Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Výběr dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují. Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.
„Děláme vše proto, abychom co nejdříve oslovili konkrétního dopravce, a budeme s ním jednat o finálním znění smlouvy. Požadujeme pro cestující co největší komfort, který spočívá v nových, případně modernizovaných vozech. Jednání trvají delší dobu, protože se jedná o zakázku na 10 let, která se bude pohybovat v celkové předpokládané hodnotě 3,5 miliardy korun. Chováme jako řádný hospodář, a proto nám jde o maximální efektivitu peněz, které vydáme z krajského rozpočtu, tedy z veřejných prostředků,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Jednání s Českými drahami byl přítomen také náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Chceme zkvalitnit služby pro občany v rámci dopravní obslužnosti a nastavit různé podmínky včetně sankčního mechanismu. Postup, který nyní probíhá, je na základě nezávazných konzultací, jejichž výsledkem bude výběr dopravce, který bude na našem území působit. Jednotlivé konzultace nám dávají poměrně dobré možnosti, jak si zajistit dobrou pozici před samotným uzavřením smlouvy,“ uvedl krajský radní pro oblast dopravy Michal Kortyš.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Úpravy projektu Palác Pardubice

Nový komplex bude podle těchto změn propojen s obchodním domem Tesco, o což město od počátku usilovalo.

Společnost celý článek
6.11.

Nová pionýrčina ruka přišla na 75 tisíc korun

Nová ruka, kterou na jaře odlomil ze sochy pionýrky neznámý vandal, přišla město na 75 tisíc korun.

Společnost celý článek
13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů

Společnost celý článek
28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti, čeká proškolení učitelky,“ dodala. Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Společnost celý článek
28.3.

Prvního dubna začne rekonstrukce důležité pardubické tepny.

Pro zásobování provozoven jsou stavbou operativně vyznačována parkovací místa svislou mobilní značkou a zásobování je umožněné každý den v čase od 18 do 7 hodin. Po celou dobu uzavírky stavby je zároveň možný přístup k přilehlým nemovitostem dotčených uzavírkou.

Společnost celý článek
16.5.

Z autobusu přímo na vlak? Heřmanův Městec plánuje zjednodušení veřejné dopravy

„V současné době máme zpracovanou studii, vizualizaci řešení a již brzy budeme mít dokončenou projektovou dokumentaci. Pokud vše půjde podle předpokladů, tak by již koncem letošního roku mohly začít demoliční práce a v roce 2018 samotné stavební práce na výstavbě terminálu. Samozřejmě bude nyní důležité připravit jízdní řády tak, aby bylo možné potenciál tohoto řešení maximálně využít. Pro Heřmanův Městec je výsledek dnešního jednání jednoznačně dobrou zprávou,“ uvedl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel. Ten také naznačil, že by město mělo v budoucnu zájem o výpravčí budovu, která je již v dnešní době minimálně využitá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting