2019. Prostřednictvím sedmi stanovišť s interaktivními exponáty budou moci malí návštěvníci a návštěvnice nahlédnout do tajů fungování lidského těla i jednotlivých orgánů. Vstupné je zdarma, avšak na komentovanou prohlídku je nutné se předem registrovat, a to buď online https://mojetelo.reenio.cz/cs nebo na místě.
„Kontinuálně se věnujeme osvětové činnosti a péči o zdraví prostřednictvím podpory neziskových organizací, studentských spolků či charitativních akcí, které se u nás pravidelně a často opakovaně konají. Toto téma bychom rádi rozvinuli i nadcházející výstavou Moje tělo, která umožní dětem pochopit, jak lidské tělo funguje, co potřebuje a zároveň jak o něj pečovat,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které je součástí skupiny CPI Property Group.
Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.
Více informací na www.futurumhradec.cz a Facebooku centra.
Jak funguje lidské tělo? Co se děje s potravou po vložení do úst? Co má na starosti srdce? Kde máme žaludek? Nejen na ty tyto otázky odpoví interaktivní edukativní výstava Moje tělo v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové. Od pátku 18. do neděle 27. ledna budou děti moci zjistit více o fungování lidského těla i jeho jednotlivých soustavách. Unikátní výstava do České republiky míří vůbec poprvé! 
Na sedmi výukových stanovištích se bude možné hravou formou ponořit například do tajů trávicího traktu, přijít na kloub pohybové soustavě nebo si posvítit na plíce nebo mozek. K dispozici bude také operační stůl či tematický fotokoutek. Prohlídky jsou vhodné pro děti z mateřských či základních škol, ale i skupiny a jednotlivce z řad veřejnosti či zájmových organizací.
Komentované exkurze začínají v 8:00 ve všední dny, o víkendu v 10:00, a to vždy v celou až do 17:00, kdy startuje v daný den poslední prohlídka. Exkurze si lze předem rezervovat online nebo přímo na místě.
K dispozici v rámci prohlídky bude těchto sedm výukových stanovišť:
Životní systémy - obecný přehled
Nervová soustava – mozek
Kosterní soustava – kostra
Svalová soustava - svalstvo
Oběhová soustava – srdce
Dýchací soustava – plíce
Trávicí soustava - žaludek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Každý den půlmaraton - s jedním kolem a dvěma běžeckými botami

Cílem akce není nutně prodat všechny tyto metry. Samozřejmě čím více metrů si dárci zakoupí, tím více věcí budeme moci dětem do školky pořídit.

Společnost celý článek
22.11.

Do Pardubic zavítalo na šedesát zahraničních průvodců

Konference se sice konala v Brně, nejprve však byla pro skupinu zahraničních návštěvníků připravena „pardubická“ exkurze autobusem se zastávkami na různých místech Pardubicka.

Společnost celý článek
5.4.

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Lidé si stěžovali na magistrátě města ale i v médiích na přílišnou hlučnost večerních filmových produkcí.

Společnost celý článek
20.3.

Mustang to opět protáhne nad Pardubicemi

K programu Aviatické pouti neodmyslitelně patří i létající veteráni z období druhé světové války. Bude tomu tak i v případě letošního, již devětadvacátého ročníku, který se na pardubickém letišti uskuteční 1. a 2.června.

Společnost celý článek
28.1.

Zdechovský: Nebezpečné lahve na šlehačku musíme řešit na úrovni EU a chtít po Číně náhrady

Praha, Brusel – Mezi lidmi v EU stále kolují až deseti tisíce nebezpečných lahví na šlehačku s plastovou hlavicí. Do evropské databáze nebezpečných výrobků RAPEX se čínský výrobek dostal už v roce 2012, a to na podnět Francie, kde pod tlakem roztržený plast zabil několik lidí. Nové případy vážných zranění nyní máme i v Česku.

Společnost celý článek
5.11.

Na třídě Míru se budou opět konat trhy

První adventní víkend, 28. a 29. listopadu, bude v Pardubicích ve znamení Mikulášských trhů a nedělního rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. 5. prosince se pod Zelenou bránou otevře peklo a vypuknou oblíbené podvečerní Zelenobranské čertoviny, kam dorazí i Mikuláš a andělé s nadílkou pro děti. Od 7. do 13. prosince ožije vánočními trhy třída Míru, 18. až 20. prosince pak najdete stánky s vánočním zbožím na Pernštýnském náměstí. Další tržní místa oživí nevzhledný prostor po demolici

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting