Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

 Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.
„Na únorovém jednání zastupitelstva budeme předkládat smlouvy s oběma železničními dopravci, tedy Českými drahami a právě soukromou společností LeoExpress. Jsem rád, že společnost přistupuje k jednáním s maximální profesionalitou a otevřeností. Chceme však i nadále pravidelně procházet jednotlivé kroky harmonogramu, které povedou k vyjetí prvního vozidla na tratě 024 a 025. Společně s kolegy jsme řešili především některé úpravy smluvních pojistek a sankcí, které však jsou již z mého pohledu relativně drobné, protože většina práce byla již odvedena. Dále chceme debatovat o jednotlivých časových polohách vlaků tak, aby došlo k zajištění maximálního komfortu pro cestující do škol, práce či k lékaři,“ řekl hejtman Martin Netolický, který se zástupci společnosti řešil také nastavení přímého spojení do polské Wroclawi. „Jedním z přínosů celého projektu je pro nás zjištění přímého spojení do polské Wroclawi, která se stává pro české turisty relativně populární destinací. Specifikovali jsme si, jaké jsou pro nás optimální časové polohy jednotlivých vlaků tak, aby byl víkendový spoj co nejpohodlnější pro jednodenní cestování a návštěvu této destinace,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že zástupci LeoExpressu budou začátkem února jednat se svými polskými protějšky o fungování spojení ve všední den včetně konkrétního nastavení jízdního řádu a nasazení vozidel z polské strany.
Hejtman zároveň se zástupci společnosti projednával zajištění dopravní obslužnosti v době, kdy bude rekonstruována železniční stanice v Letohradě. „Podle informací, které máme od Správy železniční a dopravní cesty bude v průběhu března a dubna kompletní výluka v železniční stanici Letohrad, a proto již nyní chceme řešit toto období tak, aby bylo pro cestující co nejméně zatěžující,“ sdělil hejtman Netolický, který se zajímal také o průběh jednání vedoucích k propojení vlakových spojů se střediskem na Dolní Moravě.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Soutěž Pod modrou oblohou zná vítěze

Soutěž pokračuje až do 20. dubna, kdy se rozhodne o Ceně diváka.

Společnost celý článek
29.5.

Do Recyklovaných pohádek je přihlášeno 395 obrázků, hlasujte a vyberte nejhezčí obrázky!

Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh. Příběhy od některých osobností je možné si již nyní přečíst na stránkách www.recyklovanepohadky.cz. Vedle motivace v podobě toho, že vítězné dětské výtvarné práce budou využity v chystané publikaci Recyklované pohádky, budou autoři nejlepších kreseb odměněni věcnými cenami.

Společnost celý článek
4.2.

Kamiony stály až u Hradce Králové

Situaci by bývalo mohlo pomoci jen rychlé vyproštění uvízlých kamionů nebo kyvadlově řízená doprava na polské straně.

Společnost celý článek
30.8.

Slavnostní vernisáž v Senátu - Martinů obrázky kreslící

Výstava ve výjimečných prostorách se koná díky záštitě senátora Radko Martínka. Ten nejenže umožnil realizaci této pro naše město výjimečné výstavy, ale zároveň osobně provedl delegaci z Poličky v den vernisáže po budově Senátu.

Společnost celý článek
31.8.

Sáblíkové tričko pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

Myšlenka na uspořádání benefičního turnaje vznikla sotva před týdnem. „Lukáš patří do naší golfové rodiny. A když jsme se dozvěděli, že by Lukášovi v dalším rozvoji pomohlo poměrně drahé speciální kolo, v podstatě byl turnaj okamžitě na světě,“ říká manažer klubu Jan Bitvar.

Společnost celý článek
5.4.

Mladý vědec Tomáš Syrový z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kouzlí s materiálovým tiskem

„V materiálovém tisku jde v podstatě o to, že se snažíte připravit tiskem levně a ve velkém objemu nějakou funkční věc, která může pomoci v denním životě. Díky tisku se příprava daného produktu uskuteční výrazně levněji, a tím umožní snadnější dostupnost,“ popisuje výhody materiálového tisku Ing. Tomáš Syrový, Ph.D., z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Jsou to věci od jednoduchých vrstev až po složitější struktury, jako jsou senzory, baterie, displeje nejrůznějších technologií, tranzistory, paměti, a z nich zkomponované celky jako například elektrochromní demonstrátor, založený na plně tištěné baterii a elektrochromním displeji,“ dodává.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting