Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Výběr dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.
„Děláme vše proto, abychom co nejdříve oslovili konkrétního dopravce, a budeme s ním jednat o finálním znění smlouvy. Požadujeme pro cestující co největší komfort, který spočívá v nových, případně modernizovaných vozech. Jednání trvají delší dobu, protože se jedná o zakázku na 10 let, která se bude pohybovat v celkové předpokládané hodnotě 3,5 miliardy korun. Chováme jako řádný hospodář, a proto nám jde o maximální efektivitu peněz, které vydáme z krajského rozpočtu, tedy z veřejných prostředků,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Jednání s Českými drahami byl přítomen také náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Chceme zkvalitnit služby pro občany v rámci dopravní obslužnosti a nastavit různé podmínky včetně sankčního mechanismu. Postup, který nyní probíhá, je na základě nezávazných konzultací, jejichž výsledkem bude výběr dopravce, který bude na našem území působit. Jednotlivé konzultace nám dávají poměrně dobré možnosti, jak si zajistit dobrou pozici před samotným uzavřením smlouvy,“ uvedl krajský radní pro oblast dopravy Michal Kortyš.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.7.

Výrobna zárubní lehla popelem

Při příjezdu hasičů byl celý objekt již v takzvané třetí fázi hoření.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubické Jeptišky vycházejí na CD

Protagonistky svérázných řádových sester začaly s nahráváním písní už na konci minulé divadelní sezóny, jejich party pak zvukař Lukáš Lucky Botta přes prázdniny upravoval do finální podoby a nyní si už diváci budou moci písničky pardubických Jeptišek vychutnávat i v klidu doma a připomenout si tak příjemný divadelní zážitek.

Společnost celý článek
17.9.

Na Rock for People dorazí Green Day, Fall Out Boy i Weezer

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk rocková legenda Green Day.

Společnost celý článek
22.11.

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Paní velvyslankyně hovořila o připravovaných obchodních misích a o společných worshopech a seminářích.

Společnost celý článek
9.12.

Zástupci krajů hovořili o závěrech 5. kohezní zprávy

Tuto zprávu vydala letos na podzim Evropská komise a věnuje pozornost hospodářské, sociální a územní soudržnosti.

Společnost celý článek
10.1.

Svědectví přímých účastníků musí žít dál

Na výstavě je zachyceno třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistických kriminálů i prostředí Státní bezpečnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting