Jednací sál krajské rady obsadí psi

1.2.

Jednací sál krajské rady obsadí psi

Jednací sál krajské rady obsadí psi

V pondělí 4. února 2008 se v jednacím sále Rady Pardubického kraje v Pardubicích sejdou záchranáři z takzvaných ostatních složek integrovaného záchranného systému, aby si převzali z rukou představitelů kraje smlouvy o finančních dotacích. Pro tu svoji smlouvu si přijdou i kynologové a s nimi jejich čtyřnozí „parťáci“. „Setkávání se s lidmi, kteří svou práci v oblasti záchrany lidských životů vykonávají dobrovolně a prakticky zdarma, je už tradicí. Pardubický kraj na jejich činnost finančně přispívá už od roku 2002, ale peníze také nejsou všechno. Osobní kontakt s těmito lidmi a osobní poděkování za jejich práci je také důležité,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Pan vicehejtman rovněž chystá dárek i pro záchranářské psi. „Dostanou velikou psí dobrotu, vždyť si ji také zaslouží,“ usmívá se Línek. Ten společně s náměstkem hejtmana pro zdravotnictví Josefem Janečkem přijmou vodní záchranáře z Pastvin a Seče, Horskou službu z Čenkovic a z Horní Moravy, ze všech čtyř oblastních spolků Českého červeného kříže, z občanského sdružení Patriot, ze Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje a z kynologické jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Pardubicích. Dohromady mezi záchranáře Pardubický kraj rozdělil částku 405 tisíc korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.8.

Tradiční večerní soutěž v požárním útoku

Tento druh soutěže je pro závodníky ztížen minimálním osvětlením, což klade velké nároky na přesnost práce s hasičskou technikou.

Společnost celý článek
17.3.

Hasiči „trénovali“ pro případ velkého lesního požáru

Letecká technika - vrtulník s bambivakem se používá zejména v členitém zalesněném terénu, špatně přístupných místech, kam se hasiči se svou technikou velmi špatně dostávají. Proto je třeba, aby byli hasiči vycvičeni na takové situace.

Společnost celý článek
1.12.

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů.

Společnost celý článek
13.10.

Línek patří mezi největší osobností Pardubického kraje

Do posledního kola se dostal také bývalý oblíbený politik Josef Lux, který před deseti lety zemřel na leukémii.

Společnost celý článek
12.3.

Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

Tento obrovský zájem potvrzuje, že práce u policie není považována za stereotypní a neperspektivní.

Společnost celý článek
9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting