Jesenice u Prahy se pustila do boje se světelným smogem. Jako první v Evropě má šetrné osvětlení od Foxconnu

29.5.

Jesenice u Prahy se pustila do boje se světelným smogem. Jako první v Evropě má šetrné osvětlení od Foxconnu

Praha, 28. května 2018 – Město Jesenice si připsalo evropské prvenství. Na svou novou cyklostezku si nechalo nainstalovat speciální, k přírodě šetrné lampy s filtrem modrého světla, které mu dodala společnost Drawbridge ve spolupráci se společností Foxconn LED osvětlení. Chytré pouliční osvětlení snižuje díky filtrům intenzitu modrého světla, které není v noci přirozené a narušuje biorytmus lidí, zvířat i rostlin, a místo něj vydává přirozenější žluté světlo. Zároveň v nočních hodinách svítí pouze na 20 % a naplno se rozsvěcuje pouze na fotobuňku, takže Jesenice uspoří i na jeho provozu. Oficiální spuštění proběhlo ve středu 16. května a nechyběl u něj ani ministr životního prostředí Richard Brabec.

Chytré osvětlení je jednou z ukázek našich inovativních řešení pro města, jejichž vývojem se Foxconn intenzivně zabývá i v České republice. Jsme rádi, že se Jesenice rozhodla vyjít vstříc svým občanům i přírodě a využít při tom našich produktů. Věříme, že se v šetrném přístupu stane příkladem a budou ji následovat i další obce,“ řekl Pavel Tuček, manažer komunikace a PR společnosti Foxconn.

Výzkumy prokázaly, že negativní dopad má v noci na přírodu jak intenzita, tak i barva světla. Většina osídlených oblastí se potýká se světelným smogem a problémem začaly být i rozšířené LED diody vyzařující modře zbarvené světlo. Nové jesenické lampy vyráběné v Číně společností Foxconn LED osvětlení řeší obojí. Jejich součástí je speciální filtr modrého světla vyvinutý dalším partnerem Foxconnu, americkou společností C&W Energy Solutions, který potlačuje modré světelné odstíny, a například u první instalace v Jesenici dosáhla modrá složka světla při měření dokonce nulové hodnoty.

Intenzita je regulována elektronicky přes wi-fi, kdy mezi jedenáctou hodinou večer a půl šestou ráno klesne na 20 % a naplno se světlo rozsvítí pomocí fotobuňky pouze v okamžiku, kdy po ulici někdo přechází. Další nespornou výhodou chytrých lamp je i odolnost proti nepříznivým podmínkám a výrazně nižší spotřeba elektrické energie.

Nové osvětlení dodala Jesenici společnost Drawbridge, která v Evropě zastupuje C&W Energy Solutions a od druhé poloviny roku 2016 je také strategickým partnerem divize LED osvětlení společnosti Foxconn v prodeji, distribuci a rozmístění LED osvětlovací techniky v České republice, na Slovensku a v přilehlých oblastech. Jesenice se stala prvním společným projektem tohoto druhu na evropském území.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Boural a “podepsal se.“ Poté od nehody ujel

Následně vjel na hlavní silnici, kde narazil do pravého boku vozidla Škoda Fabia.

Společnost celý článek
6.2.

Potěšte své blízké valentýnským přáním se speciálním razítkem

Na přání, které chcete poslat své drahé polovičce, napíšete její adresu a nalepíte poštovní známku.

Společnost celý článek
13.7.

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

Vedení Charity velmi těší, že lidé použité a dále využitelné šatstvo nevyhazují do komunálního odpadu, ale věnují ho potřebným, resp. pro účely sociálního šatníku. „Chtěla bych všem, kteří nám do červených kontejnerů přispívají vyřazeným textilem, velmi poděkovat.

Společnost celý článek
18.4.

Ministryně Jourová předala ve Španělském sále cenu městu Chrudim

Vítězným Historickým městem roku 2013 se stala Chrudim, získala milion korun z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, pamětní grafický list ministryně pro místní rozvoj a skleněnou pamětní plastiku.

Společnost celý článek
22.7.

Deseti výhercům se vyplatilo třídit nebezpečný odpad

Zapojilo se do ní celkem 890 Pardubáků, kteří během dvou měsíců na sběrných dvorech v Pardubicích odevzdali velké množství nebezpečného odpadu. Deset výherců se tak může těšit na tablety, mobilní telefony nebo meteostanice.

Společnost celý článek
21.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

Povinností státu je zabezpečit efektivní, kvalitní personálně zajištěný a územně dostupný výkon jednotlivých agend s tím, že postupně bude posilován prvek jejich elektronizace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting