Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

21.8.

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Jenišovice - nejkrásnější obec Pardubického kraje

Do patnáctého ročníku soutěže Vesnice roku se v Pardubickém kraji přihlásilo celkem 22 obcí (okresy Chrudim 3, Pardubice 6, Svitavy 10, Ústí nad Orlicí 3). Vyhrály Jenišovice v okrese Chrudim a starostovi vítězné obce Petru Pitrovi předal zlatou stuhu a šek na 200 tisíc korun hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Titul Skokan roku letos putuje do Českých Heřmanic v okrese Ústí nad Orlicí.        Modrou stuhu za společenský život udělila komise obci Cerekvice nad Loučnou (Svitavy). Činnost s mládeží vynesla bílou stuhu obci Svinčany na Pardubicku, o zeleň a životní prostředí se nejlépe starají v Horních Ředicích rovněž na Pardubicku. Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu převzali zástupci Telecího na Poličsku. Starostové obdrželi  kromě diplomu také 80 tisíc korun.      Hejtman Radko Martínek ocenil dlouhodobou, cílenou práci slovy: „Soutěž je veliká výzva, ale také veliká starost. Venkov je krásnou vázou, kde se dobře žije vám, ale mělo by se žít i mladým lidem, kteří ponesou pomyslnou štafetu dál.“ Ke krajskému titulu popřáli občanům náměstek hejtmana Roman Línek a radní Petr Šilar: „Věříme, že se vám dobře povede v celostátní i evropské konkurenci.“ Na sousedskou pospolitost  odkázal radní zodpovědný za a zemědělství, venkov a životní  prostředí Václav Kroutil. „Ať je úspěch Jenišovic motivací i pro ostatní vesnice, které se dosud do soutěže nepřihlásily,“ vyzval radní Kroutil k následování.         Komise neměla při výběru jednoduchý úkol, protože každá z přihlášených vesnic se může pochlubit něčím výjimečným. „Posuzovali jsme  rozvojové dokumenty, investiční záměry, úspěšné realizace, spolkovou činnost, péči o zeleň a krajinu, přístup k informačním technologiím nebo spolupráci obce se zemědělskými subjekty,“ uvedla Jaroslava Žáková z Krajského úřadu Pardubického kraje, jak přistupovali k hodnocení.         Soutěž Vesnice roku vyhlašují Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zemědělství. Soutěž v Pardubickém kraji se v kraji koná od doby založení krajů, dříve soutěžily obce za Východočeský kraj. Příloha:

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Koně a Králický Sněžník: turistické symboly kraje

Pracovní skupina vybrala na rok 2008 témata „Koně“ a „Králický Sněžník“

Společnost celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
28.11.

V Bruselu pokřtí kalendář o Broumovských kostelích

„Dlouhodobě se snažíme oblast zviditelnit, protože rozhodně má co nabídnout a vydání kalendáře k takto významnému výročí proto bylo logickým krokem. Jsem rád, že ho veřejnosti poprvé můžeme ukázat zrovna v Bruselu, kde jsme před čtyřmi lety s pomocí Broumovsku začali,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který akci k představení kalendáře organizuje a podílel se i na jeho vzniku.

Společnost celý článek
12.3.

Rozšíření odděleného sběru biologicky rozložitelného odpadu

Rada města zároveň schválila změnu platby za tento sběr.

Společnost celý článek
22.12.

Radnici překvapilo stěhování pohotovosti, nabízí vhodnější místo

S umístěním této služby, kterou je pro své občany povinen zajistit Pardubický kraj, pardubická radnice nesouhlasí.

Společnost celý článek
5.5.

Optimalizace dopravy na Skutečsku má zelenou

Za tyto spoje kraj ročně zaplatí dopravci prokazatelnou ztrátu přesahující jedenáct milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting