Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

4.2.

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

Město Pardubice by rádo uvedlo na pravou míru zavádějící informace, zveřejněné některými médii v souvislosti s připravovanou restrukturalizací pardubického stavebního úřadu. Na stavebním úřadu Pardubice budou k 1. dubnu zrušena veškerá oddělení. Od základů se tak změní a maximálně zjednoduší systém jeho práce a zprůhlední se rozhodování jeho úředníků. Pardubice tak budou jedním z prvních měst v České republice,  které k takovéto reorganizaci, jejímž cílem je zkvalitnění služeb, sáhnou.   „Klient stavebního úřadu se podle nového organizačního uspořádání bude od dubna setkávat s úředníkem, který ho provede celým řízením od umístění stavby, až po její kolaudaci," řekl tajemník magistrátu Martin Růžička. "Jeho případ si tedy už nebudou, jako tomu je dosud ve většině měst, předávat různí úředníci. Od počátku by jej měl řešit jediný specialista, který také ponese zodpovědnost v případě pochybení,“ dodal Růžička. Úředníci budou specializovaní na konkrétní části správního obvodu tak, aby byla zaručena znalost místního kontextu každé stavby.   Zklamáni budou ti, kteří si od reorganizace slibují zkrácení řízení na dny či týdny. „To fakticky není možné. Ze zákona existují správní lhůty, po něž se vede řízení. Ty zkrátit nelze,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal. Reorganizace stavebního úřadu rozhodně automaticky nepředznamenává rušení staveních úřadů na městských obvodech. V současné době probíhá analýza efektivnosti výkonu státní správy na městských obvodech. Až její závěry mohou být podkladem k diskusi městských zastupitelů o budoucnosti státní správy na jednotlivých obvodech. „Do toho nám ještě vstupují úvahy vlády o rušení stavebních úřadů v některých městech a jejich převedení na obec pověřenou výkonem státní správy. Ty mohou v rozhodování zastupitelů sehrát významnou roli, bylo by nelogické, aby například ze Sezemic lidé jezdili na stavební úřad do Pardubic, kde by vedle stavebního úřadu při magistrátu fungovalo ještě sedm stavebních úřadů při městských obvodech,“ dodala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel.

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman sledoval své hejtmanství z balonu

Podívaná na balony vznášející se nad hradem přilákala také několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.

Společnost celý článek
30.4.

Průzkum o spokojenosti veřejnosti

Anketa souvisí se zapojením Krajského úřadu Pardubického kraje do projektu Ministerstva vnitra České republiky.

Společnost celý článek
3.12.

Zastupitelé Pardubic zvolili nové radní

Sociální demokraté, ani jiný politický subjekt zastoupený v zastupitelstvu Pardubic, svého kandidáta nenominovali.

Společnost celý článek
17.7.

Válkou zničená Hrabyně ve Slezsku znovu ožila i díky velké pomoci Hradce

V roce 1946 byla vyhlášena celorepubliková akce „Budujeme Slezsko“ a jednotlivá města v Čechách a na Moravě, která neutrpěla válečné škody, posílala pomoc postiženému Slezsku. Výzva měla obrovský ohlas, ale protože veškerá pomoc šla centrálně přes v Ostravu, zejména u materiálních darů se její přerozdělování velmi komplikovalo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting