Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

21.8.

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Do patnáctého ročníku soutěže Vesnice roku se v Pardubickém kraji přihlásilo celkem 22 obcí (okresy Chrudim 3, Pardubice 6, Svitavy 10, Ústí nad Orlicí 3). Vyhrály Jenišovice v okrese Chrudim a starostovi vítězné obce Petru Pitrovi předal zlatou stuhu a šek na 200 tisíc korun hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Titul Skokan roku letos putuje do Českých Heřmanic v okrese Ústí nad Orlicí.        Modrou stuhu za společenský život udělila komise obci Cerekvice nad Loučnou (Svitavy). Činnost s mládeží vynesla bílou stuhu obci Svinčany na Pardubicku, o zeleň a životní prostředí se nejlépe starají v Horních Ředicích rovněž na Pardubicku. Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu převzali zástupci Telecího na Poličsku. Starostové obdrželi  kromě diplomu také 80 tisíc korun.      Hejtman Radko Martínek ocenil dlouhodobou, cílenou práci slovy: „Soutěž je veliká výzva, ale také veliká starost. Venkov je krásnou vázou, kde se dobře žije vám, ale mělo by se žít i mladým lidem, kteří ponesou pomyslnou štafetu dál.“ Ke krajskému titulu popřáli občanům náměstek hejtmana Roman Línek a radní Petr Šilar: „Věříme, že se vám dobře povede v celostátní i evropské konkurenci.“ Na sousedskou pospolitost  odkázal radní zodpovědný za a zemědělství, venkov a životní  prostředí Václav Kroutil. „Ať je úspěch Jenišovic motivací i pro ostatní vesnice, které se dosud do soutěže nepřihlásily,“ vyzval radní Kroutil k následování.         Komise neměla při výběru jednoduchý úkol, protože každá z přihlášených vesnic se může pochlubit něčím výjimečným. „Posuzovali jsme  rozvojové dokumenty, investiční záměry, úspěšné realizace, spolkovou činnost, péči o zeleň a krajinu, přístup k informačním technologiím nebo spolupráci obce se zemědělskými subjekty,“ uvedla Jaroslava Žáková z Krajského úřadu Pardubického kraje, jak přistupovali k hodnocení.         Soutěž Vesnice roku vyhlašují Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zemědělství. Soutěž v Pardubickém kraji se v kraji koná od doby založení krajů, dříve soutěžily obce za Východočeský kraj. Příloha:

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.12.

The Offspring a Enter Shikari - Rock for People naděluje pod stromeček další kapely

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Již dříve byla jako jeden z letošních headlinerů oznámena přední britská metalová kapela Bullet for My Valentine. Vystoupení potvrdily i dvě v našich končinách méně známé kapely, které potěší především milovníky indie rocku: mladá australská kapela Tired Lion a britský kvartet Dead!.

Společnost celý článek
1.6.

Letadla Praga na Aviatické pouti

Náročnou opravu dokončil v červenci 2015 a v loňském roce nám hornoplošník s modrým trupem letově předvedl na Aviatické pouti. Jistě stojí za povšimnutí, že letoun je poháněn předválečným dvouválcem Praga B, vyrobeným v roce 1936. Značku Praga nosí i nejnovější víceúčelový letoun SM-92TE Praga Alfa.

Společnost celý článek
6.10.

Izrael – vědomí sounáležitosti

Vodní hospodářství v Izraeli, tak se jmenovala na sále fary v Jablonném nad Orlicí přednáška radního Petra Šilara.

Společnost celý článek
12.1.

Hasiči se již téměř 100 hodin nezastavili

Kvůli nebezpečí polomů pod tíhou sněhu a pádu stromů na silnici bylo uzavřeno pět úseků silnic.

Společnost celý článek
3.3.

Pardubice i okolní obce dál odmítají semtínskou spalovnu

Petici proti spalovně podepsalo téměř 47 tisíc lidí, proti jejímu zprovoznění se postavilo i město Pardubice.

Společnost celý článek
30.5.

Blíží se první červnová sobota a jako každý rok i letos je to čas pro poličskou muzejní noc

Ve vestibulu napište svůj příspěvek do knihy Polička – aneb 555 věcí, které na ní máme rádi. Nezapomněli jsme ani na milovníky výšek – otevřena bude opět i Rodná světnička B. Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, kde vás po vystoupání 194 schodů čeká výhled na noční, zářící a zábavou a smíchem pulsující město.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting