Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Výběr dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.
„Děláme vše proto, abychom co nejdříve oslovili konkrétního dopravce, a budeme s ním jednat o finálním znění smlouvy. Požadujeme pro cestující co největší komfort, který spočívá v nových, případně modernizovaných vozech. Jednání trvají delší dobu, protože se jedná o zakázku na 10 let, která se bude pohybovat v celkové předpokládané hodnotě 3,5 miliardy korun. Chováme jako řádný hospodář, a proto nám jde o maximální efektivitu peněz, které vydáme z krajského rozpočtu, tedy z veřejných prostředků,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Jednání s Českými drahami byl přítomen také náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Chceme zkvalitnit služby pro občany v rámci dopravní obslužnosti a nastavit různé podmínky včetně sankčního mechanismu. Postup, který nyní probíhá, je na základě nezávazných konzultací, jejichž výsledkem bude výběr dopravce, který bude na našem území působit. Jednotlivé konzultace nám dávají poměrně dobré možnosti, jak si zajistit dobrou pozici před samotným uzavřením smlouvy,“ uvedl krajský radní pro oblast dopravy Michal Kortyš.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.5.

Nejvstřícnější radnicí v kraji je pardubická

Dostupnost služeb a transparentnost úřadu vynesly pardubickému magistrátu první místo v anketě ministerstva vnitra o nejpřívětivější úřad v Pardubickém kraji. Průzkum mezi obcemi s rozšířenou působností se konal letos potřetí, loni Pardubice skončily druhé.

Společnost celý článek
9.1.

Výtvarnou soutěží proti diskriminaci

„Bez hranic“, tak zní název soutěže, kterou vyhlásilo Informační středisko Evropské unie.

Společnost celý článek
13.5.

Zlaté medaile v požárním útoku ve Slepoticích patří Pardubicím

Obě družstva z pardubického hasičského záchranného sboru obhájila loňské vítězství a zlaté medaile tak zůstávají „doma“. V ženském družstvu o zlato bojovaly příslušnice HZS Pardubického kraje a požární útok dámy zvládly za 29.13 s. S časem 25.50 s předběhlo všech 14 týmů pardubické mužstvo.

Společnost celý článek
20.1.

Línek se tradičně sešel se členy klubu PTP

Výroční schůze členů Okresního klubu PTP Pardubice se konala včera odpoledne v Hudebním sále Pardubické radnice.

Společnost celý článek
1.6.

Začíná dostavba západní tribuny ČEZ arény

Dostavba přijde na více než 131 milionů korun a po její dobu je v okolí haly omezen pohyb chodců.

Společnost celý článek
4.6.

Chat s primátorem Pardubic již dnes odpoledne

Občané Pardubic mohou opět využít možnosti diskutovat prostřednictvím internetu se svým primátorem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting